Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK4]Czas realizacji zamówienia na Mondka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54207)

januszstom 31-10-2008 08:52

[MK4]Czas realizacji zamówienia na Mondka
 
Drodzy Klubowicze mam pytanie czy ktoś może zamawiał Mondzika w miesiącu lipcu i jeszcze do tej pory nie odebrał samochodu ?Wyobraźcie sobie , że u mnie zamówienie ciągnie się już od 19.07.2008 i żeby było ciekawiej to diler( w tym przypadku multidiler z Warszawy)nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie kiedy auto będzie wyprodukowane ani też jaki jest stan realizacji zamówienia twierdząc że nie ma możliwości sprawdzenia aktualnego statutu auta , bo niemożliwością jest aby ford odpowiadał na takie byle zapytanie(odnośnie stanu realizacji) od każdego z dilerów. Tak naprawdę nie wiadomo czy w tej chwili auto istnieje tylko na papierze czy może stoi już pod fabryką.W trakcie oczekiwania na realizację , jakiś miesiąc temu miałem nawet pomysł aby zamówiony wcześniej autko 2,0TDCI zamienić na 2,2TDCI ale ponieważ diler nie był w stanie ustalić czy auto jest już wyprodukowane z silnikiem 2,0 czy jeszcze nie trafiłlo do produkcji zbył mnie mówiąc że to jest nie możliwe.Radźcie co robić.....

Kamil_H 31-10-2008 15:13

Re: [MK4]Czas realizacji zamówienia na Mondka
 
Wiem, że to może niewiele wniesie do dyskusji ale ja bym zmienił dealera.
Jeśli wpłaciłeś jakąś zaliczkę/zadatek, to w umowie są chyba jakieś terminy?

witekga 31-10-2008 16:10

Re: [MK4]Czas realizacji zamówienia na Mondka
 
Ja mniej więcej w tym samym czasie zamawiałem S-maxa w OMC i odebrałem po ok. 2 miesiącach, w międzyczasie bez problemu otrzymywałem informacje kiedy autko będzie wyprodukowane, kiedy będzie w kraju, kiedy będzie do odbioru, myślę wiec, że niestety Cię rolują, przyciśnij ich.

arturek 31-10-2008 16:17

Re: [MK4]Czas realizacji zamówienia na Mondka
 
Witam
1. Zadzwoniłbym na infolinię Ford Polska i dowiedział się "u źródła"
2. Możliwe że nic nie zamówili u Forda, bo będą Ci wciskać to co mają na placu.
pozdrawiam
Arturek

mark54 31-10-2008 17:06

Re: [MK4]Czas realizacji zamówienia na Mondka
 
Cytat:

Napisał januszstom
Drodzy Klubowicze mam pytanie czy ktoś może zamawiał Mondzika w miesiącu lipcu i jeszcze do tej pory nie odebrał samochodu ?Wyobraźcie sobie , że u mnie zamówienie ciągnie się już od 19.07.2008 i żeby było ciekawiej to diler( w tym przypadku multidiler z Warszawy)nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie kiedy auto będzie wyprodukowane ani też jaki jest stan realizacji zamówienia twierdząc że nie ma możliwości sprawdzenia aktualnego statutu auta , bo niemożliwością jest aby ford odpowiadał na takie byle zapytanie(odnośnie stanu realizacji) od każdego z dilerów. Tak naprawdę nie wiadomo czy w tej chwili auto istnieje tylko na papierze czy może stoi już pod fabryką.W trakcie oczekiwania na realizację , jakiś miesiąc temu miałem nawet pomysł aby zamówiony wcześniej autko 2,0TDCI zamienić na 2,2TDCI ale ponieważ diler nie był w stanie ustalić czy auto jest już wyprodukowane z silnikiem 2,0 czy jeszcze nie trafiłlo do produkcji zbył mnie mówiąc że to jest nie możliwe.Radźcie co robić.....

Chyba ktos cie robi w bambuko.....
Ja auto skonfigurowane typowo pod siebie (Mondeo Ghia 2.0 145KM 5dr + inne dodatki) zamawialem 10.09.2008.
Od samego poczatku wiedzialem od dealera co sie dzieje z mojm zamowieniem,
bo wszystko maja w komputerze i mozna to sprawdzic, np wiedzialem:
1. kiedy auto bedzie skladane na tasmie w fabryce (24.10.2008)
2. kiedy auto wyslano z fabryki do Polski (29.10.2008)
3. kiedy powinno byc na skladzie celnym w Dabrowie Gorniczej (ok. 4.11.2008)
4. przewidywany termin odbioru 12 - 14 listopad :fcp26

Jak bylem w srode w salonie to dowiedzialem sie ze teraz bardzo szybko skladaja sie
zamowione samochody, Mondeo zamowione przez inna osobe w tym dniu otrzymalo termin
montazu na koniec listopada i byl to diesel !!! z ktorymi wczeniej byly opoznienia.
Wszytkie Mondeo skladane sa tylko w jednej fabryce w Genk w Belgi.
Wiec nie sadze zeby w Twoim przypadku wystepowaly jakies inne niespodziewane opoznienia.

adamparker 31-10-2008 17:12

Re: [MK4]Czas realizacji zamówienia na Mondka
 
Może niech kolega napisze co dokładnie zamówił sobie . Jestem ciekawy i może odkryjemy coś przy okazji ????

mark54 31-10-2008 17:58

Re: [MK4]Czas realizacji zamówienia na Mondka
 
Moje zamowienie to:
Ford Mondeo Ghia 5dr 2.0 145 KM
Bi-xenon
Jasna tapicerka - Gillos Biscuit
FordConvers+
Czujnik jakości powietrza + schowek klimat.
Radio Sony
Lakier metalizowany - Ink Blue
Obręcze kół 17" wzór 15-ramienny 235/45R17
Zapasowe koło dojazdowe

januszstom 31-10-2008 19:11

Re: [MK4]Czas realizacji zamówienia na Mondka
 
Ja natomiast zamówiłem Mondeo Kombi Titanum X 2.0TDCI(140PS) w następującej specyfikacji:
1)kolor panther black
2)Sony 6-CD
3)Pełna elektryka siedzenia kierowcy
4)Fotel pasażera regulacja mechaniczna góra-dół
5)Lusterka składane elektrycznie
6)Przyciemniane szyby tył
7)Srebrne relingi
8)Pakiet stylizacyjny nadwozia individual-body-styling

januszstom 31-10-2008 19:13

Re: [MK4]Czas realizacji zamówienia na Mondka
 
Ja natomiast zamówiłem Mondeo Kombi Titanum X 2.0TDCI(140PS) w następującej specyfikacji:
1)kolor panther black
2)Sony 6-CD
3)Pełna elektryka siedzenia kierowcy
4)Fotel pasażera regulacja mechaniczna góra-dół
5)Lusterka składane elektrycznie
6)Przyciemniane szyby tył
7)Srebrne relingi
8)Pakiet stylizacyjny nadwozia individual-body-styling
9)jeszcze bi-xenony

keisim 31-10-2008 21:01

Re: [MK4]Czas realizacji zamówienia na Mondka
 
januszstom, zwróć uwagę na radio - od niedawna (nie pamiętam dokładnej daty) model Sony można w UK zamawiać z gniazdem na pamięć USB i tunerem radia cyfrowego DAB. Być może w Polsce też jest to już dostępne...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.