Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] pilot od centralnego nie dziala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62897)

mobb21 24-02-2009 11:59

pilot od centralnego nie dziala
 
--------------------------------------------------------------------------------

witam mam problem pilot do centralnego nie dziala , wogole nie ragule probowalem zaprogramowac jeszcze raz ale to nic nie dalo moze cos zle zrobilem ?! bateria jest ok ze 3 razy wymienialem. Ja wiecie jak rozwiazac problem to moze jakas prosta instrukcje jak to naprawic. Dzieki z gory za wszelkie info

cosmo80 24-02-2009 12:12

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Sa urzadzenia do sprawdzania czy pilot nadaje sygnaly. Musisz popytac w serwisach elektronicznych czy takowymi dysponuja. Ewentualnie zrob reset centralki i sprobuj ponownie zaprogramowac pilota.

szperaczz 24-02-2009 12:13

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
spróbuj go zaprogramować
1 przekręć stacyjkę 4 razy w ciągu do 6 s tak żeby zapaliły się kontrolki (usłyszysz piknięcie)
2 naciśnij jeden z 3 przycisków na kluczyku (znowu piknie)
3 przekręć stacyjkę i gotowe

jeśli to nie pomoże to może masz uszkodzonego pilota

mobb21 24-02-2009 12:17

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
czytalem twoje posta jak miales taki sam problem , u mnie podobbnie gry zamykalem auto ( jak jeszcze dzialal) otowrzyl mi wszytkie szyby i........ skoncczyl sie zywot pilota :( robilem jak napisales cztery razy zaplon w ciagu 6 sek sygnal pstryk guzior na pilocie wylaczylem wlaczylem jeszcze raz i nic nie dalo
recznie normalnie zamykam ale to nie to samo co z pilotem

mobb21 24-02-2009 12:19

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
gdy probowalem powtorzyc caly proces jeszcze raz nie bylo juz zadnego sygnalu

mobb21 24-02-2009 12:25

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
a jak sie robi reset centralki jesli wiesz to podaj SZCZEGOLOWĄ instrukcje, dzieki

cosmo80 24-02-2009 12:29

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Szczegulowa instrukcja polega na wyciagnieciu bezpiecznika na jakis czas.

djkurek 24-02-2009 12:30

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Witam,

Mam podobny problem, próbowałem dziesiątki razy programować, jest pierwszy gong podczas programowania, natomiast nie reaguję na wciśnięcie przycisku. Próbowałem różnych kombinacji tego programowania, odpięcie aku nie pomogło, reset centralki też nie.
Zaznaczam że pilot działał, bateria zaczęła siadać (tak mi się wydawało, bo zasięg był co raz gorszy), więc zakupiłem zgrzewkę baterii i wymieniłem, od tej pory nie bangla.
Pozsotaje chyba tylko wizyta w jakimś serwisie od pilotów samochodowych, bo ASO odpada z wiadomych względów.

mobb21 24-02-2009 12:38

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
ahaaa chyba dam rade ;) cos bede kombinowac po pracy, moze sieuda hehh

cosmo80 24-02-2009 12:42

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Czytalem gdzies tutaj na forum ze ktos mial podobne problemy z pilotem i oddal go do fachowca ktory go zregenerowal i dzialal jak nowy. podobno pomaga to w kwesti zasiegu pilota jak rowniez kiedy pilot szybko sie rozprogamowywuje. Moze warto w Waszym przypadku poszukac takiego fachowca.

djkurek 24-02-2009 13:01

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
No ja znalazłem, nawet na alledrogo jest ogłoszenie, że gościu regeneruję piloty w wawie, ale można do niego dosłac pilot.

cosmo80 24-02-2009 13:05

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Z drugiej strony zastanawiam sie czy rozwiazaniem nie bedzie zalozenie jakiejs dobrej centralki dedykowanej do Mondeo z zachowaniem wszystkich dotychczasowych funkcji (domykanie szyb, otwieranie bagaznika itp.) Wtedy mam dwa piloty i pewnosc dzialania bo z tego co widze to centralny zamek to slaba strona naszych samochodow. Co Wy na takie rozwiazanie myslicie ??

mobb21 24-02-2009 13:18

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
to nie jest zly pomysl nawet rozgladalem sie za czym s takim mozna za 120 zl znalesc cos konkretnego, ale udalo mi sie przed chwila zaprogramowac kluczyk :)
wszystko tak jak w instrukcji z jednym szkopulem nie cztery razy krecic tylko trzy ( tak ja mialem) i sie udalo , teraz otwiera i zamyka tak jak byc powinno. Dzięki za pomoc panowie

djkurek 24-02-2009 14:47

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Cytat:

