Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Przy pierwszym odpalaniu kopci i nie reaguje na gaz. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142931)

emes112 02-11-2011 14:59

Przy pierwszym odpalaniu kopci i nie reaguje na gaz.
 
Witam. Mam pewien problem z moim mondkiem 2.0 TDDI. Od pewnego czasu po dłyższym postoju np. po przestanej nocy na parkingu gdy go odpalam zaczyna bardzo kopcić na siwi i do tego nierówno pracuje(strasznie nim szarpie np jak na dużych mrozach). Auto wogóle nie reaguje na gaz przez kilka sekund. Po chwili problem znika i przy kazdym następnym odpaleniu wszystko działa tak jak powinno. Dodam, że auto miało regenerowaną pompę wtryskową 2 miesiące temu. Po regeneracji wszystko chodziło dobrze przez około tydzień. Podpinałem go dzisiaj pod komputer jednak nie wykazał żadnego błędu. Czy ktoś wie co może mu dolegać? Proszę o pomoc!

matrog19 02-11-2011 15:24

Odp: MK III Przy pierwszym odpalaniu kopci i nie reaguje na gaz.
 
Kolego najprawdopodobniej świece żarowe. Nie rozumiem twojego powiedzenia, że jak przy dużych mrozach... jak jest wszystko ok to nie ma prawa nawet przy -20 zatelepać. Miałem to objawy co Ty w tamtym roku i miałem tylko jedną świecę żarową sprawną... wymieniłem i największy mróz jaki potem widział to -22 stopnie i nawet się nie zająknął...

toomekk6 02-11-2011 18:28

Odp: MK III Przy pierwszym odpalaniu kopci i nie reaguje na gaz.
 
Cytat:

Napisał matrog19 (Post 1730620)
Miałem to objawy co Ty w tamtym roku i miałem tylko jedną świecę żarową sprawną... wymieniłem i największy mróz jaki potem widział to -22 stopnie i nawet się nie zająknął...

Widzisz ja po wymianie świec dalej miałem lekkie falowanie obrotów tak max do 1 tysiąca.

Wymień kolego w pierwszej kolejności tak jak piszą świece. Filtr paliwa dawno był wymieniany? Może być przypchany jak nie był dawno wymieniany.

emes112 02-11-2011 20:58

Odp: Przy pierwszym odpalaniu kopci i nie reaguje na gaz.
 
matrog19 jak przy dużych mrozach to chodziło mi o to, że jak nie mogłem go uruchomić w zimie jak już zaskoczył i zapalił to działo się tak samo.
toomekk6 filtr paliwa był wymieniany jakieś 2 miesiące temu razem z regeneracją pompy wtryskowej.
Sprawdzę tak jak mówicie w pierwszej kolejności te świece. Mam nadzieje, że to nie są kolejne problemy z tą nieszczęsną pompą.

matrog19 03-11-2011 07:25

Odp: Przy pierwszym odpalaniu kopci i nie reaguje na gaz.
 
Cytat:

Napisał emes112 (Post 1730854)
że jak nie mogłem go uruchomić w zimie jak już zaskoczył i zapalił to działo się tak samo.

Skoro w zimie też było ciężko to pewnie te świece. Najprościej to kolego sprawdz tak: zdejmij kabel ten ze świec i potem weź metr kabla innego i jedną jego końcówkę dotknij do plusa w aku a drugą pokolei do każdej świecy. tam gdzie iskrzy to jest obwód czyli świeca sprawna (choć sprawna może już i tak ze starości słabo grzać) a tam gdzie nic się nie dzieje to przepalona całkowicie. Nie ździw się jak niegdzie nie zaiskrzy. U mnie tylko na jedynm cylindrze była sprawna.

emes112 05-11-2011 11:37

Odp: Przy pierwszym odpalaniu kopci i nie reaguje na gaz.
 
Ok zrobię tak jak mówisz jak tylko znajdę chwile wolnego czasu. Dziękuje za pomoc.

Ar2rB 05-11-2011 14:55

Odp: Przy pierwszym odpalaniu kopci i nie reaguje na gaz.
 
najprościej to pozyczyć od kogoś cęgi dietza z pomiarem prądów stałych.

Załozyć na przewód zasilający listwe (zasilająca świece). Opdpalić samochod i obserwowac jak się będzie prąd zmieniał.

około 60 A - wszystkie świece OK,
45 - 1 spalona
30 - 2 spalone
15 - 3 spalone
0A - wszystkie kaput ;-).

krakusek1 05-11-2011 21:38

Odp: Przy pierwszym odpalaniu kopci i nie reaguje na gaz.
 
Ja miałem to samo i okazało się , że mam padnięte świece żarowe Po wymianie jak nowy

matosu 10-12-2011 18:12

Odp: Przy pierwszym odpalaniu kopci i nie reaguje na gaz.
 
Witam,
odgrzebuje temat :) tyle, że moja sprawa dotyczy 2.0TDCI

Mam podobny problem co kolega wyżej czyli po tym jak samochód trochę postoi na zimnie dajmy na to 5-6 godzin ( temp 5 C i niżej) szarpie po odpaleniu i kopci jak nie wiadomo co...

Wtryski regenerowałem jakieś 3 miesiące temu, pompę wtryskową ok. miesiąca temu.

Sprawdziłem świece, okazało się, że 3 nie grzeją - wymieniłem wszystkie 4 na nowe... no i niestety dalej to samo...

Czujnik temp. silnika też został wymieniony..

Czy ktoś ma jakiś pomysł czego to może być wina ?

cincin 10-12-2011 21:26

Odp: Przy pierwszym odpalaniu kopci i nie reaguje na gaz.
 
kolego sprawdz czy kabel zasilajacy dobrze laczy ,bo w moim kiedys wypalil sie na laczeniu tam gdzie jest ten plastik.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.