Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Ściąga w prawo i drży kierownica pow. 100km/h (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195080)

starter80 10-12-2013 20:13

Ściąga w prawo i drży kierownica pow. 100km/h
 
Witam,
Mój Focus ściąga w prawo przy prędkośći powyżej 100km i lekko drży kierownica, co tam mogło się stać? napewno opony są ok. bo wymieniłem na zimowe i jest to samo co na letnich.

lol500 10-12-2013 21:01

Odp: Ściąga w prawo i drży kierownica pow. 100km/h
 
łożysko, końcówka drążka do sprawdzenia

Sasal 10-12-2013 21:55

Odp: Ściąga w prawo i drży kierownica pow. 100km/h
 
1. Krzywa felga.
2. Źle wyważone koła.
3. Wyrobione końcówki drążka albo rozwalony sworzeń.

Jak nie to, to niestety może być krzywa półośka.

Maciej994 10-12-2013 22:05

Odp: Ściąga w prawo i drży kierownica pow. 100km/h
 
Najprawdopodobniej końcówki drążków kierowniczych mogą być zużyte, ale są też inne warianty - ten jest najbardziej optymistyczny.

Kogut87 11-12-2013 05:49

Odp: Ściąga w prawo i drży kierownica pow. 100km/h
 
Miałem tak na źle wyważonych oponach, do tego same opony nie były świeże, zrobiłem zbieżność kupiłem nowe opony, sprawa się wyjaśniła i wszystko jest ok już 3 miesiące

grimow 11-12-2013 08:02

Odp: Ściąga w prawo i drży kierownica pow. 100km/h
 
przełóż opony z prawych na lewe koła, jeśli masz kierunkowe to przód na tył. Powinna się zdiagnozować sprawa ściągania, co do drżenia to jest spora szansa że też będziesz wiedział czy to od kół (zwłaszcza gdy przełożysz przód tył). W innym przypadku będzie to drążek, łożysko lub końcówka wahacza. Swoją drogą najtaniej i najszybciej będzie oddać auto do warsztatu. Na samo przekładanie opon stracisz pół dnia, a nadal to tylko diagnoza.

Rafał A.(antek) 11-12-2013 09:09

Odp: Ściąga w prawo i drży kierownica pow. 100km/h
 
jak przy przyspieszaniu to moze byc połośka - a konkretnie przegub wewnetrzny wyrobiony

Komor 11-12-2013 10:32

Odp: Ściąga w prawo i drży kierownica pow. 100km/h
 
Jeżeli po wymianie drążków lub samych końcówek dalej ściąga obstawiam przekładnię kierowniczą. Łatwo sprawdzić czy ma luz, jeśli skręcasz i słyszysz stukanie to najprawdopodobniej to właśnie.

Jeśli kierownica drży to mogą być krzywe felgi + o-pony nie równo starte, też się zdarza nawet w markowych oponach z dobrym ciśnieniem :)

void-tech 11-12-2013 14:06

Odp: Ściąga w prawo i drży kierownica pow. 100km/h
 
Ja dzisiaj zmieniłem opony na zimowe i normalnie tragedia... auto tak ściąga na prawo, że aż strach puścić kierownicę. Poza tym, kierownica drży.

Dodam, że koło mi raczej miejscami pozamieniali... Jak najtaniej to teraz skorygować?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.