Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=202537)

rafal8967 06-04-2014 09:07

Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Witam czy lepsze żarówki typu PHILIPS VISIONPLUS+ 60 ,poprawia widoczność drogi w moich soczewkach, czy nic mi to nie da poza wydaniem kasy. A może macie inne propozycje odnośnie żarówek tego typu?, z góry dzięki za wszystkie info. pozdrawiam

ŚwierQ 06-04-2014 09:47

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Jedyny słuszny wybór w mojej ocenie (miałem już philips blue vision, vision+) to OSRAM Cool blue hyper. Świetnie oświetlają drogę nocą i podczas deszczu, nie wspomnę o pięknej barwie, która w twoich soczewkach(których zazdroszczę:wink:) będzie super wyglądać.
Fakt faktem są to żarówki offroad, ale kto ci to udowodni ;)

Basra 06-04-2014 10:00

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Witam

Żarówki OSRAM.

pozdrawiam

Przema 06-04-2014 15:36

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
w innym aucie miałem w soczewkach osram night breakery - było dużo więcej światła, a i pamiętam że miałem je dłużej niż rok czasu

p.

rafal8967 06-04-2014 17:57

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
A co z przeglądem nie będzie problemu

MKX4 06-04-2014 18:18

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Ja używam Hypery i nie było problemów przy dwóch przeglądach.

jvc 06-04-2014 18:41

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Cytat:

Napisał rafal8967 (Post 2189662)
Witam czy lepsze żarówki typu PHILIPS VISIONPLUS+ 60 ,poprawia widoczność drogi w moich soczewkach, czy nic mi to nie da poza wydaniem kasy.

Używam takich od dawna, jak dla mnie super i nie przepalają sie szybko.

enjoypoznan 06-04-2014 19:22

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Ja używam Philips VISIONPLUS+ 60 i jest zdecydowana różnica między zwykłymi. Lepiej się gania w nocy. No i trwałość bez zastrzeżeń.

Przema 06-04-2014 19:23

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Cytat:

Napisał MKX4 (Post 2189960)
Ja używam Hypery i nie było problemów przy dwóch przeglądach.

jeżeli żarówki posiadają homologacje to niema żadne problemu

p.

rafal8967 06-04-2014 22:09

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Cytat:

Napisał MKX4 (Post 2189960)
Ja używam Hypery i nie było problemów przy dwóch przeglądach.

Co z żywotnością tych żarówek?
a te się nadają
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MKX4 07-04-2014 21:34

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
To właśnie te.
Cool Blue Hyper nie posiadają homologacji.
Póki co nie wypowiem się na temat żywotności bo mam w dwóch autach komplet dopiero od ponad roku. W każdym bądź razie, nikt na przeglądzie nie wypatrzył, że nie mają homologacji, ale że z żarówki kierunkowskazu schodzi pomarańczowa farba i trzeba wymienić to już wypatrzyli :>

ratmed24 08-04-2014 12:29

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
ja mogę polecić Osram night breaker unlimited teraz weszły nowsze wersje i naprawdę super świecą a są tańsze niż Philipsa a trwałość -myślę, że też zależy jak często się korzysta z auta jak często włącza -wyłącza szczególnie dotyczy to zimy i mrozów

miller69 08-04-2014 14:11

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
a mnie po głowie chodzi coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mediana 08-04-2014 14:44

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Chłodzenie (wentylatorki to chłodzą diody ??) i super oślepianie innych, itd. :p

M...

rafal8967 08-04-2014 14:59

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Narazie kupie hyba osram i zobaczę jak będzie to wyglądało na drodze

Mediana 08-04-2014 15:11

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Zastanawiałem się nad - Night Breaker Unlimited, ale kupiłem (żarówki, które świecą trochę słabiej, ale za to bardziej białym światłem) - Osrama COOL BLUE INTENSE, które w porównaniu do oryginalnych żarówek wypadają bardzo dobrze - duża różnica - kolor bardziej biały (ale bez efektu wiejskiego tuningu, barwa światła 4000 - 4200K) i co najważniejsze jest zdecydowanie więcej światła

Nie wiem, jakie żarówki daje Ford na pierwszy montaż, ale wybitnie słabe żarówki H7.

M...

dario6273 08-04-2014 16:27

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Chińszczyzna na pierwszy montaz:619: A ja mam założone Żarówki Osram H7 Night Breaker Unlimited +110%-bardzo ładnie i długo swiecą w poprzednim mondku miałem ponad rok :)

Vadero 08-04-2014 16:39

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Cytat:

Napisał rafal8967 (Post 2189662)
Witam czy lepsze żarówki typu PHILIPS VISIONPLUS+ 60 ,poprawia widoczność drogi w moich soczewkach, czy nic mi to nie da poza wydaniem kasy. A może macie inne propozycje odnośnie żarówek tego typu?, z góry dzięki za wszystkie info. pozdrawiam

są lepsze, ale cenowo podobne a jeszcze lepsze są osram night breaker plus :) polecam

wiadomo - im mocniejsze żarówki, tym ich żywotnosc krótsza, ale moim zdaniem ważniejsza jest dobra widoczność.

