Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] jaki płyn chłodniczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173103)

misiek8206 07-01-2013 13:35

jaki płyn chłodniczy
 
Hej.Mam pytanko...Wałśnie zauważyłem,że mam pustki w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzenia.Jest coś tam na dnie w kolorze różowym(kumpel spróbował i jest gorzkawy).I tutaj moje pytanie...jaki płyn zalać:?:Kuzyn jest mechanikiem i tez ma Mondziaka mk3 benzynka i poradził mi,żeby dolać Petrygo różowe.Napiszcie czy taki może być,bo szczerze pisząc to przeraziłem się czytając posty na temat co może się stać po zmieszaniu różnych płynów.
Pozdrawiam

Jakub 07-01-2013 13:40

Odp: jaki płyn chłodniczy
 
Kup sobie litr koncentratu fordowskiego i dolej.
Generalnie wsio co różowe się nada.

Juzek 07-01-2013 13:54

Odp: jaki płyn chłodniczy
 
gdzieś słyszałem, żeby Borygo nie lać

misiek8206 07-01-2013 14:10

Odp: jaki płyn chłodniczy
 
Za Borygo to ja też nie jestem,trochę się cykam go dolać.Kupię raczej koncentrat fordowski.Chociaż najlepiej to zlać to wszystko co jest i zalać cały układ na nowo.Wtedy nie będę miał obaw,że coś będzie nie halo.Za dużo chyba naczytałem się o mieszalności i niemieszalności płynów chłodzących.

radekg32 08-01-2013 01:23

Odp: jaki płyn chłodniczy
 
Cytat:

Napisał misiek8206 (Post 1934508)
Kupię raczej koncentrat fordowski.Chociaż najlepiej to zlać to wszystko co jest i zalać cały układ na nowo.Wtedy nie będę miał obaw,że coś będzie nie halo.Za dużo chyba naczytałem się o mieszalności i niemieszalności płynów chłodzących.

Wlewasz byle jaki,tylko aby byl mieszalny i zdogny z zalecanym kolorem.
Koncentrat fordowski ? A czym on naprawde sie rozni od tych innych nie markowych ? Bo wg mnie tylko i wylacznie cena,w srodku taka sama chemia i wspolczynniki.
Ja jezdze na mieszalnym z innymi kolorami i zadnego problemu nie mam.
I jeszcze co do fordowskiego,to zalezy ile tego ubytku masz,bo nie zapominaj,ze jak zlejesz caly uklad to musisz zalac okolo 10/11 litrow ........... :)

karloss 08-01-2013 08:26

Odp: jaki płyn chłodniczy
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1934944)
Wlewasz byle jaki,tylko aby byl mieszalny i zdogny z zalecanym kolorem.

Za taką wypowiedź powinieneś dostać "Srebrne usta".
Jeżeli już doradzasz wlanie "byle jakiego" płynu to nie pisz parę słów dalej o jakiś ograniczeniach:)

radekg32 08-01-2013 21:19

Odp: jaki płyn chłodniczy
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 1935006)
Za taką wypowiedź powinieneś dostać "Srebrne usta".
Jeżeli już doradzasz wlanie "byle jakiego" płynu to nie pisz parę słów dalej o jakiś ograniczeniach:)

Chyba nie zrozumiales g:P Byle jaki w sensie koloru jak najbardziej.Nigdy do konca nie uda sie spuscic calego plynu.Jesli zostanie namiastka np zielonego to uwazasz ,ze kolega ma dolac czerwony ?
Dlatego wlasnie napisalem aby kolor i mieszalny byl zgodny a nie jego marka...........;)

Juzek 08-01-2013 21:25

Odp: jaki płyn chłodniczy
 
.... zaraz będziecie się obrzucać kartami charakterystyk różnych płynów i kłócić się o zawartość glikolu :D:D:D

Wiadomo, że najbezpieczniej jest wlać koncentrat fordowski zmieszany z wodą zdemineralizowaną. Dopuszczalny jest marketowy 'firmowy' płyn. Niedopuszczalny jest wyciąg z kiwi i woda z kranu

dmisieekk 08-01-2013 22:09

Odp: jaki płyn chłodniczy
 
polecam zakupic płyn DYNAGEL, drogi ale bardzo dobry, miesza się z kazdym innym. Pozdrawiam

Luk@s 09-01-2013 07:07

Odp: jaki płyn chłodniczy
 
Ja tam mam zmieszane od kilku lat różne kolory płynów i w sumie trzy rodzaje. Wszystko jak do tej pory wszystko gra. Tak, że nie bądźmy świętsi od papierza:D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.