Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] nie trzyma obrotow i gasnie na luzie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=87975)

ducki1985 06-01-2010 11:13

nie trzyma obrotow i gasnie na luzie
 
:!!:witam mam taki problemik z moim foka. mam benzynke poj 2000 z rocznika 2000 i ostatnio zauwazylem ja byly te wieksze mrozy ze po odpaleniu obroty wskoczyly mu na 1100-1200 i zamiast trzymac spada do 500 i silnik zaczyn a przebierac praktycznie sie dlawiac na rozgrzanym juz tego nie ma albo jak tempwraturka jest wieksza. No i nieraz zgasnie mi na drodze jak mu sprzego wdusze i dodatkowe objawy to jak stoi na luzie i mu wdepne obroty do 5-6000 tys to jak spadna to gasnie mi autko i dzieje sie to na benzynie jak i na gazie wie moze ktos co to moze byc ??

mk_szeryf 06-01-2010 19:04

Odp: nie trzyma obrotow i gasnie na luzie
 
przeczyść silniczek krokowy a jak to nie pomoże to jedź na komputer koszt ok 60 zł może trzeba będzie go wymienić.

korek007 06-01-2010 19:52

Odp: nie trzyma obrotow i gasnie na luzie
 
Objawy te niby wskazują na silnik krokowy, lecz jeżeli ustępują one przy wyższych temperaturach otoczenia lub po rozgrzaniu silnika, to raczej należałoby szukać innego źródła.

kotlina1 06-01-2010 22:00

Odp: nie trzyma obrotow i gasnie na luzie
 
to napewno jest silniczek krokowy mialem takie same objawy przeczysc i bedzie GITARA

GregRek 06-01-2010 22:18

Odp: nie trzyma obrotow i gasnie na luzie
 
Panowie, może mi ktoś powie gdzie w fokusie 2.0 jest ten cholerny silnik krokowy. Ja wiem, że dużo o tym było na forum ale ja nie mogę go namierzyć ani od góry ani od dołu... Tam gdzie jest przepustnica - po drugiej stronie mechanizmu z cięgnami jest "coś" ale jak dla mnie to bardziej czujnik położenia (wychodzą 3 kabelki). Help!

korek007 07-01-2010 17:29

Odp: nie trzyma obrotow i gasnie na luzie
 
Cytat:

Napisał GregRek (Post 1326269)
Panowie, może mi ktoś powie gdzie w fokusie 2.0 jest ten cholerny silnik krokowy........

Witam
Szukaj czegoś takiego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

piko36 07-01-2010 21:23

Odp: nie trzyma obrotow i gasnie na luzie
 
no mi tez koledzy na zimnym gasnie ale jak sie zagrzeje to u mnie na odwrót obroty czsem przy wciśniętym sprzęgle lecą do 3 tyś i po chwili spadają do normalnych.
czym większy mróz tym gorzej!

pietryn084 13-01-2010 16:10

Odp: nie trzyma obrotow i gasnie na luzie
 
Witam ja też tak mam identycznie tylko że jak ten silniczek mi przeczyścili miało być niby dobrze a tu lipa...mechanik zamyka klapę i auto gaśnie dziwne...i tak za każdym razem jak zamyka klapę gaśnie mówią że jest zwarcie na instalacji od gazu coś z masą ale jutro mają niby zrobić to napisze czy pomogło a to że tak się dzieje to wina silniczka krokowego no i może łapać lewe obroty także trzeba otworzyć maskę i posłuchać czy nie słychać uciekającego powietrza zlokalizować przewody i po dociskać.

Idzix 14-01-2010 16:30

Odp: nie trzyma obrotow i gasnie na luzie
 
miałem podobnie w poprzednim aucie jaki masz rodzaj wtrysku ja miałem walnietą podstawe przepustnicy i zasysał lewe powietrze wymien i po problemie a jesli juz na jałowym to silniczek krokowy wymien to bo jak bedziesz tak jeździł to zadna przyjemność ja miałem tak samo odebrałem auto auto chodzi po 15 czasami 40 albo i 100 km przejechanych na nowo to samo pedał dziwny miękki sie zrobił i wiekszy luz gasisz auto odpinasz krokowca i przekrecasz kluczyk przyłuz noge do gazu ale żeby nie było oporu poczujesz jak pedał odskakuje do własciwej pozycji :p

pietryn084 17-01-2010 12:01

Odp: nie trzyma obrotow i gasnie na luzie
 
Witam jak wcześniej pisałem że się odezwę co i jak z autem czy zrobili...no zrobili ale tak na 70% bo jak odpalę to nie gaśnie już chwile powirują obroty i za jakiś czas jest ok przeczyścili krokowca no i niby instalaecja do wymiany elektryczna że instalacja robi zwarcie i dlatego tak skaczą te obroty mi się nie chce w to wieżyc ale teraz są tacy mechanicy 3 dni robili 140 zł zawinęli i nie do-końca zrobione!!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.