Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   przyczepka + galaxy + niemcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122725)

subratri 12-02-2011 19:31

przyczepka + galaxy + niemcy
 
Z wuzykiem się już naśmigałem ale przez germanię jeszcze nie jeździłem.
Właściwie dużo wiem, jednak dwa kierunkowe pytanie ;)
1) Czy ciągnąc przyczepkę do 750kg bez amortyzatorów, galaxy które ma w dowodzie do 2t obowiązuje mnie ograniczenie do 100km/h ??
2) Jeśli tak, czy muszę mieć naklejkę 100km/h i czy sprzedają ją na granicy??

i pytanie, że tak powiem poza konkursowe ;)

musiałem sobie podnieść burty. Właściwie tylko po to, żeby utrzymać ładny kształt bo w ich obrębie (czyli ponad oryginalnymi burtami) nie będzie nic ciężkiego, jakieś lekkie pierdoły zajmujące dużo miejsca. Czy szwab może się przyczepić do tego, że burty są prowizorycznie dołożone??

kriss941 12-02-2011 19:58

Odp: przyczepka + galaxy + niemcy
 
100 km/g oczywiście obowiązuje .Naklejka chyba nie koniecznie jeśli masz polską rejestrację.Co do burt to ocena pana polzeia jak będzie miał zastrzeżenia to może zatrzymać

subratri 12-02-2011 22:41

Odp: przyczepka + galaxy + niemcy
 
pytanie o tą prędkość nie było takie naiwne :D bo wygooglowałem jakiś wątek z jakiegoś obcego forum, że niby nie każde auto obowiązuje to ograniczenie, ale raz że wątek był stary a dwa, że treść wątku składała się z wypowiedzi typu "wydaje mi się... " , "chyba..." to też zgłupiałem. Tam też wyczytałem o naklejce...

Karlito 13-02-2011 11:17

Odp: przyczepka + galaxy + niemcy
 
Do jechania 100 potrzeba ci dodatkowe badanie przyczepy robisz tam gdzie przegląd potem do wydziału komunikacji i tam dostajesz stempel ze możesz jechać tą przyczepką 100km/h.
Naklejki raczej na samej granicy nie kupisz, kiedyś ojca nie chcieli przepuścić bo nie miał naklejki PL i takiej zdobyć się nie dało "od ręki" dopiero w przygranicznym sklepiku. Na pewno jest na jakiejś większej stacji paliw.

Ale to jest teoria, raczej nikt cie nie zatrzyma za jechanie 100 po autobanie, raczej uważaj na zwężeniach bo tam lubią stać.

subratri 13-02-2011 11:28

Odp: przyczepka + galaxy + niemcy
 
do jechania sto czy ponad sto?? kuźwa śliskie te przepisy... mam francuskie nr, a we francji nawet rejestrować jej nie muszę, dostałem numery samochodu.

corneliusab 13-02-2011 12:04

Odp: przyczepka + galaxy + niemcy
 
To jest bardzo proste wbrew pozorom. Jesli przyczepke masz z tablicami francuskimi obowiazuja Cie przepisy francuskie na ta przyczepke jesli chodzi o te burty. Jak wjezdziesz do DE mozesz z nia jechac tylko max 80km/h tak jak LKW, w praktyce ciezarowki jezdza 85-90 takze te 85-90 mozesz jechac, ale nie przekraczaj 90km/h bo za duzo to kosztuje. Zeby moc jechac z taka przyczepka 100km/h to tak juz ktos wspomnial, potrzebujesz dodatkowe badanie techniczne przyczepki i jak spelnia one okreslone warunki, dostajesz naklejke 100km/h i odpowiedni wpis do dowodu ALE tak jest w DE, jak jest we francji to nie wiem, jesli chodzi o te badanie, jesli mialbys takowe to wtedy po DE mozesz jechac te 100km/h no i MUSI byc wtedy naklejka z tylu. Nie wiem czy ta Twoja przyczepka jest odkryta czy ma plandeke. Jesli jest odkryta najlepiej gdybys kupil taka siatke na cala przyczepke i nia mial zakryty towar no i spiety pasami, jesli masz plandeke wystarcza same pasy.

Pozdrawiam

subratri 13-02-2011 14:38

Odp: przyczepka + galaxy + niemcy
 
no i wreszcie rozumiem ;) dzięki. 1500km z prędkością 90km/h umrę :D

corneliusab 13-02-2011 18:29

Odp: przyczepka + galaxy + niemcy
 
Dasz rade :) sam jezdze ciezarowka, tylko to tez jest troche inaczej osobowym sie tak wlec :) nie przeladuj przyczepki czasem, bo DE policja patrzy jak mocno ugiete sa opony i jak im sie wydaje, ze za bardzo to kontrola i wazenie. Jakbys jechal w weekend to w sumie moglbys do mnie wpasc na kawe:), nadlozysz jakies 50-60km drogi :)

Pozdrawiam

subratri 13-02-2011 18:35

Odp: przyczepka + galaxy + niemcy
 
ciężkie rzeczy będą w aucie, na przyczepce tylko duże. ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.