Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Szarpanie przy przyśpieszaniu do 2tyś obr/min (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=206751)

Pierzak 19-06-2014 14:25

Szarpanie przy przyśpieszaniu do 2tyś obr/min
 
Witam! Na wstępie napisze, że przeczytałem już wszystkie tematy na forum odnośnie tego problemu i nie znalazłem odpowiedzi dotyczącej mojego auta. Wielu osobom pomogła cewka czy kable, a reszta albo boryka się dalej z problemem, lub rozwiązała go i nie napisała na forum jaka była przyczyna.

Mondeo 2001r 1,8 125km 240tyś km przebiegu, instalacja lpg stag 4

Co robiłem przy aucie:
- nowa cewka BERU
- nowe przewody BERU
- nowe świece motocraft
- nowe sondy lambda bosh
- zmieniony katalizator
- samochód stał u 2 gazowników, sprawdzali całą instalację, podmieniali wtryski itd, oboje sierdzili, że jest ok - przyczyna po stronie zapłonu
- po podłączeniu komputera wszystko gra i zero błędów

Samochód szarpie (występuje też dźwięk, jakby strzał w kolektorze) podczas przyśpieszania do 2tyś obr. Najbardziej odczuwalne jak na pokładzie 5osób, pod górkę czy z przyczepką, jak jadę sam mniej.

Objaw występuje na lpg i na pb (na pb mniej odczuwalne).

Bardzo proszę o pomoc, irytuje mnie to szarpanie strasznie, wsadziłem w samochód już niemałe pieniądze i nic nie pomaga, nie chce dalej pompować w niego kasy bez celu. Jak nie znajdę rozwiązania to najprawdopodobniej go sprzedam.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :wink:

mk2 1.8 16v 100pb 20-06-2014 16:16

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu do 2tyś obr/min
 
Ja bym zaczoł od wyszorowania przepływomierza,silniczka krokowego,przepustnicy
jak by to nie pomogło to bym szukał jakiegoś przewodu od podciśnienia przerwanego lub pękniętego,Ewentualnie podmieniał na złomie dane rzeczy by mieć 100% pewność
A potem pakował kasę

Pierzak 20-06-2014 17:02

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu do 2tyś obr/min
 
W tym modelu nie ma przepływomierza, silnik krokowy jest tylko od wolnych obrotów.

Przepustnice faktycznie zobacze.

Jak jest przy tym silniku z zaworem egr? mozna to zaslepic?

ryjasek 20-06-2014 18:24

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu do 2tyś obr/min
 
U mnie podobnie auto się zachowuje (ten sam silnik, inna instalacja). Jakoś po 5 tys zrobionych na gazie zmieniłem świeczki i przewody, różnica nie była zbyt powalająca. Przepustnica, krokowiec - niby pomogło, niby nie. Ogólnie u mnie szarpnie, ale rzadko, szczególnie wtedy gdy szybko chcę przyspieszyć. Teraz czeka mnie kolejna wymiana świeczek i przewodów, dlatego dzisiaj sklepałem sobie stare świece na 0,7 (tak jak gazownik zalecał), przejechałem około 50 km (dając Mondkowi ostro po garach, do granic wytrzymałości) i ani razu nie szarpnął. Taka moje sugestia. Zaznaczę że u mnie akurat autko na pb zachowuje się wzorowo. Zastanawiałem się nad zmianą cewki, ale jeżeli sklepanie świec pomoże na dłuższą metę, to się wstrzymam. U mnie akurat wszystko motorcarfta.

Pierzak 21-06-2014 09:41

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu do 2tyś obr/min
 
Tylko, że jak "daje po garach" to wszystko jest w porządku, problem występuje przy obrotach do ok. 2tyś. Powyżej jest malina. ;)

HUDY147 21-06-2014 11:32

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu do 2tyś obr/min
 
witam. u mnie dokładnie to samo jest i pół auta juz przeszukalem i nie mam przyczyny. proszę piszcie jakieś pomysły.

Pierzak 21-06-2014 14:30

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu do 2tyś obr/min
 
Napisz kolego co robiłeś jeszcze, to nie będę niepotrzebnie grzebał :)

HUDY147 21-06-2014 16:25

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu do 2tyś obr/min
 
powinieneś raczej zapytać czego jeszcze nie robiłem to była by lista krótsza ;) myte wtryski na myjce ultradźwiękowej, wymieniłem świece kable i cewkę, silnik krokowy, separator oleju. podłączenie do komputera itd zero efektów.

dmucha mi na wolnych obrotach z pod korka oleju. aż chlapie. silnik jest praktycznie nowy. ma przebieg 130 tysięcy i tyle faktycznie jest.

Pierzak 26-06-2014 13:14

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu do 2tyś obr/min
 
Zaczeło mi wywalać płyn chłodniczy zbiorniczkiem, aktualnie jest ściągana głowica, idzie na sprawdzenie szczelności, planowanie i docieranie gniazd + przystkie nowe uszczelki. Po remoncie napisze, czy chodzi normalnie, czy dalej to samo :roll:

Bomba1233 26-06-2014 20:27

Odp: Szarpanie przy przyśpieszaniu do 2tyś obr/min
 
Panowie u mnie problem podobny szarpanie... silnik tak samo sprawdzony pod wzgl. szczelności wszystko ok... uszczelki powymieniane filtry swiece kable cewka itd...nic nie pomogło komputer też nic nie wskazał... sam juz nie wiem co mu pomoże...jak odłącze mu akumulator to pomaga na chwile ale za jakiś czas objawy wracają...
Jak ktoś rozwiąże problem licze że sie podzieli tym jak tego dokonał:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.