Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] napięcie ładowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58891)

jachoo147 07-01-2009 14:00

napięcie ładowania
 
Witam!!
Czy ktos mógłby napisać jakie powinno być napięcie ładowania akumulatora w Fordzie Galaxy 1,9TDI??

Wczoraj kupiłem nowy akumulator i po zmierzeniu prądu [bez świateł, na biegu jałowym, zimny silnik] wyszło ,że mam 13,34...
Podobno to zamało.....

W warsztacie powiedzieli mi że w Fordach ładowaniem steruje komputer i może ono być różne...

Z góry dziękuje za odpowiedz...

wojtek60 07-01-2009 14:41

Re: napięcie ładowania
 
Znalazłem odpowiedź, która zainteresuje wszystkich
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

janbra 07-01-2009 16:05

Re: napięcie ładowania
 
Jak masz nowy to na pewno nie jest doładowany, pojeździj parę dni i sprawdź potem. Ja też tak miałem przy nowym akumulatorze. Teraz mam ładowanie 14,3 - 14,5V

jck264 07-01-2009 18:38

Re: napięcie ładowania
 
Nawet nowy akumulator (niedoładowany) po kilku minutach pracy silnika powinien osiągnąć ok 14,3 V, spróbuj po uruchomieniu silnika poczekać kilka minut przy wyłączonych odbiornikach np. szybie ogrzewanej a napięcie powinno osiągnąć prawidłowy poziom - polecam sprawdzenie napięcia też przy wyższych obrotach ok 2 tys ,napięcie powinno być stabilne nawet po włączeniu świateł itp. (pomiar mógł być niedokładny też z powodu wadliwego przyrządu pomiarowego).

wojtek60 07-01-2009 22:20

Re: napięcie ładowania
 
Cytat:

Napisał jachoo147
po zmierzeniu napięcia [bez świateł, na biegu jałowym, zimny silnik] wyszło ,że mam 13,34..

Na biegu jałowym przy małych obrotach (ca.900 obr/min) nie jest źle zwłaszcza, że normalne obroty silnika podczas jazdy są dużo wyższe.
Podczas pracy silnika napięcie zasilające przejmuje alternator, którego poziom napięcia wyjściowego utrzymuje regulator napięcia, niezależnie od obrotów silnika.
Następuje praca buforowa, gdzie akumulator jest napięciem alternatora doładowywany w zakresie 13V8 - 14V4.
Jeżeli jest inaczej to należy sprawdzić regulator napięcia.

gregmaz 08-01-2009 19:22

Re: napięcie ładowania
 
Nic dodać, nic ująć z tego co pisze wojtek60.
jachoo147 piszesz, że mierzyłeś prąd a z postu wynika, że jednak wykonywałeś pomiar napięcia. To dwie różne sprawy. Miarą prądu jest amper i określa on obciążenie źródła zasilania natomiast napięcie mierzymy w voltach. Pozdrawiam.

jachoo147 08-01-2009 22:40

Re: napięcie ładowania
 
hm...
mechanik przyłożył voltomierz?? ;-) do klem przy akumulatorze... i kazał włączyć silnik... ;-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.