Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wentylator chłodnicy chodzi cały czas (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297268)

bossmen 15-06-2019 15:01

Wentylator chłodnicy chodzi cały czas
 
Witajcie mam mały problem,dzisiaj wymieniałem rozrząd wraz z pompą wody,po złożeniu wszystkiego i zalaniu nowym płynem odpalam auto i niby wszystko ok,ale po chwili wentylator na chłodnicy startuje na full i chodzi bez przerwy,pojeździłem chwile rozgrzałem silnik żeby sie wszystko odpowietrzyło ale wentylator chodzi non stop,po zgaszeniu auta chodzi jeszcze kilka minut. Wszedłem w tzw.ukryte menu żeby sprawdzić temperature silnika i tam pokazuje 79-80 stopni,odłączyłem wentylator żeby zagrzać go mocniej i temperatura doszła do 100 stopni więc podpiąłem wentylator spowrotem i sytuacja sie powtórzyła,temperatura spadła do 79 stopni a wentylator nadal chodzi. Czy ktoś miał już taki przypadek i wie co może być przyczyną? Dodam że to focus MK3 2.0tdci.

skrzypekps 15-06-2019 21:38

Odp: Wentylator chłodnicy chodzi cały czas
 
Penie zbieg okoliczności. DPF się odpala.

suszekmarcin 16-06-2019 07:20

Odp: Wentylator chłodnicy chodzi cały czas
 
A klimatyzaja była włączona?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

weuek 16-06-2019 09:28

Odp: Wentylator chłodnicy chodzi cały czas
 
Mam na osiedlu fiestę, która hałasuje wentylatorem od momentu odpalenia silnika. I tak już z 3 lata jest, w zimie identycznie.

stello 16-06-2019 18:44

Odp: Wentylator chłodnicy chodzi cały czas
 
Tak jak kolega wyżej pyta czy klima włączona?bo przy włączonej wentylator pracuje cały czas

K@mix 17-06-2019 06:31

Odp: Wentylator chłodnicy chodzi cały czas
 
Masz może rolete na chłodnicy? Nie zacięła się w pozycji zamkniętej?

bossmen 17-06-2019 17:09

Odp: Wentylator chłodnicy chodzi cały czas
 
Więc tak,akcja z klimą oczywista,(wyłączona) a nawet jak włącze to wentylator chodzi powoli (przynajmniej na początku).
Rolete mam i jest cały czas otwarta (chyba mi nigdy nie działała) więc nie powinna mieć wpływu na nagłe uruchamianie się wentylatora.
W sobote zdemontowałem sterownik z wentylatora i założyłem drugi (miałem akurat w zapasie) i wydawało się że jest ok bo wentylator sie nie uruchamiał więc pojechałem w trase (70km) w czasie jazdy nie wiedziałem czy wentylator chodzi ale jak zjechałem z autostrady stojąc na zjeździe słyszałem jak wentylator szajeje,po 2 km znów cisza. Dziś rano wyjazd i cisza po 70km nic sie nie działo,potem auto stało 8 godzin,odpalam i wentylator znów na maxa,nie wiem o co tu chodzi!

gregor75 17-06-2019 21:29

Odp: Wentylator chłodnicy chodzi cały czas
 
czujnik temp. cieczy przydałoby się sprawdzić

mario13 17-06-2019 22:15

Odp: Wentylator chłodnicy chodzi cały czas
 
Może problem jest w ustawieniu nawiewów.
Przy ustawieniu na szybę, klima włączona jest cały czas,nawet jak kontrolka pokazuje co innego.
Przynajmniej tak mam w trzech Fordach zza wielkiej wody.

bossmen 18-06-2019 07:17

Odp: Wentylator chłodnicy chodzi cały czas
 
Cytat:

Napisał gregor75 (Post 3143740)
czujnik temp. cieczy przydałoby się sprawdzić

Wiesz może w którym miejscu on sie znajduje?

Cytat:

Napisał mario13 (Post 3143761)
Może problem jest w ustawieniu nawiewów.
Przy ustawieniu na szybę, klima włączona jest cały czas,nawet jak kontrolka pokazuje co innego.

Ja wiem że próbujecie wyeliminować wszystkie błache sprawy ale umiem posługiwać sie własnym klimatronikiem i wiem kiedy mam włączoną klime a kiedy nie. Problem jest gdzie indziej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.