Napisał mobb21 (Post 1096761)
...ale udalo mi sie przed chwila zaprogramowac kluczyk :)
wszystko tak jak w instrukcji z jednym szkopulem nie cztery razy krecic tylko trzy ( tak ja mialem) i sie udalo , teraz otwiera i zamyka tak jak byc powinno. Dzięki za pomoc panowie

to lux, zmotywowłeś mnie tym że jeszcze raz odłączyłem bezpiecznik od centrala i bede kombinował.
Pozdro

mobb21 25-02-2009 08:02

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
powodzenia daj znac czy sie udalo

dominikspb 02-03-2009 14:55

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
kurcze mam ten sam problem co koledzy, i jest to upierdliwe. Pilot działał do soboty, a teraz wyjęcie bezpiecznika( nr.27) i włożenie go po 3min. nie pomaga.Wymieniłem baterie i nic. Idę teraz sprawdzić to kręcenie stacyjką.

dominikspb 02-03-2009 15:10

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Właśnie bawiłem się stacyjką ale to nie podziałało. Dalej jest do d.... Dalej będę zapominał zamykać mojego mondiego.

mobb21 03-03-2009 06:20

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
krecenie nic nie dalo ??? to chyba niestety musisz poszukac jakiegos specjalosty do progranmowaniea kluczyka
poprobuj troche to krecenie, mi tez na poczatku nie wychodzilo i bylem strasznier wqurw.. ale po pewnymczaie sie udalo

djkurek 03-03-2009 10:30

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Ja swój póki co pilot wysłałem do speca od pilotów, ciekawe czy coś rozkmini... Na stronie tego magika wyczytałem że w pilocie jest jakiś regulator (kondenstor) który przy upadku może sie roztroić (nie czyt. że będą trzy piloty, hehe). Ale nie mam pojęcia czy u nas w pilotach też tak jest.

mobb21 06-03-2009 08:34

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
mondziaki tak maja, z tego co czytam na forum i z info od znajomych predzej czy pozniej moze sie to przrafic prawie kazdemu, kluczyk sie przeprogramuje i wowcza trzeba sie pocic. Jakis tam specjalista moze pomoc tylko czy na pewno trzeba wyrzucac pieniardze na niego ???

djkurek 06-03-2009 09:16

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
No ja już się męcze z tym parę miesięcy, też czytałem że komuś się udało po kilku miesiącach, doradzał żeby zrobić to przy dużej wilgotności powietrza. Myślę że warto oddać czasem do speca, tak jak wszystko piloty się zużywają więc może po małym liftingu będą działac dłużej.

giker70 13-03-2009 22:13

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
miałem kiedyś podobny problem wystarczylo przeczyścić miejsce gdzie złącza od bateri dotykają płytki całego modułu pilota lub mozna je podgjąć tak zeby nie dotykały starych miejsc na płytce u mnie to pomogło i pilot smiga jak nowy

djkurek 14-03-2009 10:02

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Cytat:

Napisał giker70 (Post 1112485)
miałem kiedyś podobny problem wystarczylo przeczyścić miejsce gdzie złącza od bateri dotykają płytki całego modułu pilota lub mozna je podgjąć tak zeby nie dotykały starych miejsc na płytce u mnie to pomogło i pilot smiga jak nowy

Niesety u mnie nic "magik" od pilotów nie pomógł, jego diagnoza to "zresetowany procesor, strojenie tylko w ASO"

Kicajbc 14-03-2009 13:46

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
jak masz pilota na podczerwien to sprawdz czy nadaje sygnal moze dioda sie zwalila;/ jak tak to ustaw kamere na pilota i wyceluj dioda w obiektyw zobaczysz czy bedzie widac miganie:P jak tak to działa pilot.

djkurek 14-03-2009 14:44

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
niestety mój pilot jest radiowy, więc chyba rzeczywiście pozostała wizyta w ASO z tego co czytałem gdzieś na forum to ta zabawa mniej więcej kosztuję 200PLN'ów

pawelek4 17-03-2009 15:10

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Panowie ja z dosc błachym ,,problemem''. Mam pytanie jak działa u was sygnalizacja swietlna po otwarciu i zamknieciu samochodu ? U mnie przy zamykaniu nic sie nie swieci dopiero jak nacisne drugi raz zamkniecie (jakies tam domykanie) to jest sygnalizacja kierunkami, przy otwieraniu wogule nie ma sygnalizacji. U was jest tak samo ? W wiekszosci centralnych zamków roznych marek samochodów przy owieraniu i zamykaniu jest sygnalizacja swietlna.