Bump:
Cytat:

Napisał miller69 (Post 2191061)
a mnie po głowie chodzi coś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


jeszcze jedna wydumka bez homologacji z Chin..

rafal8967 12-04-2014 08:10

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Tyle tych propozycji że mam dylemat
które wybrać i które są najlepsze ale dzięki za
Pomoc

bolo69 12-04-2014 15:02

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Ja założyłem TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90% za 50zł komplet,świecą pół roku i jestem zadowolony.

mrk26 12-04-2014 17:30

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Ja mam u siebie Bosch plus 90 i bardzo ładnie świecą białym światłem :)

kardavi 12-04-2014 20:10

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Cytat:

Napisał rafal8967 (Post 2193383)
Tyle tych propozycji że mam dylemat
które wybrać i które są najlepsze ale dzięki za
Pomoc

poszperaj sobie tam na tym portalu.Jest wprawdzie po niemiecku ale jeśli trochę polukasz to znajdziesz tam sam dla siebie odpowiedź.. (w podpowiedzi nota ""1"" jest określana jako bardzo dobra...a ""5"" jako bardzo słaba)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

michalkoczur 13-04-2014 12:15

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Cytat:

Napisał bolo69 (Post 2193530)
Ja założyłem TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90% za 50zł komplet,świecą pół roku i jestem zadowolony.

jakis czas temu chyba w auto swiat polecali te zarowki po przeprowadzonym tescie.

p.saw 13-04-2014 16:14

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90% w teście wypadły bardzo dobrze. Mam założone w Mundku i świecą mocno, choć światło nie jest takie białe. Bardzo dobre parametry przy przystępnej cenie. Na alledrogo można je kupić za 39zł za parę + przesyłka.

MKX4 12-08-2015 19:46

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Co do żywotności mogę już napisać.

Cool Blue Hyper działały od 2013 marca do marca 2015 - koszt ok. 60PLN, oświetlenie drogi słabe, żywotność bardzo dobra.
Nighbreaker Unlimited od marca 2015 do sierpnia 2015 - koszt ok. 90PLN, oświetlenie drogi super, żywotność tragiczna.

weuek 12-08-2015 22:11

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Cytat:

Napisał MKX4 (Post 2440770)
Nighbreaker Unlimited od marca 2015 do sierpnia 2015 - koszt ok. 90PLN, oświetlenie drogi super, żywotność tragiczna.

Ale używane tak, jak producent przewidział czy w dzień też? Bo jeśli ta druga opcja, to nie masz prawa złego słowa o nich napisać.

miller69 12-08-2015 23:03

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2440837)
Ale używane tak, jak producent przewidział czy w dzień też? Bo jeśli ta druga opcja, to nie masz prawa złego słowa o nich napisać.

hmm dość ciekawa teoria, czyli według Ciebie 180 dni to przyzwoity wynik jak na żarówki po 90pln??
i nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli pisząc o użyciu zgodnie z przewidywaniami producenta?

jaceks 13-08-2015 20:07

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
producent zakłada, że zapalasz światła mijania jak wymgają tego warunki drogowo-atmosferyczne a nie świecisz nimi 24h na dobe jak ustawodawca wymyślił

MaXyM 13-08-2015 21:18

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Jako ze producent nie wie ze w wielu krajach sie swieci 24/7?
Ogolnie producent podaje ilosc godzin jakie zarowka powinna swiecic.

maniunio 13-08-2015 21:37

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Dokładnie. Żywotność żarówek podawana jest w godzinach a nie w dniach czy czymkolwiek innym.

EDIT: U mnie nightbreaker unlimited wytrzymały pół roku a jeżdżę bardzo mało. Teraz założyłem cool blue hyper. Światełko ładnie wygląda ale jeszcze nie miałem za bardzo ich przetestować jak się sprawują w trasie po ciemku.

weuek 13-08-2015 21:38

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2441194)
Jako ze producent nie wie ze w wielu krajach sie swieci 24/7?

Wylicz sobie, to ci wyjdzie, że w około 95% krajów świata nie świeci się świateł nocnych 24h. To się zdziwisz!

