Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Odchylają się wskaźniki, świecą kontrolki, kasuje sie licznik małych kilomerów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99110)

romek27 30-04-2010 17:27

Odchylają się wskaźniki, świecą kontrolki, kasuje sie licznik małych kilomerów
 
Mam problem moim Focusem 1.6, 1999, 150 tys. Podczas jazdy zapalają się wszystkie kontrolki, odchylają wskaźniki na maksymalne wartości, kasuje się licznik małych kilometrów. Dzieje się to nieregularnie. Wymieniłem akumulator, regulator napięci - nie pomogło. Wartości ładowanie akumulatora są bardzo zróżnicowane i nie stabilne, podczas wystąpienia objawów, tzn. raz prawidłowe raz nie, a czasem w ogóle nie ma ładowania.


Na temat zasady działania regulatora napięcia w fordzie focusie znalazłem następujące materiały:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Proszę o pomoc!!!!

Jędrek1964 30-04-2010 17:35

Odp: Odchylają się wskaźniki, świecą kontrolki, kasuje sie licznik małych kilomerów
 
Proponuje sprawdzić połączenia, szczególnie masy na prawym nadkolu (stojąc przed otwartą maską)

piotrek 74 01-05-2010 10:13

Odp: Odchylają się wskaźniki, świecą kontrolki, kasuje sie licznik małych kilomerów
 
poruszaj kabelkami od alternatora na pewno napięcie będzie skakać
poczytaj to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

romek27 01-05-2010 20:08

Odp: Odchylają się wskaźniki, świecą kontrolki, kasuje sie licznik małych kilomerów
 
Sprawdziłem połączenie masy na prawym nadkolu, było mocno skorodowane. Przeczyściłem mam nadzieje, że problemy się rozwiążą.

MARCINIO19784 06-06-2010 11:15

Odp: Odchylają się wskaźniki, świecą kontrolki, kasuje sie licznik małych kilomerów
 
Mam problem moim Focusem 1.6, 1999, 150 tys. Podczas jazdy zapalają się wszystkie kontrolki, odchylają wskaźniki na maksymalne wartości, kasuje się licznik małych kilometrów. Dzieje się to nieregularnie. Wymieniłem akumulator, regulator napięci - nie pomogło. Wartości ładowanie akumulatora są bardzo zróżnicowane i nie stabilne, podczas wystąpienia objawów, tzn. raz prawidłowe raz nie, a czasem w ogóle nie ma ładowania.


MAM TEN SAM PROBLEM CZYSZCZENIE MASY NIC NIE DAŁO . MA KTOŚ JAKIŚ POMYSŁ?

moons 06-06-2010 12:57

Odp: Odchylają się wskaźniki, świecą kontrolki, kasuje sie licznik małych kilomerów
 
Skoro wyczyszczone wszystkie połączenia masowe w komorze silnika, jak rozumiem akumulator sprawny, połączenia na klemach sprawne i mocne, alternator także sprawny to pozostaje wina liczników. Niestety zdarzają się takie partie że pada płyta główna. Czasem pomaga zwykłe przeczyszczenie spirytusem, czasem uda się zlokalizować zimny lut i go naprawić ale najczęściej trzeba wymienić cały licznik.
Pozdrawiam

sebus81 12-06-2010 21:38

Odp: Odchylają się wskaźniki, świecą kontrolki, kasuje sie licznik małych kilomerów
 
witaj , ja mialem to samo, wymien czujnik predkosci w skrzyni biegow, po wymianie jak reka odjal :)

moons 12-06-2010 22:41

Odp: Odchylają się wskaźniki, świecą kontrolki, kasuje sie licznik małych kilomerów
 
Jeśli byłby to czujnik prędkości to od czasu do czasu zanikało by wskazanie prędkościomierza, wskazówka sama by opadała w czasie jazdy. A tu dochodzą jeszcze kontrolki inne rzeczy.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.