Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK4] przy 2.2 tys obrotów przerywa, "krztusi się" 2.0TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=60784)

mir200 30-01-2009 16:00

[MK4] przy 2.2 tys obrotów przerywa, "krztusi się" 2.0TDCi
 
Witam
Mam przejechane 900 km. Od 3 dni zauważyłem, że podczas przyspieszania na 2. i 3. biegu przy obrotach ok. 2.1-2.2 tys obrotów chwilę krztusił się, skakał "żabką" Zauważalne przy ostrym przyspieszaniu- przy delikatnyzm prawie niezauważalne. Dzisiaj 2x zapaliła mi się informacja "usterka silnika" ( na żółto) i wtedy wystapił całkowity brak przyspieszenia- mogłem tylko jechać ze stałą prędkością. Po zgaszeniu kasował się komunikat. Byłem w ASO- powiedzieli, że elektryka ( nadmienię, że czekam na moduł centralnego zamka tylnych drzwi pasażera, który był już uszkodzony podczas odbioru auta 2 tygodnie temu- od nowości). Powiedzieli że w przyszłym tygodniu zmienią moduł i żebym przypomniał o tych informacjach o "usterce". Paliwo ok- Orlen Verva. Czy mam się obawiać feralnego egzemplarza i dalszych komplikacji elektrycznych czy tak bywa na początku- u kolegi bywały różne komunikaty na początku użytkowania w benzynie 2.0. proszę o sugestie.

antyrama 30-01-2009 16:08

Re: [MK4] przy 2.2 tys obrotów przerywa, "krztusi się" 2.0TDCi
 
No nie wolno na początku tarmosic auta ( ostre przyspieszanie, hamowanie, lewa,prawa, wsteczny :) ). Zaplanuj jakąś dłuższą wycieczkę, później następną. Spokojnie, równomiernie. Krótkie dystanse po 5 km -brać rower!

Ja sie dziwiłem, że mi tak słabo z dwójki startuje, z jedynki szarpie, ale teraz juz sie wszystko ułożyło i jest cacy.
5 tys km przebiegu. Co ciekawe jak raz mu zatankowałem V-power to sie na mnie obraził i stracił osiągi :)
Nie mam pojecia jak to wytłumaczyć, ale jak wróciłem do paliwa ze Statoila wszystko wróciło do normy.

mir200 30-01-2009 18:06

Re: [MK4] przy 2.2 tys obrotów przerywa, "krztusi się" 2.0TDCi
 
Nie nie. Nie po to pytałem kilka tygodni temu o docieraniu auta. Jeżdżę spokojnie. Ciężko jest, wbrew sobie i Mondkowi, który rwie się do przodu. Pierwsze 500 km nie przekroczyłem 2.5 tys obrotów. teraz do 3 tys góra, ale czasami trochę przydepnę mocniej ale wcześniej przrzucam na wyzszy bieg. bez szaleństw, ale też trochę przycisnąć trzeba. Przecież tutaj 2.5 tys obrotów to ok 140 km/h na 6. Może rzeczywiście trochę zluzować nogę i jeszcze pojeździć jak leśny dziadek. Na razie po kasacji błędów jest ok, ale w ASO nie powiedzą dokladnie co jest tylko pieprzą że elektryka i nie ma się co przejmować.
poz.

foni 30-01-2009 23:37

Re: [MK4] przy 2.2 tys obrotów przerywa, "krztusi się" 2.0TDCi
 
Mi też szarpał. Ale mam 2,2tdci i szarpało przy ok. 1700-2100. I w dodatku przy bardzo spokojnym przyśpieszaniu a raczej zatrzymaniu przyśpieszania własnie w tym przedziale obrotów. Tydzień temu w ASO wgrano mi nowy soft do modułu sterującego pracą silnika i jest gitara.

KrisK 31-01-2009 06:51

Re: [MK4] przy 2.2 tys obrotów przerywa, "krztusi się" 2.0TDCi
 
Cytat:

Napisał mir200
Witam
Mam przejechane 900 km. Od 3 dni zauważyłem, że podczas przyspieszania na 2. i 3. biegu przy obrotach ok. 2.1-2.2 tys obrotów chwilę krztusił się, skakał "żabką" Zauważalne przy ostrym przyspieszaniu- przy delikatnyzm prawie niezauważalne. Dzisiaj 2x zapaliła mi się informacja "usterka silnika" ( na żółto) i wtedy wystapił całkowity brak przyspieszenia- mogłem tylko jechać ze stałą prędkością. Po zgaszeniu kasował się komunikat. Byłem w ASO- powiedzieli, że elektryka ( nadmienię, że czekam na moduł centralnego zamka tylnych drzwi pasażera, który był już uszkodzony podczas odbioru auta 2 tygodnie temu- od nowości). Powiedzieli że w przyszłym tygodniu zmienią moduł i żebym przypomniał o tych informacjach o "usterce". Paliwo ok- Orlen Verva. Czy mam się obawiać feralnego egzemplarza i dalszych komplikacji elektrycznych czy tak bywa na początku- u kolegi bywały różne komunikaty na początku użytkowania w benzynie 2.0. proszę o sugestie.

