Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Świece do gazu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94598)

ŁukaszD 15-03-2010 09:09

Świece do gazu.
 
Witam. Znalazłem w sklepie internetowym świece do swojego mondziaka, ale przy okazji zauważyłem, że mają w ofercie świece specjalnie do gazu. Indeks towaru tej świecy to 4988520. Czy ktoś używa tych świec? Czy dają one jakąś poprawę, czy po prostu dłużej wytrzymują przy pracy na gazie? U siebie używałem już świec platinum jak i zykłych. Na żadnych nie miałem większych problemów, ale skoro może być lepiej... Z góry dziękuję za odpowiedzi.

padi77 15-03-2010 11:33

Odp: Świece do gazu.
 
Ja baracie to nie jestem pewien czy Ty możesz fizycznie poczuć różnice w rodzaju świec... wiem natomiast jedno, ze im lepsze świece na gazie tym lepiej dla Twojego auta.i na tym to ja bym akurat nie oszczędzał. Czy one coś Ci dadzą, czy ma to sens tego nie wiem wiem ze na pewno Ci nie zaszkodzą. pozdro.

AdamGaL 15-03-2010 11:46

Odp: Świece do gazu.
 
ja w swoich porzednich autach (a mialem ich 4 na gazie) zawsze uzywalem świeć NGK, znajomi je chwalili że sa świetne do gazu, więc założyłem i faktycznie autka lepiej i rowniej mi pracowały na tych swiecach

ŁukaszD 15-03-2010 12:11

Odp: Świece do gazu.
 
Sęk w tym, że te świece gazowe kosztują praktycznie tyle samo co platynowe. Być może jest jednak coś co je odróżnia od świec dla samochodów benzynowych. Nie myślałem o innych niż Motorcraft, więc pytanie tylko które oryginalne czy "gazowe". :)

padi77 15-03-2010 12:14

Odp: Świece do gazu.
 
Cytat:

Napisał łukaszd (Post 1387340)
sęk w tym, że te świece gazowe kosztują praktycznie tyle samo co platynowe. Być może jest jednak coś co je odróżnia od świec dla samochodów benzynowych. Nie myślałem o innych niż motorcraft, więc pytanie tylko które oryginalne czy "gazowe". :)

ngk :)

fred33 15-03-2010 14:03

Odp: Świece do gazu.
 
No a ja właśnie słyszałem, że do fordów to NGK nie za bardzo . Od lat jak tylko mam fordy używam Motorcraft Platinium i nie mam żadnych problemów . Nie żadne do gazu tylko tak jak producent podaje to takie zakładam. Dodam że jeżdże na LPG.

padi77 15-03-2010 14:49

Odp: Świece do gazu.
 
Cytat:

Napisał fred33 (Post 1387409)
No a ja właśnie słyszałem, że do fordów to NGK nie za bardzo . Od lat jak tylko mam fordy używam Motorcraft Platinium i nie mam żadnych problemów . Nie żadne do gazu tylko tak jak producent podaje to takie zakładam. Dodam że jeżdże na LPG.

Widzisz co kraj to obyczaj, a może co Ford... Tak czy owak byc moze masz i racje. ja dotąd zawsze stosowalem NGK tylko ze nie do forda, wiec pewnie i jest zasadnicza różnica bo jak juz zdążyłem zauważyć ford to jednak jedyny w swoim rodzaju jest:)

bary 15-03-2010 15:25

Odp: Świece do gazu.
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 1387215)
świece do swojego mondziaka

Tylko oryginały.
Motorcfarta.

ŁukaszD 15-03-2010 15:28

Odp: Świece do gazu.
 
Dziękuję Wam za opinie, jednak nikt ciągle nie dał odpowiedzi, czy świece gazowe o których piszę poprawiają cokolwiek. Czy nikt takich nie używa?

fred33 15-03-2010 15:30

Odp: Świece do gazu.
 
Cytat:

Napisał ŁukaszD (Post 1387487)
Dziękuję Wam za opinie, jednak nikt ciągle nie dał odpowiedzi, czy świece gazowe o których piszę poprawiają cokolwiek. Czy nikt takich nie używa?

Chwyt marketingowy i nic po za tym, załóż Motorcraft Platinium i po sprawie ...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.