Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Drzwi/klapa bagażnika - świeci się kontrolka mimo, że zamknięta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58042)

sebastian69 28-12-2008 22:05

Drzwi/klapa bagażnika - świeci się kontrolka mimo, że zamknięta
 
witam
cały czas mimo ze mam zamkniety bagaznik ,na wyswietlaczu swieca mi sie otwarte drzwi i swieci swiatełko w bagazniku.
nie pomaga mocniejsze czasniecie
jedyne co zauwazyłem to jak palcem przycisne zamek na drzwiach i go zamkne to ustepuje-ale w takim połozeniu nie moge zamknac klapy.
Pomozcie !

feliks 28-12-2008 22:15

Re: MK 2 drzwi bagaznika
 
coś jest z kontrolką a jak wyłonczysz silnik i zamkniesz samochód to światło sie pali jak tak to ja se przez noc przeztorozładowałem akumulator
najlepiej odłaćz tą kontrolke bo ci akumulator padnie

mekess 29-12-2008 00:22

Re: MK 2 drzwi bagaznika
 
A nie przypadkiem ustawienie zamka/bolca w tylnym pasie? Wg mnie o to chodzi. Musisz popuścić te dwie śrubki i przesunąć ten bolec do tyłu. Wtedy zamknie Ci się klapa i światełko wraz z kontrolką zgasną.

wojtek60 29-12-2008 09:39

Re: MK 2 drzwi bagaznika
 
Cytat:

Napisał sebastian69
swieci swiatełko w bagazniku. nie pomaga mocniejsze czasniecie

W moim jest wyłącznik, który sygnalizuje zgaszenie światła w bagażniku.
Powinien być jakiś wyłącznik

gorny7 30-12-2008 21:24

Re: MK 2 drzwi bagaznika
 
a przy otwartej klapie jak palcami wciśniesz blokadke zamka gaśnie żarówka oczywiście po jakiś czasie?
Nie wiem jak jest tu ale w passacie ktorego miałem za palenię się oświetlenia z tyłu odpowiada tzw mikrowłącznik który znajduje się w zamku w klapie i on może nie stykać jeżeli go namierzysz spróbuj oczyścić. Mikrowłącznik(microswitch) w VW to bolączka wszystkich drzwi a tu zamki są też chyba z VW
regulacja w belce nic nie da

maja2008 30-12-2008 21:39

Re: MK 2 drzwi bagaznika
 
Kolego sprawdż sobie przewody które przechodzą z klapy do nadwozia (te w osłonie gumowej) one czesto pekają i tam robią zwarcie.Ja miałem coś podobnego i okazało sie że wszystkie przewody (14 żył) były popekane.

mekess 30-12-2008 23:40

Re: MK 2 drzwi bagaznika
 
Cytat:

Napisał gorny7
a tu zamki są też chyba z VW
regulacja w belce nic nie da

Chodziło mi o to, że jak jest źle wyregulowany, to mu zamyka na "raz", i wtedy (z wiadomych przyczyn) wyłącznik nie wyłączy światła. Sugeruje się tym, że kolega napisał (tak zrozumiałem) jak naciśnie (zamknie) zamek palcem, to światełko gaśnie.

Najlepiej sprawdzać na włączonym silniku, wtedy światło (jak jest ok) od razu gaśnie.

stachumal 04-01-2009 19:04

Re: MK 2 drzwi bagaznika
 
Miałem podobny problem. Trzaskałem i trzaskałem jak wrotami od stodoły a co światełka sie paliły to się paliły. Przyczyna- bolec przesunięty w stronę przodu auta ( przez co zamek zamykał tylko na raz) dodatkowo okazało sie że dwie śróby trzymające ten bolec miały sknocony gwint . Dopiero po wymianie śrub udało się dopier.. cić bolec w odpowiednim położeniu i już przed zamkiem nie ucieka. Myślę że warto tu poszukać.

Ważne - nie odkręcaj obu śrub jednocześnie bo blaszka z nagwintowanymi otworami spadnie i będziesz miał kłopot. (nie będzie do niej dojścia)

Pozdrawiam Staszek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.