matrog19 17-05-2011 15:30

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Witam. I mnie też to niestety dopadło. Muszę gdzieś się udać do fachowca, żęby sprawdził czy pilot wysyła fale. Narazie wymieniłem baterie, wyjąłem gem i włożyłem ponownie. Programować próbuje ale po piknięciu jak naciskam na pilot to już nic nie pika. Poradził sobie ktoś w tym temacie?

kreed 21-10-2011 07:29

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Przyłączam się do problemu. Ma ktoś rozwiązanie?

muli9 21-10-2011 12:47

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Cytat:

Napisał pawelek4 (Post 1115455)
Panowie ja z dosc błachym ,,problemem''. Mam pytanie jak działa u was sygnalizacja swietlna po otwarciu i zamknieciu samochodu ? U mnie przy zamykaniu nic sie nie swieci dopiero jak nacisne drugi raz zamkniecie (jakies tam domykanie) to jest sygnalizacja kierunkami, przy otwieraniu wogule nie ma sygnalizacji. U was jest tak samo ? W wiekszosci centralnych zamków roznych marek samochodów przy owieraniu i zamykaniu jest sygnalizacja swietlna.

ja mysle ze sam sobie odpowiedziales ostatnim zdaniem - wszystko zalezy od auta i ... alarmu ;) u mnie jest podobnie (ale przy otwieraniu nie ma blysku swiatlami tylko sa dwa sygnaly dzwiekowe) ale poczytaj sobie w instrukcji alarmu jak mozna przeprogramowac kluczykiem otwieranie i zamykanie potestuj a zobaczysz roznice ;)

artur_win87 27-10-2011 19:52

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Witam, Mondeo tak mają, że sygnalizacja kierunkowskazami następuje dopiero po szybkim zamknięciu dwa razy. Mondeo ma w zamku dwa rygle i kierunki palą się po zamknięciu tego drugiego rygla. Co do tematu to też mam problem z pilotem od jakiegoś miesiąca. Na początku pomoglo podgięcie blaszek od baterii ale na dzień dzisiejszy pilot padł i nic już mu nie pomaga. Zobaczymy co da wizyta u specjalisty.
Pozdrawiam

matrog19 27-10-2011 21:06

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Mój jest na drugiej wizycie u speca. Ostatnio (jak wcześniej pisałem) został szybko naprawiony i śmigał ale pare dni temu znów klapa. Pojechałem do tego samego speca stwierdził pod mikroskopem, że padł tranzystor i wymienił mi go. Otwarłem i zamkłem dwa razy i znów klapa. Teraz nadal gościu się głowi czemu cały czas pali się tranzystor. Prawdopodobnie procesor nawala i skończy się na podmianie od innego pilota...

Dragi 06-11-2011 18:05

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Panowie przepraszam ze podpinam sie ze swoim problemem ale nie chce zasmiecac forum nowym watkiem o centralnym.

Mam MKIII z 2001 roku kupilismy go z zona z jednym kluczykiem serwisowym (ten bez przyciskow) central jest orginalny i do tego kluczyka zostal doprogramowany pilot(dwie sztuki) tak powiedzial mi poprzedni wlasciciel.

Problem polega na tym ze aby auto zamknac to musze wlozyc kluczyk w drzwi kierowcy i przekrecic (blokuje wszytskie drzwi) i dodatkwo duzy przycisk na pilocie aby uruchomic alarm.
Jesli chce auto otworzyc to wystarczy maly przycisk z pilota to rozbroi sie alarm i dodatkowo odrygluja sie wszystkie drzwi. Czy mial ktos podony problem? Poprzednik mi mowil ze to jest na 10000% modul GEM ale ja juz mu nie wierze i wole zasiegnac bardziej wiarygodnej oceny sytuacji (tyle na ile jest ona mozliwa po opisie). Panowie jesli np zamkne auto z kluczyka i nie wcisne przycisku do alarmu to potem przy odblokowaniu (z przycisku nie da sie) musze tez otworzyc z kluczyka ale odblokuja sie tylko drzwi kierowcy inne juz nie. Aby auto odblokowac musze cala procedure zamykania zrobic i otworzyc. Panowie czy ktos z takim czyms sie spotkal wczesniej na co zwrocic uwage ? Dodam tez ze otwieranie bagaznika z przycisku z wnetrza kabiny nie dziala (poprzedni wlasciciel mowil ze to jest powiazane przez ten GEM wlasnie).


