Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Auto rzadko używane (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153999)

dujek 21-03-2012 16:59

Auto rzadko używane
 
Witam. A więc po przeprowadzce teraz mam blisko do pracy i auto teraz rzadko używam, ze dwa razy w miesiącu pojadę w trasę razem około 1000km a tak to praktycznie stoi cały miesiąc bez odpalania pod chmurką.
Czego mogę się spodziewać po takiej eksploatacji auta??

Mondeo 2.0 TDDI 2001r
Pozdrawiam

rotor 21-03-2012 21:25

Odp: Auto rzadko używane
 
Robiąc rzadziej dłuższe przebiegi w przeciwieństwie do częstych krótkich to... może wyjść chyba tylko na dobre. Teoretycznie znacznie mniej zmian biegów, przyspieszeń, użycia hamulców, sprzęgła; raczej drogi za miastem są lepszej jakości (ale to moje zdanie a nie jeżdżę po każdej drodze, więc to jest subiektywne), więc i zawieszenie lepiej się 'czuje', opony wolniej zużywają się i spalanie jest niższe (jazda ze stałą prędkością).
Jeżeli generalnie dbasz o auto, to nie ma się o co martwić :)

Tomgda 21-03-2012 21:28

Odp: Auto rzadko używane
 
Dużo zlego !
Przerobilem ten temat jakis czas temu kupilem auto ktore stalo 5 lat w garażu przez ten okres może przejechalo 30tkm i tak
-łożysko do wymiany
-rozszczelniła sie chłodnica
-siadło turbo (a dokładnie wiem jak je użytkować)
-zaczęły sie skrzypienia w zawieszeniu gumy do wymiany

Reasumując nic dobrego z tego że auto stoi nie wynika jak to mówi stara szkoła
Maszyna Nie Może stać :)

marekb990 22-03-2012 20:30

Odp: Auto rzadko używane
 
Cytat:

Napisał dujek (Post 1803590)
Czego mogę się spodziewać po takiej eksploatacji auta??

Więcej pieniążków w portfelu to raz i mniej wyeksploatowanego auta. A tysiąc km miesięcznie to robię np. ja i tysiące innych robiących dziennie 10km i przez weekend jakąś stówkę. To nie jest syrena albo star 25, że trzeba codziennie odpalaćg:P

Masiek79 02-04-2012 10:27

Odp: Auto rzadko używane
 
Ja kupiłem auto, które stało prawie pół roku, używane było raz na tydzień-dwa w krótkich trasach. Miałem w związku z tym na dzień dobry wymianę wszystkich tarcz hamulcowych, które pokryły się nierównomiernie rdzą i przy hamowaniu miały bicie. Niestety wszystkie cztery. Innych wad czy usterek nie zauważyłem.

stefanbas 09-04-2012 16:46

Odp: Auto rzadko używane
 
jeżeli autko długo stoi to faktycznie tarcze pokrywają się rdzą, ale jeżeli regularnie co 2 tygodnie robisz rundkę autem to dobrze :D
Jak stoi w suchym garażu to nic mu się nie dzieje a jeśli na zewnątrz to gumy mogą murszeć i rdzewieć niektóre elementy.
ogólnie auto trzeba wietrzyć..wtedy nie rdzewieje :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.