Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Interfejs Diagnostyczny ELM 327 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126733)

demonxxx 06-09-2013 16:52

Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327
 
Cytat:

Napisał krzyszto1976 (Post 2070675)
Raczej to będzie wina mondka bo elm rzadko się łączy z mondeo z przed pierwszego FL

Chyba masz rację bo pożyczyłem od znajomego drugi taki sam interfejs i jest to samo. A macie może jakiś sprawdzony interfejs który połączy się z moim mondkiem?

jendrekmak 13-09-2013 08:13

Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327
 
Cytat:

Napisał krzyszto1976 (Post 2070675)
Raczej to będzie wina mondka bo elm rzadko się łączy z mondeo z przed pierwszego FL

Cytat:

Napisał demonxxx (Post 2071578)
Chyba masz rację bo pożyczyłem od znajomego drugi taki sam interfejs i jest to samo

cały czas pisałem i napiszę jeszcze raz. jeśli interfejs jest dobry to na 99% powinien się połączyć przez ScanXL (wersja 88cośtam) tylko zamiast protokołu OBD... trzeba wybrać PowerTrain. oczywiscie w Scanie nie ma mondka więc trzeba wybrać Focusa 1.8 TDCI 2002 r.
a to, że wy koledzy nie możecie się połączyć. no cóż...... w końcu wielu użytkowników poliftowych modeli też nie może się podłączyć co widać nawet w ankiecie

wezyr248 22-09-2013 08:48

Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327
 
czy ten interfejs bedzie w stanie sie polaczyc z mondkiem 2000r tddi 2.0 115km ?
jesli tak czy macie na alledrogo kogos zaufanego kto wysyla je dobre?:)

Tvvardy 09-10-2013 11:02

Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327
 
Dzisiaj podłączony TDDi 2001 za pomocą Elm na BT

fido 10-10-2013 19:18

Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327
 
Koledzy przerobiłem sobie elm327 żeby działał po MS CAN/HS CAN pobrałem najnowszą wersje forscana ale mam problem bo nie mogę uruchomić samochodu lub samochód gaśnie co robię źle. Wersja wcześniejsza (2.1)działa bez problemu.

Pojawił mi się błąd taki jaki na zdjęciu ale wszystko wg. mnie działa poprawnie i nie można tych błędów wykasować bo po chwili się pojawiają.
http://images61.fotosik.pl/265/f23a99218c28a032m.jpg

Może mi ktoś wytłumaczyć do czego służą te testy i czy coś można popsuć które się pojawiają jak w oknie jak na zdjęciu po podłączeniu do auta
http://images64.fotosik.pl/265/b0da45e660f899a2m.jpg

Jutro mnie czeka dłuższa jazda ok 30km co warto poustawiać żeby posprawdzać.

Tvvardy 10-10-2013 20:00

Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327
 
Co do błędu przy prawym kolanie jest krateczka a za nią powinien być czujnik temperatury z wiatraczkiem wymontuj i wyczyść. Tak czasami jest że silnik zgaśnie lub nie da się go uruchomić proponuję usunąć profil auta i na nowo się połączyć. Co do wyboru parametrów to takie:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Co do testów takich jak ABS GEM itd to uważnie przeczytaj komunikaty pojawiające się przed potwierdzeniem wykonania danego testu. Nie wpadaj w panikę jak znajdzie kilka błędów przy teście GEM-u.

fido 10-10-2013 20:10

Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327
 
Żeby tą krateczkę wymienić to trzeba coś większego rozbierać czy wystarczy zanurkować pod kierownicę. Co do gaśnięcia silnika to właśnie tak robiłem kasowałem profil rozłączałem połączenie wyłączałem stacyjkę ale cały czas to samo. Czy przy wykonywaniu testów można coś uszkodzić ? chodzi o komunikaty co wyskakują co i jak trzeba zrobić ?
Po screenie kolegi widzę że chyba coś z wtryskami będę miał nie tak bo na dwóch nie pamiętam bodajże CiD miałem większe wartości na jednym coś -1,3 a na drugim 3,2 tylko silnik nie był za bardzo rozgrzany

Tvvardy 10-10-2013 21:07

Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327
 
Żeby dostać się do tego czujnika trzeba odkręcić 5 wkrętów 3 na dole, 2 u góry pod schowkiem z lewej strony i zdjąć tą osłonę u góry są zaczepy trzeba odciągnąć.
Wracając do problemów z uruchamianiem być może jest jakiś błąd w tej nowej wersji 2.1.8 nie ma co się tym przejmować po podłączeniu się wyłączyć zapłon i włączyć ponownie powinno działać.
Przy testach nic się nie uszkodzi. Przy teście GEM-u należy, piszę z pamięci więc mogę coś pominąć:
samochód stoi, silnik nie pracuje, wszystkie drzwi otwarte na rozcież, wycieraczki przód włączone w pozycji czasowej oraz tylna, światła awaryjne włączone i uruchamiamy test, program wykona test i wyświetli znalezione błędy lub test będzie pozytywny bez błędów.

fido 11-10-2013 07:43

Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327
 
Cytat:

Napisał myniu (Post 2088330)
Żeby dostać się do tego czujnika trzeba odkręcić 5 wkrętów 3 na dole, 2 u góry pod schowkiem z lewej strony i zdjąć tą osłonę u góry są zaczepy trzeba odciągnąć.
Wracając do problemów z uruchamianiem być może jest jakiś błąd w tej nowej wersji 2.1.8 nie ma co się tym przejmować po podłączeniu się wyłączyć zapłon i włączyć ponownie powinno działać.
Przy testach nic się nie uszkodzi. Przy teście GEM-u należy, piszę z pamięci więc mogę coś pominąć:
samochód stoi, silnik nie pracuje, wszystkie drzwi otwarte na rozcież, wycieraczki przód włączone w pozycji czasowej oraz tylna, światła awaryjne włączone i uruchamiamy test, program wykona test i wyświetli znalezione błędy lub test będzie pozytywny bez błędów.

Zobaczę dziś jak to wygląda.
Co do tego dostania się czujnika to od strony kierowcy czy pasażera a może kolega ma jakieś zdjęcia.

Tvvardy 11-10-2013 08:31

Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327
 
Żółtym zaznaczyłem gdzie jest kratka a czerwonym gdzie jest skręcona osłona przy czym 2 lewe górne wkręty są dostępne po otwarciu małego schowka.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.