Prosze o pomoc panowie jesli ktos cos wie.

Dragi 08-11-2011 16:11

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Panowie wlasnie tak sobie pomyslalem ze moze ktos przed sprzedaniem dolozyl sam alarm ktory steruje centralnym zamkiem. I te piloty sa od tego dolozonego. Pytanie takie czy jak dorobie kluczyk czy dam rade zaprogramowac go (tego z przyciskami) i czy uruchomi ori central (teoretycznie tak powinno sie stac prawda). Wychodzilo by na to ze teraz uzywam alarmu dolozonego a nie ori. Moze ktos mnie wesprzec w moim toku myslenia ? racja czy nie ?

artur_win87 12-11-2011 17:05

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Dorobisz kluczyk i ci go spece zaprogramują ale ja wolałbym kupić alarm dedykowany do pilotów tzw. "bezpilotowy" i wtedy alarm będziesz miał sterowany oryginalnym kluczykiem od centralnego.

Dragi 12-11-2011 22:45

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
ale jak mi zakoduja to bede mial i alarm i central z orginalnego pilota prawda


chyba ze moje mondeo nie mialo fabrycznie alarmu i po to ktos dolozyl alarm.

czy ktos po vinie moze mi powiedziec jakie mam wyposazenie fabryczne auta ?

Dragi 13-11-2011 08:37

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
a jakis konkretny alarm masz na mysli (jakis przyklad)?

sokoleokoo2 24-11-2011 07:49

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Witam, koledzy u mnie to samo (pilot szwankuje) centalkę (komfort) miałem robioną przez fachowców, więc jest ok.
Objawy : nie śmiga Pilot, cóż dzieje się tak od tygodnia. Wczoraj udałem się do cudotwórcy od kluczyków, na wstępie cena: elektronika pilota bez obudowy o kluczyka z programowaniem itd: 180 PLN - czyli sama płytka !!!

Sprawdzili mi czy pilocina nadaje sygnał i nic, więc wymienił baterię, pilot ożył (dziwne bo 2 m-ce temu wsadzałem nową maxelkę) cieszę się jak dziecko bo zabuliłem 10 PLN. Otwiera zamyka itd. pojechałem do szwagra wysiadam z mądziaka, chcę zamknąć a tu kupa, znów nie śmiga. Wypiłem kawkę, zrobiłem mu kompa wracam do fury dalej nie działa. Pojechałem do domu, rozebrałem pilota, wlałem do środka Kontaktu, złożyłem i rano poszedłem do fury klikam a tu działa ? teraz niech spece myślą co może być (Styki są ok, napięcie jest wszędzie więc blaszki doprowadzają napięcie do pilota (kontakty)). Po testuje zobaczymy, może zimne luty ? przecież tam się niema co zepsuć, elektronika wytrzymuje 50 lat ?

kubson1 24-11-2011 08:58

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
POdpinam się. Czy do mondziaka można zaprogramować pilot jak w linku poniżej czy jakikolwiek inny. (BEZ ZAKŁADANIA TYCH STEROWNIKÓW CZY INNYCH DODATKÓW KTÓRE SĄ WIDOCZNE W AUKCJI) Chciałbym po prostu przekręcić kluczyk 4 razy zaprogramować ten pilot i śmigać. Nie wiem czy kluczyki ze sterowaniem cent do forda są inaczej zbudowane niż taki pilot... Jeśli nie, to dobrze:)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

matrog19 24-11-2011 12:05

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
U mnie padł pilot i kupiłem używany kluczyk na allegro za 71zł z przesyłką. Przełożyłem środek, zakodowałem i śmiga elegancko.

jasiu991 24-11-2011 12:59

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Witam wszystkich. Posiadam Forda mondeo 2.0 TDCi z 2002 r i mam mały problem przestawił mi się pilot i jak naciskam zamykanie to zamykaja mi sie tylko drzwi pasażerów i jak otwieram tez otwierają sie tylko drzwi pasażerów. od strony kierowcy musze robic wszystko kluczykiem. probowałem przestawiac ustawienia trzymajac przycisk otwierania i zamykania przez 4 s. ale to nic nie daje. cos niby sie przestawia ale nie chce sie właczyc otwieranie i zamykanie wszystkich drzwi na raz. Licze na pomoc z waszej strony z góry dzieki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.