Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] Nie mogę uruchomić silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=109538)

Gercio 11-09-2010 15:31

Nie mogę uruchomić silnika
 
Witam,

Mam dziwny problem z włączeniem silnika. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce, zapala mi się lampka klimatyzacji, i ni jak nie daje się wyłączyć. Przekręcam kluczyk dalej, i nic się nie dzieje tzn. kontrolki na konsoli świeca się normalnie (oprócz tej z klimatyzacją), ale rozrusznik nawet nie drgnie.

Sprawdziłem akumulator, i jest OK - mechanik wymienił go dwa tygodnie temu - wtedy auto zachował mi się tak samo dziwnie i zostałem zaciągnięty do warsztatu. Bezpieczniki OK, instalację gazową (montaż miesiąc temu) odłączyłem (wyciągnąłem jej bezpiecznik).

Jest jeszcze sprawa z immobilizerem, mam taką diodę na panelu która mruga - czy ona powinna się zgasić po chwili kiedy przekręcę kluczyk?

Pomóżcie Koledzy i Koleżanki, niedługo mam jechać na wycieczkę do rodziny 430 km :)
Szukałem na forum ale bezskutecznie.

//Gerard

stasiek49 11-09-2010 16:50

Odp: Problem z włączeniem silnika
 
powinna zaświecić ciągłym światłem a po odpaleniu zgasnąć

Gercio 11-09-2010 16:58

Odp: Problem z włączeniem silnika
 
No właśnie się nie świeci ciągłym światłem :/

Czy może być tak że mam rozładowaną baterię w kluczyku?
Nie mam w nim żadnych przycisków, tylko taką jakby klapkę i to pod nią siedzi bateria pewnie.

Mam wymienić baterię?

stasiek49 11-09-2010 17:13

Odp: Problem z włączeniem silnika
 
to nie bateria tylko chip,on załacza i wyłacza immobilizer,musisz odnowa zaprogramować kluczyk,ale to tylko w serwisie lub elektryk

Gercio 11-09-2010 17:36

Odp: Problem z włączeniem silnika
 
Mam trzy kluczyki i jeszcze niedawno wszystkie działały (a teraz żaden), więc to chyba nie to. No nic chyba sam nie będę więcej kombinował tylko odholuję go do warsztatu.

Tak czy siak Dzięki Stasiek :)

TOMAS 11-09-2010 18:16

Odp: Problem z włączeniem silnika
 
Proszę zapoznać się z regulaminem , a w szczególności z wątkiem o zakładaniu nowych tematów [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Gercio 13-09-2010 05:42

Odp: Problem z włączeniem silnika
 
Tomgol, zapewne chodzi o ten "problem" w tytule?
Próbowałem to zmienić ale nie wiem jak, da się edytować temat wątku?
Przepraszam i obiecuje poprawę :)

Apropos mojej fiesty, to rzeczywiście imobilajzer. Wczoraj odpaliłem bez problemów (dioda zapaliła się a potem zgasła). Pytanie tylko czy psuje się kluczyk, czy raczej elektronika imo w samochodzie?

Wygląda na to drugie. Wie ktoś jak to wyłączyć? A może jakieś inne rozwiązanie?

Jestem wdzięczny za każdą odpowiedź.

stasiek49 13-09-2010 15:17

Odp: Nie mogę uruchomić silnika?
 
tego nie da się samemu wyłączyć,tylko dobry elektryk-elektronik to zrobi

Gercio 15-09-2010 10:45

Odp: Nie mogę uruchomić silnika?
 
Jutro jadę do ASO we Wrocławiu (Pol-motors), umówiłem się na naprawę.
Mam nadzieje że naprawią, i nie ogolą mnie z pieniędzy za bardzo :)

Gercio 08-10-2010 16:02

Odp: Nie mogę uruchomić silnika?
 
Udało się naprawić :)

Pojechałem do ASO we Wrocławiu (Polmotors na ulicy Bardzkiej). Wzięli auto na 4 godziny, wystawili rachunek na 350 zł, ale zrobili co trzeba.

Okazało się że Fiesta zaopatrzona jest w wyłącznik napadowy! Widziałem że mam taki przycisk ale nie wiedziałem do czego jest. Obwód tego włącznika był uszkodzony i od czasu do czasu sam się załączał, co skutkowało zablokowaniem immobilizera.

Yupiee, fiesta znów jeździ :-)

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.