Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

vpw 09-10-2013 11:17

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 2087583)
Marian, Ty nas jednak nie kochasz... :619:
... uwielbiam jak o dieslu wypowiada sie wlasciciel benzyny... :027:

... zeby zaraz sie lament nie podniosl... nie bylo tu mowy o porownaniu glosnosci diesel vs. benzyna... mowimy o glosnosci (klekocie) silnika diesla

No ja dotąd miałem mondka i passata w dieslu i po prostu klekotały. Nie da się ukryć. Kugą w dieslu też jeździłem i też klekocze. Jak się rozgrzeje i jedzie na trasie przy średnich lub wysokich obrotach to jest spoko, ale diesle po prostu będą skakały i głośno pracowały bo przy takim sprężeniu i niskich wolnych obrotach to jest fakt. Nie da się wibracji wytłumić i innego brzmienia silnika.

Tylko, że to nie przeszkadza. Jak się jeździ na co dzień, to bez problemu da się zaakceptować ten odgłos a potem delektować się elastycznością, momentem obrotowym i spalaniem. Gdyby mnie było stać na diesla w kudze to bym go wziłą. Ale będzie benzyna i też będzie miło.

C0RLE0NE 09-10-2013 20:30

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Po 3 latach jazdy Mondeo MK4 1.8 TDCi jazda Kuga 1.6 150 KM EcoBoost to sama przyjemnosc - bloga cisza ;)

Miraks 10-10-2013 07:13

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Nic dziwnego, że teraz masz komfort - silnik Tdci 1.8 w Mondeo MK4 to stary fordowski klekot. Też miałem mk4 z tym silnikiem (125KM) - porażka. Silnik głośny jak cholera, a na dodatek przy mrozach nie był w stanie nagrzać się do temperatury 90 stopni. Jedyna zaleta - nie miał DPF-a. Po liftingu przestali montować ten złom. Lepszym wyborem był zakup mondeo mk4 z silnikami 2.0 z PSA, ale z DPF-em.

RafałB 10-10-2013 09:46

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
To posłuchajcie nówki Merca jakiegoś typu klasy E czy S.... będzie klekot? :D Chyba nieeee....

P.S. Śfagra B4 w TeDeIku troszku klekocze ale za to mu pali 5....."a mój Wartburg 10 " :P

jankowalski973 10-10-2013 10:06

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
taaa... przy takiej cenie niema prawa

vpw 10-10-2013 10:22

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Przy tej cenie, to mozesz sobie z menu wybrać dźwięk silnika. Ale to chyba w Audii było :)

Atlis 10-10-2013 12:04

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
widze, nikt z was w nowej E czy S klase nie siedzial? 4 cylindrowa e220cdi klekocze jak jest zimna bardziej niz kuga... szesciocylindrowe jednostki klekocza tez, tylko dzwiek jest bardziej przyjemny dla ucha.

vpw 10-10-2013 12:54

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
No przyznam się, że nie siedziałem. W jakiś starociach tylko. Cicho jak w kościele było w środku :).

Ale co mi tam jakieś mercedesy. Jutro wreszcie moja kuga się do odbioru przygotowała, więc będę w praktyce mógł sprawdzić, czy benzyna jest cicha ;). Jeździłem 150 konną kugą przez kilka dni więc ciekaw jestem czy 180 KM będzie ciekawsze pod względem parametrów.

C0RLE0NE 12-10-2013 09:23

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Miraks (Post 2087977)
Nic dziwnego, że teraz masz komfort - silnik Tdci 1.8 w Mondeo MK4 to stary fordowski klekot. Też miałem mk4 z tym silnikiem (125KM) - porażka. Silnik głośny jak cholera, a na dodatek przy mrozach nie był w stanie nagrzać się do temperatury 90 stopni. Jedyna zaleta - nie miał DPF-a. Po liftingu przestali montować ten złom. Lepszym wyborem był zakup mondeo mk4 z silnikami 2.0 z PSA, ale z DPF-em.

Az tak tragicznie glosny nie byl, ale z tym nagrzewaniem to 100% racja.

Mam jeszcze Focusa C-Maxa mk1 1.8 Duratec i on to dopiero jest glosny powyzej 100 km/h. Cenie go jednak za calkowita bezawaryjnosc. Zobaczymy jak bedzie z EcoBoost'ami.

kasjopeja 16-10-2013 10:09

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Witam. Jeżdżę kuga II 163, jest cichsza od mondka 140, aczkolwiek na początku wydawała się jeszcze cichsza.
Właśnie wczoraj Fuga przeszła zmianę softu w związku z akcją serwisową nz czujniki. Jest ciut żwawsza i cichsza, czyli dostała cały nowy soft.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.