Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Złazi folia z uchwytów na drzwiach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244442)

domadm 15-05-2016 21:58

Złazi folia z uchwytów na drzwiach
 
Cześć

W moim poliftowym S-maxie zaczęła się marszczyć i odłazić srebrna folia, która jest naklejona na uchwyty w drzwiach, z przodu. Żona już sobie rękę pocięła bo to ostre się robi.

Ktoś się z tym spotkał?
Czy macie pomysł jak to ewentualnie okleić?

PS. na allegro za 120zł jest cała tapicerka drzwi z tym uchwytem, ale jak znowu zlezie? Wolałbym wymyślić jakiś sposób naprawy.

totek2 15-05-2016 22:00

Odp: Złazi folia z uchwytów na drzwiach
 
mi w przedlificie na jednym złazi, oklej folią np szczotkowane aluminium.
Kilka osób robiło to już, poszukaj na forum.

domadm 15-05-2016 22:17

Odp: Złazi folia z uchwytów na drzwiach
 
Na forum coś trudno mi się doszukać, ale znalazłem już takie folie na znanym portalu aukcyjnym.
Spróbuję :)

Dzięki

gunter2079 15-05-2016 22:30

Odp: Złazi folia z uchwytów na drzwiach
 
Za 127 zl masz w aso sama ta zaślekę, nową. Efektu jak w oryginale nie uzyskasz (no chyba ze w poliftach jest jakas satyna czy mat). Ja zerwalem tą pseudo folie (lepiej ostrożnie zeby dziur w plastku nie narobic). Mozna probowac podgrzac. Na to prysnalem plastidipa a na niego z casto spray alu satyna. (Podklad z plastidipu zeby wyrownac oraz ze jak nie wyjdzie to latwo zerwac i sladu niema) nam tak miesiac i wyglada ok. Nie wiem jak sie zachowa w mrozie i w upale.

Btw przydalby sie jakis patent zeby wygladalo jak oryginalne. Tym bardziej ze to smo sie dzieje z drzwiami pasazera i z dzwignia recznego.

tap from eldżi

buk07 16-05-2016 06:57

Odp: Złazi folia z uchwytów na drzwiach
 
U mnie w polifcie było to samo. Kupiłem nowe zaślepki w ASO, po 121 zł sztuka. Jak szaleć to szaleć.
W przedlifcie nic takiego się nie dzieje, a jest prawie 3 lata starszy. Co więcej w polifcie odwarstwia się też trochę ta folia na przyciskach przy kierownicy. Pewnie księgowi się dobrali do technologii produkcji tych "posrebrzanych" plastików i mamy efekty. Ma trzymać 3-4 lata, a potem może sobie odłazić. Przecież klient i tak nowe auto wtedy kupi, to po co przepłacać? :>

did3 16-05-2016 07:25

Odp: Złazi folia z uchwytów na drzwiach
 
Panowie jak zdjąć tą zaślepkę z której schodzi folia??

gunter2079 16-05-2016 07:49

Odp: Złazi folia z uchwytów na drzwiach
 
Ona jest wciśnięta więc czymś płaskim trzeba wydłubać. Rób tak żeby nie uszkodzić plastiku :)

did3 16-05-2016 08:06

Odp: Złazi folia z uchwytów na drzwiach
 
Ok, już myślałem że trzeba pochwyt (rączkę) demontować :)

Marcin112 16-05-2016 09:20

Odp: Złazi folia z uchwytów na drzwiach
 
Cytat:

Napisał domadm (Post 2596124)
Na forum coś trudno mi się doszukać, ale znalazłem już takie folie na znanym portalu aukcyjnym.
Spróbuję :)

Dzięki



Z folia bym uważał ja próbowałem i była kicha, ładnie wyszło na początku ale później zaczęło się odklejać
Wiec albo trzeba jakaś porządna folie do tego użyć albo lepiej prysnąć to farba i dać na koniec klara.
Pamiętajmy ze jest to element który ciągle dotykamy.
Na forum gdzieś był temat co kolega to malował nawet fajnie mu wyszło.

gunter2079 16-05-2016 09:40

Odp: Złazi folia z uchwytów na drzwiach
 
1 załącznik(i)
na tej stronie i dalej jest temat klamek
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

oraz zdjęcie mojej roboty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.