Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana reflektorów - zamiennik czy oryginał? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313014)

maciejaess 14-09-2020 13:37

Wymiana reflektorów - zamiennik czy oryginał?
 
Witam,
Planuję wymianę obu reflektorów z przodu z racji tego, że jeden jest uszkodzony (brakuje wewnątrz blaszki nad żarówką i jest mocno zabrudzony, ma popęknae mocowanie, nie świeci normalnie), oba są inne (jeden chyba oryginalny a drugi to zamiennik), oba nie są idealnie przejrzyste (widać małe spękania w strukturze klosza, jest czarny nalot od środka).
Rozpatruję dwie opcje - oruginał lub zamiennik TYC.
Zanim kupię nowe chciałym się dowiedzieć czy mam kupić stadardowe reflektory czy może z soczewką bo nie wiem jakie były w oryginale. Pytanie jak sprawdzić co mogę podłączyć. Druga sprawa to czy wziąć oryginalne FORD czy zamiennik TYC?
Pozdrawiam

bartecki92 14-09-2020 13:47

Odp: Wymiana reflektorów - zamiennik czy oryginał?
 
Ja wziąłem TYC, widać, że to zamiennik, ale jak za tą cenę świecą bardzo przyzwoicie. Linia odcięcia jest bardzo wyraźna, nie ma wielkich plam światła albo ciemniejszych punktów. Jak kupisz oryginał to może się okazać wypalone i znowu dochodzi regeneracja odbłyśnika albo soczewki. Zależy czy chcesz się bawić, bo jak już regenerować to można coś lepszego wsadzić. Przy montażu skrętnych soczewek albo xenonu dochodzi montaż instalacji i czujników i sprysków przy xenonie. Więc pytanie czy chcesz się bawić, czy po prostu kupić lampy, zamontować i zapomnieć.

Jak dla mnie kupować używane lampy to trochę jak kupić używany wahacz bo swój masz do wymiany. Ale to co człowiek to opinia, na 100% będzie ktoś, kto będzie zadowolony z używanej lampy.

krystian1410 14-09-2020 15:14

Odp: Wymiana reflektorów - zamiennik czy oryginał?
 
Cytat:

Napisał maciejaess (Post 3281419)
Zanim kupię nowe chciałym się dowiedzieć czy mam kupić stadardowe reflektory czy może z soczewką bo nie wiem jakie były w oryginale.

sprawdź po vinie

mondeo70235 14-09-2020 15:59

Odp: Wymiana reflektorów - zamiennik czy oryginał?
 
spraw sobie TYC

koszka 14-09-2020 16:48

Odp: Wymiana reflektorów - zamiennik czy oryginał?
 
Cytat:

Napisał bartecki92 (Post 3281424)
Ja wziąłem TYC, widać, że to zamiennik, ale jak za tą cenę świecą bardzo przyzwoicie. Linia odcięcia jest bardzo wyraźna, nie ma wielkich plam światła albo ciemniejszych punktów. Jak kupisz oryginał to może się okazać wypalone i znowu dochodzi regeneracja odbłyśnika albo soczewki. Zależy czy chcesz się bawić, bo jak już regenerować to można coś lepszego wsadzić. Przy montażu skrętnych soczewek albo xenonu dochodzi montaż instalacji i czujników i sprysków przy xenonie. Więc pytanie czy chcesz się bawić, czy po prostu kupić lampy, zamontować i zapomnieć.

Jak dla mnie kupować używane lampy to trochę jak kupić używany wahacz bo swój masz do wymiany. Ale to co człowiek to opinia, na 100% będzie ktoś, kto będzie zadowolony z używanej lampy.

Tez kiedys rozwazalem tyc.
A mozesz napisacw czym jest ta widoczna roznica? Od oryginalu. Zawsze tez mnie zastanawiało jak one świecą. Masz mozliwosc zrobienia fotki np jak swieci na scianie jak widac te linie odciecia?

bartecki92 14-09-2020 16:56

Odp: Wymiana reflektorów - zamiennik czy oryginał?
 
Jasne, zrobię przy najbliższej możliwej okazji. Byłem o krok od kupienia skrętnych soczewek, ale opieszałość sprzedającego mnie zniechęciła. Dodatkowo wyłapałem nowe TYCe za 480zl komplet...

Podrzucę foto na dniach.

maciejaess 14-09-2020 18:44

Odp: Wymiana reflektorów - zamiennik czy oryginał?
 
Poszalałem i będą oryginalne FORD, zwykłe halogenowe bo auto oryginalnie takie miało.
Pytanie teraz jak już wstawię nowe lampy to czym je zabezpieczać z zewnątrz? Okleić, przesmarować?

rajman 14-09-2020 20:18

Odp: Wymiana reflektorów - zamiennik czy oryginał?
 
One już są fabrycznie lakierowane w celu ochrony uv, lamp nie powinno się niczym dodatkowo zabezpieczać.

koszka 14-09-2020 21:00

Odp: Wymiana reflektorów - zamiennik czy oryginał?
 
miałem swego czasu okazje sprawdzić kilka reflektorów z nowej produkcji oryginalnych i z a kazdym razem prawy miał problem z prawidłowym rozkładem plamy swiatła. reflektory z poczatku produkcji takiego problemu nie miały.

Bump:
Cytat:

Napisał bartecki92 (Post 3281471)
Jasne, zrobię przy najbliższej możliwej okazji. Byłem o krok od kupienia skrętnych soczewek, ale opieszałość sprzedającego mnie zniechęciła. Dodatkowo wyłapałem nowe TYCe za 480zl komplet...

Podrzucę foto na dniach.

ale napisz jaka jest wizualna rózznica w wygladzie.

luckyboy 15-09-2020 08:01

Odp: Wymiana reflektorów - zamiennik czy oryginał?
 
Cytat:

Napisał rajman (Post 3281538)
One już są fabrycznie lakierowane w celu ochrony uv, lamp nie powinno się niczym dodatkowo zabezpieczać.

Można założyć folię bezbarwną.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.