Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] pilot od centralnego nie dziala (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62897)

tuptus1 25-03-2015 16:33

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
To i ja się podepnę pod temat. Mój problem z pilotem jest taki że nie działa przycisk otwierania (nie wysyła Hz) przycisk zamykania i otwierania bagażnika działa. I teraz tak, wciskam otwieranie - NIC i mogę tak 30razy. Wciskam raz otwieranie bagażnika i nagle działa przycisk otwierania. Pilot tak jakby się zawieszał. Chyba że jest jakiś trik i coś namieszałem z pilotem?? Tak jak otwieranie drzwi najpierw kierowca potem reszta. Miał ktoś taki przypadek ???

darmodziej 25-03-2015 18:12

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Cytat:

Napisał tuptus1 (Post 2376160)
(nie wysyła Hz)

Jak to sprawdziłeś?

jareczek1980 28-03-2015 10:40

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Ostatnio pojawił się problem u mnie. Mam scyzoryk i pewnego uroczego dnia przestał działać. Nagle. Pozostałe oryginalne piloty działały. Więc wymieniłem baterie. Nic. Dopiero ponowne zaprogramowanie go pomogło.
Minęły 2 miesiące i wczoraj problem powrócił. Niestety przestały działać wszystkie piloty. Po zaprogramowaniu pilotów zaczęły działać.
Jedyne co mi przychodzi to szukać problemów w alarmie, a nie w pilotach. Wczoraj była ulewa, więc podejrzewam że gdzieś jest nieszczelność i dostaje się wilgoć. Już kilkukrotnie po takiej pogodzie sam włączał się alarm. Czasem kilkanaście razy w nocy.
I teraz się zastanawiam gdzie szukac nieszczelności?
Czy ten bezpiecznik 26 jest pod schowkiem i czy wyłaczy alarm jak wyje?

tuptus1 28-03-2015 12:26

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
mam miernik do sprawdzania pilotów, mam punkt z naprawami ale swojego nie ogarniam :)

jareczek1980 29-03-2015 10:18

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
a może to wina gem?

fundil 29-03-2015 12:06

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Cytat:

Napisał jareczek1980 (Post 2377774)
to szukać problemów w alarmie

Twój rocznik wzkazuje że alarm masz w GEM-ie. I to GEM bym obstawiał.
A kody immo nie gubią się??? Przestaje działać tylko pilot?

darmodziej 29-03-2015 12:27

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Cytat:

Napisał tuptus1 (Post 2376160)
nie działa przycisk otwierania (nie wysyła Hz) przycisk zamykania i otwierania bagażnika działa.

W takim wypadku winy należy szukać w pilocie.
Może kup używany i przeprogramuj.

jareczek1980 29-03-2015 15:26

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Cytat:

Napisał fundil (Post 2378261)
Przestaje działać tylko pilot?

chyba tylko piloty, bo jak wyłaczyłem alarm to normalnie odpala z wszystkich kluczyków, a co do alarmu to na pewno mam cobra, bo jest osobno zainstalowany i jest osobna pucha do tego, zresztą mam instrukcję itp.

tasma16 28-12-2023 21:41

Odp: pilot od centralnego nie dziala
 
Witam. Odkopie kotleta, ale lepsze to niż śmiecić.
Otóż moja bestyjka od czasu jak ja kupiłem ma kapryśny centralny. Z pilota za nic nie chce się otwierać, a z kluczyka to jak zawieje to otwiera wszystko, tylko kierowcę, tylko przód, ale zamyka wszystkie. Niekiedy podczas jazdy zamyka lub otwiera rygle.
Programować pilota próbowałem kilka razy bez skutku, baterie wynianiane na nowe, czyszczone styki, doginane blaszki. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to przegrzanie płytki i myjka ultradźwiękowa. A gdzie szukać rozwiązania centralnego? Co się. Tym wiąże, jak nie ma otwartych wszystkich drzwi, to nie można otworzyć bagażnika przyciskiem z konsoli i tym na klapie ��


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.