Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Uszkodzony wałek rozrządu sterujący pompą CR w 2.0 TDCi 136 KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304072)

Bartnik86 15-12-2019 16:26

Uszkodzony wałek rozrządu sterujący pompą CR w 2.0 TDCi 136 KM
 
Witam.Na początku opiszę sytuację związaną z bardzo częstym problemem użytkowników Mondeo,związaną z dławieniem/szarpaniem silnika w moim aucie. Gdy pojawił się problem silnik nierówno pracował a czasami nawet gasł. Podłaczyłem forscana i wywaliło mi błędy związane z ciśnieniem paliwa w szynie. Jako że filtr paliwa wymieniam co wymianę oleju uznałem,że on nie jest przyczyną dolegliwości.Zaczalem więc od czujnika ciśnienia paliwa.Reset ustawień,przejechałem jakieś 50 km,jest ok.Na drugi dzień problem pojawił się ponownie. Wymieniłem więc regulatory ciśnienia na szynie i pompie. Pomogło na tyle że silnik już nie gasł a jedynie zaczynał nie reagować na dodawanie gazu.Musialem całkowicie zdjąć nogę z gazu a następnie delikatnie go dodawać.Pomyslałem, że zaglądnę do tego filtra.Okazało się że na filtrze są opiłki.A więc czekało mnie czyszczenie całego układu,łącznie ze zbiornikiem paliwa. Zabrałem się zatem za wymianę pompy wysokiego ciśnienia.Odkręciłem pompę i okazało się że wałek rozrządu w miejscu napędu pompy jest wyszczerbiony.Jako że na tym już się nie znam proszę was o pomoc.Który wałek napędza pompę CR, ssący czy wydechowy?Muszę kupić odpowiedni i wymienić u kogoś kto się na tym zna.Proszę o pomoc

lucas4891 15-12-2019 19:07

Odp: Uszkodzony wałek rozrządu sterujący pompą CR w 2.0 TDCi 136 KM
 
Cytat:

Napisał Bartnik86 (Post 3203316)
Który wałek napędza pompę CR, ssący czy wydechowy?Muszę kupić odpowiedni i wymienić u kogoś kto się na tym zna.Proszę o pomoc

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tutaj nawet naprawiaja takie rzeczy.
Do tego oczywiscie lacznik walek-pompa i caly rozrzad.
Ja bym osobiscie zawiozl pompe do sprawdzenia na wszelki wypadek, bo mozliwe, ze walek sam z siebie nie pekl.
Reszte ustalisz przeciez z mechanikiem, skoro sam tego nie robisz.
Powodzenia

Bartnik86 15-12-2019 19:30

Odp: Uszkodzony wałek rozrządu sterujący pompą CR w 2.0 TDCi 136 KM
 
Czyli rozumiem że za napęd pompy CR odpowiada wałek wydechowy?Stara pompa już na złomie leży,bo ta usterka zbyt wiele nerwów i pieniędzy mnie kosztowała a to nie koniec jak widzę,bo ssący jest o połowę tańszy jak widzę😉

lucas4891 15-12-2019 20:01

Odp: Uszkodzony wałek rozrządu sterujący pompą CR w 2.0 TDCi 136 KM
 
Cytat:

Napisał Bartnik86 (Post 3203393)
Czyli rozumiem że za napęd pompy CR odpowiada wałek wydechowy?

Tak.
Ssacy napedza pompe vaccum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.