MaXyM 13-08-2015 22:11

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Wlasnie popatrzylem na dane techniczne NBU H1. faktycznie bardzo slabo.
3% tych zarowek nie przekroczy 150godz. 63% zarowek dociagnie do 300godz.
W tym drugim przypadku, jezdzac po 2 godz dziennie wymiana zarowki nas czeka po 75 dniach.
:(

juri2069 14-08-2015 08:07

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Śmiech na sali. Zwykłe chinole po 15 zyli wytrzymują po 2,3 lata.
Żeby co 2-3 miesiące kupować żarówki ? To chyba troche producenci przesadzają.
Jeszcze nigdy od 10 lat nie spaliła mi się żarówka ( nie mówię o xenonach ) więc jeżdżąc ok 6 lat na normalnych h1 ,h7 - nigdy żadna się nie przepaliła.
Jeżeli już wymieniałem to dla zabawy na bardziej niebieskie lub bardziej białe , chodziło tylko o wygląd

Edi 14-08-2015 08:43

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Jak kupujesz takie to powodzenia , kup żarówki + 80% światła białego to zobaczysz czy pojezdzisz 6lat a nie mówię o +110%. Raz na 18 miesięcy którąś napewno pada . Chinoli jak to okreslasz za darmo nie chce i nikt normalnie tego do auta sobie nie włoży.

MaXyM 14-08-2015 09:08

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
No ale o co chodzi?
Albo kupujesz zarowke, ktora daje nominalna ilosc swiatla ale swieci pare lat, albo chcesz wiecej swiatla, wiec kupujesz wysilona zarowke, ktora jednak padnie po paru miesiacach.

Niestety jesli przy takim samym pradzie plynacym w obwodzie zarowka emituje wiecej swiatla, jest to za cene wytrzymalosci materialu. W zyciu nic nie jest za darmo.

Edi 14-08-2015 09:23

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Parę lat? Hm wszytko zależy od waronkow użytkowania czyli czas ilość zapaleń żarówki a nawet wstrząsy ,czy zwykła żarówka czy z większą ilością światła bialego, logiczne że te 2 padną prędzej. A próbował ktoś reklamować żarowkę powiedzmy po czasie 6 miesięcy, to tak jeśli chodzi o czas święcenia :-)?

MaXyM 14-08-2015 09:34

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Swiecilem H4 w FF1 oraz H7 w FF2. Robilem rocznie ok 20-25 tys km. Te H4 wymienialem co 3 lata. H7 - co 2.

Odnosnie reklamacji. Normalna zarowke mozna na pewno reklamowac. Ale watpie zeby producent po takim okresie przyjal reklamacje w przypadku wysilonych zarowek jak NBU.

Edi 14-08-2015 09:39

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
H4 to inna konstrukcja i nie porównujmy do H7

MaXyM 14-08-2015 09:49

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
No to wlasnie ci zrobilem porownanie, ze H7 ma o 30% mniejsza zywotnosc.
Poza chyba nie zrozumiales intencji mego poprzedniego postu.

juri2069 14-08-2015 12:43

Odp: Czy tego typu żarówki lepiej oświetlą droge?
 
Cytat:

Napisał Edi (Post 2441308)
Jak kupujesz takie to powodzenia , kup żarówki + 80% światła białego to zobaczysz czy pojezdzisz 6lat a nie mówię o +110%. Raz na 18 miesięcy którąś napewno pada . Chinoli jak to okreslasz za darmo nie chce i nikt normalnie tego do auta sobie nie włoży.

Bez bulwersu chłopie. Jak masz sprawne lampy i odbłyśniki to na pierona kombinować.
Oczywiście jak kolega napisał :
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2441325)
Albo kupujesz zarowke, ktora daje nominalna ilosc swiatla ale swieci pare lat, albo chcesz wiecej swiatla, wiec kupujesz wysilona zarowke, ktora jednak padnie po paru miesiacach

Jak ktoś ma zmatowiałe dziadostwo a nie reflektor to wspomaga się tuningowanymi żarówkami.

Nikt Ci chinoli nie każe kupować. To tak jak z oponami używanymi i bieżnikowanymi. Raz napisałem że kupowałem używane to mnie kilku zjechało do samej ziemi, a prawda jest taka że połowa albo ponad połowa kierowców na takich jeździ tylko nikt się nie chce wdawać w dyskusje ze znawcami
Bo jest po prostu taniej. A czy bezpieczniej? To inny zupełnie temat.

Jak żarówka dobrze świeci i nie oślepia innych to nie widzę sensu kombinowania.

W mojej kwestii jest aby czuć się bezpiecznie na drodze , a jeżeli ja czuję się bezpiecznie na chinolach to moja sprawa prawda? Połowa części w naszych autach to chinole i jakoś jeździcie :D

A kiedyś w TVN turbo pokazywali VW który jest składany w Chinach , przypływa do Niemiec golas i tutaj dokładają bajery. Da sie ? Da


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.