Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Nie działające gniazdo zapalniczki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193804)

lucanx 18-11-2013 13:33

Nie działające gniazdo zapalniczki
 
Witam. Jak w tytule tego wątku. Od jakiegoś czasu nie działa zapalniczka ani gniazdo zasilania w schowku-podłokietniku. Czy to padł jakiś bezpiecznik i prosta to sprawa czy coś skomplikowanego?
Mam Focusa mk2 FL 2008 rok.
Proszę o podpowiedzi jak naprawić.

RadoslawS 18-11-2013 15:47

Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki
 
Wymiana bezpiecznika - w zasadzie 100% pewności. Bezpiecznik nr. 109 - 20A żółty (pod tablicą rozdzielczą).

Pozdrawiam:)

lucanx 18-11-2013 16:28

Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki
 
Ale napewno ten bezpiecznik? :027:

RadoslawS 18-11-2013 17:49

Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki
 
Wymieniałem go 3 miesiące temu:) - sprawdziłem jeszcze w "Sam naprawiam.." i jak byk 109.

lucanx 18-11-2013 17:53

Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki
 
Ok. Ten jeden odpowiada za oba gniazda?

RadoslawS 18-11-2013 18:43

Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki
 
Ja mam po prawdzie jedno ale w instrukcji napisano, że ten jeden bezpiecznik odpowiada za oba gniazda.

kunte 19-11-2013 07:27

Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki
 
U mnie też nie działały oba gdniazdka. Diagnoza: przepalony bezpiecznik. Co do tego, jaki on ma numer, to przeczytaj sobie w instrukcji. Na pewno jest 20Amperowy i koloru żółtego.

lucanx 20-11-2013 19:03

Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki
 
Rozwiązane. Żółty, numer 41, deska pod schowkiem usytuowana. Działają teraz oba gniazda. Pozdrawiam i dzięki.

RadoslawS 20-11-2013 21:11

Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki
 
A to dziwne:) bo u mnie to jest 109. Z tego co wyczytałem w instrukcji i w "Sam naprawiam" i po zerknięciu w moje bezpieczniki w samochodzie stwierdzam, ze u mnie numerki bezpieczników startują do 100 (te w środku). Natomiast przed FL faktycznie były niższe numerki - i tu 41 ponoć odpowiadał za "moduł drzwi przednich prawych":619: . Może ktoś to wyjaśni - ciekaw jestem po prostu o co chodzi?

gorilas 21-11-2013 08:49

Odp: Nie działające gniazdo zapalniczki
 
Koledzy, ciagniecie rozbierajac na czynniki pierwsze temat (niedzialamigniazdozapalniczki) ktory pojawil sie juz na forum w liczbie 2cyfrowej i przewaznie konczyl sie stwierdzeniem - bardzo slusznym - w stylu 'a opcja szukaj boli?'
W FF2 sa GEMy przed- (bezp numerowane XX) i po-liftowe (XXX) i pewnie w okresie wprowadzania FL mogly sie pojawiac w obie strony (GEM polift w budzie przedlift i na odwrot) albo zreczny magik mechanik wymieniajac z jakiegos powodu GEMa skonfigurowal i zalozyl jakiego mial pod reka.

A co do jakichkolwiek problemow elektrycznych a szczegolnie tych najprostszego sortu, to owszem najpierw sprawdza sie bezpiecznik lub przekaznik, jak sie nie wie ktory to jest instrukcja, jak jej nie ma z samochodem, to -> szukaj sa linki w wielu tematach na forum do .pdfow, jak to nie pomaga -> szukaj czy ktos juz o to nie pytal, i dopiero wtedy nowy temat, a nie rozkminianie tematu o stopniu skomplikowania 'nie dziala mi zarowka w lewej lampie, czy mam sprawdzic zarowke a jesli dobra to pozniej bezpiecznik?' ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.