Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] wyciek płynu wspomagania przy wyjściu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333707)

Bogdan777 26-02-2023 18:47

wyciek płynu wspomagania przy wyjściu
 
2 załącznik(i)
Witam wszystkich użytkowników :P


Jestem posiadaczem Transita Customa z 2014 r 2.2

Szukałem po forum i w sumie znalazlem jeden podobny temat ale mój przypadek jest trochę inny

Sytuacja wygląda tak

zaczęła wyć pompa wspomagania patrzę zbiornik pusty a na sankach pełno płynu, odkręciłem koło i widzę ze jest wyciek z powrotu z maglownicy, odkręciłem śrubę i ku mojemu zdziwieniu przewód sam wypadł, tylko ta blaszka go trzymała, wyglada jakby sie sam rozpadł, utlenił , przerwał nie wiem jak to się nazywa fachowo :P

mam problem poniewaz czesc została w maglownicy i nie idzie jej wyciągnąć, nawet nie drgnie , nie bardzo wiem comogę z tym zrobić


bardzo proszę o pomoc jeżeli ktoś ma na to pomysł :pomysl:

W ostateczności chyba zostaje wymienić przewód (ok 400zl) + usuniecie jakimś cudem pozostałości starego

Podsyłam zdjęcia jak to wygląda

adach68 27-02-2023 10:36

Odp: wyciek płynu wspomagania przy wyjściu
 
Hi, Ty odkręciłeś blachę przytrzymującą przewody? Musisz próbować wydłubać resztki przewodu, może podgrzać trochę.

Bogdan777 27-02-2023 12:48

Odp: wyciek płynu wspomagania przy wyjściu
 
Dokładnie tak, blaszka trzymająca dwa przewody, po odkreceniu dolny sam wypadl, jutro zabieram sie do pracy a co sądzisz o gumowym oringu żeby to uszczelnić ?

adach68 27-02-2023 14:13

Odp: wyciek płynu wspomagania przy wyjściu
 
Hi, przewód musisz wymienić, a tam oryginalnie jest uszczelniacz.

wojtekjanus 27-02-2023 17:03

Odp: wyciek płynu wspomagania przy wyjściu
 
Cytat:

Napisał adach68 (Post 3446671)
Hi, przewód musisz wymienić, a tam oryginalnie jest uszczelniacz.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na rys. oznaczony zielonym trójkątem (nr 3334)

Bogdan777 28-02-2023 22:52

Odp: wyciek płynu wspomagania przy wyjściu
 
Panowie dziś zabrałem sie za naprawe :pomysl: kupiłem gumowy oring za 30gr o szerokosci zewnętrznej 15mm i grubosci 1 mm założyłem, a na górny przewód przed blache dałem podkładke 0,5 mm żeby w miare równo blacha docisnęła oba przewody i skreciłem mocno, po zalaniu płynu przejechalem nieśmiało kilkanaście metrów i było ok, później byłem w trasie ok. 40 km i powiem wam że wszystko w porządku, nie ma ani kropelki w miejscu wcześniejszego wycieku, pompa nie wyje, kierownica płynnie skręca i ze zbiorniczka nic nie ubywa :surprise: podejżewam że nie jest to rozwiązanie na dłuższą mete... ale prowizorki wytrzymują najdłużej :wink:

ps jutro zamawiam nowy przewód, dopóki kurier nie przywiezie nowego trzeba będzie tak jeździć :>

adach68 01-03-2023 08:44

Odp: wyciek płynu wspomagania przy wyjściu
 
Hi, to rozumiem, że udało się wydłubać resztki przewodu?

Bogdan777 01-03-2023 11:53

Odp: wyciek płynu wspomagania przy wyjściu
 
Resztki przewodu udało się usunąć bez problemu zestawem do zerwanych gwintów, delikatnie i z wyczuciem troche było zapieczone ale poszło bez problemu :)

tadek55 01-03-2023 21:11

Odp: wyciek płynu wspomagania przy wyjściu
 
Witaj,miałem to samo ale mi poszła maglownica przy380 tyś.Kupiłem maglownice z rozbitka i z przewodami bo moje się rozsypały.Moją maglownice oddałem do regeneracji.Na razie jest wszystko ok,juz zrobiłem50tyś.Radziłbym ci kupić te przewody bo długo na tej prowizorce nie pojeżdzisz.Pozd.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.