Obojętnie jaki ma przebieg to nie powinien się tak zachowywać. Zapalenie się sygnalizacji usterki silnika świadczy, że jednak go coś "boli" Dziwi mnie podejście serwisu - elektryka". W sumie 80 % awarii to elektryka i powiązane z tym elementy. CO TO ZNACZY ELEKTRYKA??? Moja propozycja - inny serwis, przy nich zobaczyć jakie błędy wyskoczą i mają naprawiać. Auto ma gwarancję więc się nie ma co martwić. Jeszcze lepiej podjechać gdzieś bliżej serwisu, zadzwonić po assistance i dostajesz auto zastępcze. W serwisie - odbiór jak naprawią.

heko 31-01-2009 08:13

Re: [MK4] przy 2.2 tys obrotów przerywa, "krztusi się" 2.0TDCi
 
foni,
Cytat:

Tydzień temu w ASO wgrano mi nowy soft do modułu sterującego pracą silnika i jest gitara.
...no to chipujemy :fcp27

foni 31-01-2009 10:31

Re: [MK4] przy 2.2 tys obrotów przerywa, "krztusi się" 2.0TDCi
 
Cytat:

Napisał heko
foni,
Cytat:

Tydzień temu w ASO wgrano mi nowy soft do modułu sterującego pracą silnika i jest gitara.
...no to chipujemy :fcp27

Tak i to wszystkie trzy :fcp2
Wiesz o czym mówię. Dogadałem się w Poznaniu i po powrocie z wakacji (20 luty) śmigam ze swoim, a potem kolejne dwa.

heko 31-01-2009 11:06

Re: [MK4] przy 2.2 tys obrotów przerywa, "krztusi się" 2.0TDCi
 
Cytat:

Napisał foni
Cytat:

Napisał heko
foni,
Cytat:

Tydzień temu w ASO wgrano mi nowy soft do modułu sterującego pracą silnika i jest gitara.
...no to chipujemy :fcp27

Tak i to wszystkie trzy :fcp2
Wiesz o czym mówię. Dogadałem się w Poznaniu i po powrocie z wakacji (20 luty) śmigam ze swoim, a potem kolejne dwa.

...no i o to chodzi :fcp23

mir200 01-02-2009 20:13

Re: [MK4] przy 2.2 tys obrotów przerywa, "krztusi się" 2.0TDCi
 
Dzisiaj kolejne 2x razy "żółta informacja" o usterce silnika, zawróciłem z trasy i przesiadłem się do niezawodnej wysłużonej Carismy ( nie chcę zostawiać w ASO bo im nie wierzę i wolę byc blisko przy diagnostyce). Zauważyłem też dziwny dźwięk od kilku dni (od czasu szarpania) który pojawia się rano podczas przyśpiesznia i przy pierwszych kilkuset metrach- max do 1kilometra. Pojawia się tylko podczas przyśpiesznia( na wolnych obrotach nie ma, przy włączeniu na luz nie ma) taki jakby "jęk" czy z daleka słyszalny "dźwięk karetki pogotowia tyle że jednostajny" (trochę gwizd).
Trochę mnie to wszystko deprymuje i rozczarowuje. W środę prawdopodobnie odwiedzę serwis ( wymiana modułu tylnych drzwi pasażera) i obecne problemy.
Co sądzicie- "normalne problemy" czy coś poważniejszego się kroi. Mój serwis wyprasza podczas napraw z sali napraw. Powiedzcie czy mam prawo przebywać podczas diagnostyki i naprawie swojego własnego auta za ponad 100 tys? Czy mogę nie zgodzić się na wyjście do salonu i pozostanie przy samochodzie.

jvc 01-02-2009 20:31

Re: [MK4] przy 2.2 tys obrotów przerywa, "krztusi się" 2.0TDCi
 
Przepisy BHP chyba nie pozwalają na przebywanie w miejscu niebezpiecznym osobom postronnym :fcp4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.