Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] grzanie sie silnika co moze byc powodem? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204599)

MasterS-MAX 11-05-2014 10:47

grzanie sie silnika co moze byc powodem?
 
witam, mój pierwszy temat wiec zaczne od nowa. kupilem S-maxa 2.0 TDCI z 2007r. 3 dni po zakupie zauwazylem ze jak wylaczam samochód to pisze ze grzanie postojowe wlaczone a nie dalo sie w opcjach odznaczyc. wiec udalem sie do serwisu i wylaczyli mi tą funkcje. 3 dni po przy 150km/h nagle auto stracilo moc i temeratura wskoczyla na 120 stopni! oczywiscie płyn chłodniczy wyrzucilo przez korek. jak jade po miescie nic sie nie dzieje, na trasie przy 100 km/h juz zaczyna sie grzac. podkreslam ze uszczelka pod głowicą wykluczona, korek tez zmianialem i nic. po zagrzaniu sie silnika wszystkie węże są kapcie. mechanik powiedzial zeby jak najszybciej wlaczyc to webasto bo jakis agregat sie nie wlacza i nie ma obiegu dobrego. prosze o pomoc

eclipse 11-05-2014 18:21

Odp: grzanie sie silnika co moze byc powodem?
 
Grzanie postojowe czyli ,,Webasto'' to dodatkowa nagrzewnica , a to co napisałeś oznaczało by że nie otwiera ci się duży obieg płynu chłodzącego (do chłodnicy).

Sprawdż na początek czy grube węże przy chłodnicy są gorące czy zimne .
Przyczyną usterki może to być niesprawny termostat który nie puszcza pełnego obiegu do chłodnicy .
Lub czujnik temperatury (być może się rozłączył kabelek ).

MasterS-MAX 11-05-2014 21:54

Odp: grzanie sie silnika co moze byc powodem?
 
Jutro wlasnie jade do serwisu zeby ponownie mi wlaczyli to webasto. jezeli nie pomoze bede szukal dalej, sprawdze to co napisales jutro. a gdzie szukac tego czujnika i kabelka?

kaskaderr 12-05-2014 15:18

Odp: grzanie sie silnika co moze byc powodem?
 
Ostatnio miałem podobny przypadek. Duży obieg zimny. Do nagrzewnicy przewód gorący. Wracający juz zimny. Myślałem że nagrzewnica.
Okazało się że rozleciały się łopatki od pompy wody bo fabryczne są z tworzywa.
Założone teraz metalowe i wszystko gra.

MasterS-MAX 13-05-2014 15:53

Odp: grzanie sie silnika co moze byc powodem?
 
miałes racje kolego. najprowdopodobniej jest to pompa wody !

Pawel92cz 11-09-2022 21:09

2.0 tdci 140 km wyrzuca płyn chłodniczy
 
Cześć!
S-max 2010, 2.0 tdci 140 km.
Strzelił mi termostat, samochód się zagotował. Wymieniłem termostat i przy okazji 2 węże przy termostacie które też przepuszczały. Przy okazji wymieniony korek od zbiorniczka, bo chyba nie puszczał ciśnienia. Po przejechaniu jakichś 50 km wyrzucił płyn chłodniczy odpowietrznikiem od zbiorniczka. Zrobiony test uszczelki pod głowicą, brak spalin w układzie. Nie dymi, silnik normalnie pracuje, nie brakuje mu mocy. Jeszcze raz odpowietrzony układ, pochodził około 3 godzin, obroty większe, mniejsze wszystko cacy. Po przejechaniu jakichś 10 km znowu wyrzucił płyn...
Ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną ?
Słyszałem że podobno te silniki są strasznie ciężkie do odpowietrzenia i być może w tym jest nadal problem..
Dodam, że jakieś 10-12 tys temu (ok pół roku) została założona nowa pompa wody SKF przy robieniu rozrządu.

Danielo_82 12-09-2022 06:40

Odp: grzanie sie silnika co moze byc powodem?
 
Pewnie przedmuch na upg jest przy większym ciśnieniu. Musiałbyś test co2 zrobić jakiś podczas jazdy, żeby był bardziej wiarygodny.

Parch 12-09-2022 07:27

Odp: 2.0 tdci 140 km wyrzuca płyn chłodniczy
 
Cytat:

Napisał Pawel92cz (Post 3424441)
została założona nowa pompa wody SKF przy robieniu rozrządu.

Ja zaś obstawiam pompę. Szczególnie pompy SKF mają złą prasę. Zacząłbym od wymiany na oryginalną fordowską.

Pawel92cz 12-09-2022 08:56

Odp: 2.0 tdci 140 km wyrzuca płyn chłodniczy
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3424463)
Ja zaś obstawiam pompę. Szczególnie pompy SKF mają złą prasę. Zacząłbym od wymiany na oryginalną fordowską.

A czy przy uszkodzonej pompie nie wyrzucałoby też płynu na postoju ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.