Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137622)

NIUTEK74 23-08-2011 20:02

Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach
 
Wczoraj zapalił im się komunikat : wymiana oleju :

pawel2m 01-09-2011 22:39

Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach
 
Cytat:

Napisał basil (Post 1698541)
. nie doczekam się dobrego serwisu w lublinie.........

Przed końcem gwarancji podjedź sobie do serwisu poza Lublinem może się opłacić.


U mnie w serwisie powiedzieli że zawsze aktualizują jak tylko jest nowy z automatu.

Paweł

Slartibartfast 02-09-2011 00:05

Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach
 
Z wypowiedzi FP wynika, że ASO nie ma obowiązku aktualizowania softu przy przeglądzie. Dzieje się tak jedynie w przypadku, gdy taka aktualizacja rozwiązuje jakiś problem (czyli są wskazania do przeprowadzenia takiej czynności).
U mnie w ASO też nie zaktualizowali, co więcej o problemach z radiem nic nie wiedzieli. FP też cichutko...
Więcej w moim wątku w stopce oraz tu (na razie nie spełnia kryterium "więcej"): [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przypomniał mi się jeszcze numer z ASO: przy przeglądzie w cenie jest tylko sprawdzanie hamulców bez zdejmowania kół ;) Za zdjęcie - 45zł za oś...
Może to tłumaczy dlaczego było 150zł taniej niż u konkurencji.
Podobno najlepsze ASO w Warszawie...

cybershot 02-09-2011 08:00

Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach
 
U mnie taka ciekwostka: serwis był robiony 03.2011 przy liczniku 77.500 km ale w sierpniu przy 89.750 km podjechałem na aktualiację softu w komputerze po którym automatycznie wyświetlił mi się komunikat o wymianie oleju ;-) Serwisant stwierdził, że skasuje tą informację a zobaczymy się jak już nakręcę 97.000 km.

RafałB 02-09-2011 08:05

Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach
 
A ja żeby nie zaśmiecać już tematem nowym zapytam tutaj... ;)

Czy C+ informuje o zużytych klockach? Wczoraj usłyszałem po raz pierwszy lekkie popiskiwanie przy hamowaniu,więc chciałbym wiedzieć :)

Slartibartfast 02-09-2011 09:12

Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach
 
Gdzieś na forum czytałem, że klocki nie mają czujników, więc nie skąd brać info o zużyciu.

RafałB 02-09-2011 09:15

Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1703575)
Gdzieś na forum czytałem, że klocki nie mają czujników, więc nie skąd brać info o zużyciu.

Jeśli ich nie mają no to niestety tak...ale dziwne,bo Galaxy z roku 2001 miał czujniki :P

arain 02-09-2011 18:38

Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach
 
Dostałem info że auto nie ma czujnika zużycia hamulców :shock:
Mój 11 letni Peugeot 406 miał... :569:

Taki numer i to po face-lifcie, a podobno Ford wyciągnął jakieś wnioski... :570:

pawel2m 02-09-2011 19:01

Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach
 
W każdym samochodzie jakim miałem poprzednio miałem czujnik zużycia hamulców ale ani raz mi się nie zaświecił. Czyli z niego nie skorzystałem.
Dlaczego?

Przy wymianie opon zawsze sprawdzam klocki.
Przy przeglądzie również u diagnosty również.

I to wystarczy, także nie ma akurat z tym problemu.Zresztą czujniki i tak są chyba tylko na frontach.

Tylko przy bardzo dużych przebiegach faktycznie czujniki mogą się przydać .

Paweł

RafałB 02-09-2011 19:30

Odp: Czy komp informuje o przeglądzie? Doświadczenia przy przeglądach
 
A ja jak narazie miałem raz ten czujnik właśnie w Galaxie MK2 i mi sie przydał,mimo że robie ok.25tys.km rocznie...a tutaj w samochodzie za 150k.zl (w mojej konfiguracji) nie ma tego + śmieszych hydraulicznych podpórek maski - tu widać że MK2 Galaxy to jednak VW fabrycznie a S-max to "tylko ford" :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.