Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226992)

marekpulawy 29-06-2015 13:57

Zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego
 
Witam, od niedawna jestem posiadaczem Focusa mk2 w benzynie mam pytanie przy wrzucaniu wstecznego mimo że sprzęgło dociśnięte do końca mam zgrzyt. Nie jest tak zawsze ale co 2 wrzucenie wstecznego kończy się właśnie takowym zgrzytem ...
Czy ktoś z tu obecnych miał podobny problem ??? Domyślam się że to wina będzie gdzieś w sprzęgle. Jest możliwość jakiejś regulacji tego czy trzeba się liczyć z wymianą sprzęgła ???

Basra 29-06-2015 14:43

Odp: Zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego
 
Witam

Wsteczny bieg nie ma synchronizacji.Musisz chwilkę odczekać aż wałek w skrz.biegów wyhamuje.Przy wrzucaniu biegu wstecznego,wciśnij sprzęgło i policz do trzech.Bieg wejdzie za każdym razem.Jeżeli będą dalej zgrzyty to znak że sprzęgło nie rozłącza połączenia silnik-skrz.biegów.

pozdrawiam

Veris 29-06-2015 15:48

Odp: Zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego
 
Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał wsteczny nie ma synchronizacji. Ja po zakupie mk2 tak samo miałem już mówię jadę do mechanika bo zgrzyta i zgrzyta ale wystarczyło zajrzeć do instrukcji obsługi pojazdu i tam jest wpis ze 2-3 sek trzeba odczekać zanim się wrzuci wsteczny :)
Ale nie powiem że trochę to upierdliwe jak sytuacja na drodze wymaga szybkiego wrzucenia wstecznego no ale cóż ;)

Basra 29-06-2015 17:22

Odp: Zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego
 
Witam

Odnośnie wł.biegu wstecznego.Zdarza się niepełne zazębienie.Czujemy je na dzwigni zm.biegów że bieg nie wszedł.Należy wtedy ponowić próbę wbicia biegu.Na marginesie chcę powiedzieć że skrzynie są właściwie bezusterkowe.

pozdrawiam

marekpulawy 29-06-2015 17:24

Odp: Zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego
 
Cytat:

Napisał Basra (Post 2421947)
Witam

Wsteczny bieg nie ma synchronizacji.Musisz chwilkę odczekać aż wałek w skrz.biegów wyhamuje.Przy wrzucaniu biegu wstecznego,wciśnij sprzęgło i policz do trzech.Bieg wejdzie za każdym razem.Jeżeli będą dalej zgrzyty to znak że sprzęgło nie rozłącza połączenia silnik-skrz.biegów.

pozdrawiam


Ok tylko sprawa wygląda w ten sposób że po odpaleniu staram sie wrzucić wsteczny więc to nie jest tak że jadę na 1 staję i łup wsteczny....Zaraz zobaczę Waszą metodę z wciśniętym sprzęgłem i policzeniem do 3 ....

mfraczek 29-06-2015 18:20

Odp: Zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego
 
w nowych jest tak samo :) jak parę razy mi się to zdarzyło, np. na parkingu przed centrum handlowym, kiedy szybko trzeba było cofnąć, to już chciałem lecieć do aso, ale wypowiedzi bardziej doświadczonych kolegów mnie uspokoiły.

szkodnik85 29-06-2015 18:54

Odp: Zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego
 
Jak kiedyś na forum napisałem że w tej skrzyni bieg wsteczny nie jest synchronizowany to dostałem po głowie że głupoty piszę ;/ a tu jednak tak jest. miałem ten sam problem i faktycznie odczekanie chwili i wrzucanie wstecznego pomaga.

maymall 01-07-2015 18:56

Odp: Zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego
 
Też tak mam i kiedyś podobnie jak Ty doszukiwałem się w tym temacie jakiś przyczyn. Taką naturę ma ta skrzynia biegów i nic więcej w tej kwestii się nie zrobi.:P
Trzeba sobie wyrobić pewne nawyki przy wybieraniu biegu wstecznego ( jak piszą koledzy wyżej – metoda 3 sekund).

laurentii 02-07-2015 23:57

Odp: Zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego
 
Ja mam inną technikę, ale wymaga trochę wprawy. Mianowicie jak wrzucam wsteczny i czuję na lewarku, że jednak minimalnie nie doszedł do końca to po delikatnym ruszeniu do tyłu dopycham lewarek dalej do końca i wtedy już nie wyskakuje (po ruszeniu czuć jak lewarek pozwala dopchnąć bieg dalej). Metoda zawsze działa, ale trzeba wyczuć kiedy wszedł do końca, a kiedy nie. :razz:

mjprzem 03-07-2015 10:45

Odp: Zgrzytanie podczas wrzucania wstecznego
 
Nie powinienes tak robic bo mozesz pogorszyc sytuacje-jezeli bieg nie wszedl do konca to nie ruszaj z takiej pozycji tylko ponownie wbij bieg.

Jezeli bedziesz tak robił to wyrobią sie zęby bardziej w tym miejscu przy wbijaniu biegu i wówczas pozniej bieg może samoczynnie wyskakiwać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.