Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Ciśnienie paliwa usterka 2.5T (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=234223)

nowemondeo 24-11-2015 21:56

Ciśnienie paliwa usterka 2.5T
 
Witam
Mam bardzo uciążliwy problem(bardzo rzadko ale poszarpuje najbardziej na trójce jest to odczuwalne) w swoim mondeo mk4 2.5T a mianowicie zapala się Check engine. Błędu dobrze nie pamiętam ale jest o ciśnieniu paliwa. Czujnik na listwie zmieniony na 100% sprawny ,Pompa paliwa również sprawdzona też jest sprawna moje pytanie brzmi czy w naszych fordach jest również taki moduł ja w Volvo a dokładnie sterownik/moduł sterowania pompą paliwa jak tak to gdzie się on znajduje (na Amerykańskim forum wyczytałem że ten moduł jak dostanie wilgoci to może powodować błędy o ciśnieniu paliwa ).

Alecki 25-11-2015 08:14

Odp: Problem 2.5T
 
Kiedyś słyszałem o problemie z przegrzewającym się PCM. Jak było mu za gorąco to wywalał dziwne błędy.

cliner 25-11-2015 15:58

Odp: Problem 2.5T
 
Podaj dokladnie jaki to DTC.Cisnienie,moze zly dobor mieszanki....moze cos z wezami....Jest problem jak mocno go przeciagniesz czy po emerycku?

Juzek 25-11-2015 19:24

Odp: Problem 2.5T
 
gdybyś użył interpunkcji w swoim pierwszym poście łatwiej byłoby to czytać :)

nowemondeo 25-11-2015 20:36

Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T
 
4 załącznik(i)
Dziękuje za odpowiedzi błąd występuje sporadycznie albo nie jest to zauważalne ,szarpanie lub dławienie silnika występuje tylko przy mocnym przyciśnięciu ,samo dławienie trwa krótką chwilę po delikatnym odjęciu gazu i znów do końca problem znika
ale błąd ciągle się świeci :(
Panowie o pomoc w załączniku kody błędów i wykresy

nowemondeo 16-03-2016 21:08

Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T
 
Panowie jak sądzicie co to może być

nowemondeo 19-03-2016 07:05

Odp: Problem 2.5T
 
Cytat:

Napisał cliner (Post 2489317)
Podaj dokladnie jaki to DTC.Cisnienie,moze zly dobor mieszanki....moze cos z wezami....Jest problem jak mocno go przeciagniesz czy po emerycku?

Jak sądzisz na co mogą wskazywać błędy

karloss 22-03-2016 12:39

Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T
 
1 załącznik(i)
Spróbuj sprawdzić w takiej kolejności:
- ciśnienie jakie daje pompa:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

- poczytaj kilka wskazówek (m.in. w volvo jest moduł pompy, który był przez serwisy przenoszony pod wykładzinę w ramach akcji serwisowej o tym wspominałeś).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
w tym wątku wskazywano na jakość paliwa, przeprowadzenie czyszczenia układu specjalnym środkiem, niedrożny filtr paliwa.

Na to wygląda, że moduł pompy występuje (schemat w załączniku), ale gdzie jest zlokalizowany to musisz poszukać sam :)
http://ebayapi.loc8apartltd.netdna-cdn.com/00/s/NDgwWDY0MA==/z/lMEAAOSwyjBW2w2i/$_1.JPG

nowemondeo 22-03-2016 14:48

Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T
 
dzięki za pomoc. Będę działał, Moduł jest na górze baku (taki [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) jak nie będzie to moduł to zostaje pompa .Czy ktoś orientuje się czy pompa w naszych autach "dwa biegi" ?

karloss 22-03-2016 15:12

Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T
 
Nie wiem czy pompa ma dwa biegi ale na jednym z forów przeczytałem, że po wymianie na nową (nie wiem czy oryginał czy zamiennik) po przekreceniu stacyjki pompa działała jakby w dwóch lub trzech krokach. Ale nie wiem czy to normalne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.