Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181475)

michal8720 03-05-2013 14:10

Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi
 
Witam, auto posiadam od kilku dni początkowo wydawało się że wszystko jest z nim w porządku. Dzisiaj zaobserwowałem że krótko po odpaleniu zimnego silnika (musi postać kilka h) dymi na niebiesko. Trwa to jakieś 1-2 min i wszystko wraca do normy, na biegu jałowym jak i przy obrotach 3000-3500 zero dymu. Prócz tego dymu nie ma innych dolegliwości nie traci na mocy odpala normalnie. Przejechane "podobno" 128 000 km. Na komputerze jeden błąd czujnika doładowania.

Krótki filmik: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

W poniedziałek oddaje do mechanika, jako że jestem zielony to proszę o rady, mam nadzieję że nie kupiłem wraku :)
Pozdrawiam.

sosu22 03-05-2013 14:14

Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi
 
sprawdz swiece żarowe

marek ampulski 03-05-2013 15:36

Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi
 
Jak najbardziej sprawdż świece żarowe

Toni999 03-05-2013 16:41

Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi
 
Witam,
Szanowny kolego przede wszystkim to nie panikuj bo jak mechanicy to wyczują to zedrą z ciebie skórę a zapewniam cię że ten silnik daje wielkie pole do popisu dla nieuczciwych mechaników o czym przekonałem się osobiście eksploatując focusa z tym silnikiem przez 3 lata.
Jak sam piszesz pojazd spisuje się poprawnie a niepokoi cię tylko kopcenie na niebiesko przy odpalaniu zimnego, dlatego proponuję ci abyś jakiś czas pojeździł tym autem i sprawdził czy silnik spala olej jeśli silnik weźmie małą ilość oleju ( tak nazywam zużycie do 200 mililitrów na 1000 km.) to bedziesz wiedział że kopcenie ma związek z paliwem czyli poprostu zimny odpał jak to się czasem nazywa a sprowadza się do tego że w niesprzyjających warunkach spowodowanych np. spalonymi świecami żarowymi zimny silnik nie przepala prawidłowo całej wtryśniętej dawki paliwa co powoduje chwilowe dymienie ustępujące z chwilą zagrzania silnika.

pezet3 03-05-2013 19:41

Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi
 
Nie przejmuj sie tym, u mnie jest to samo. Swiece wymienialem 2 lata temu i przez rok bylo ok. Teraz pusci dymka przy odpalaniu. Oleju mi nie bierze ( zauwazalnie), jezdze od wymiany do wymiany bez dolewek. W zimie dojda Ci jeszcze falujace obroty przez okolo 1 min., oczywiscie zwiazane ze swiecami.
Tej zimy juz mi falowaly bo ktoras swieca nie dogrzewala, a wymienialem tamtej zimy.
Pozdrawiam

michal8720 20-05-2013 09:56

Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi
 
Witam ponownie,

Auto było już dwa razy u mechanika za pierwszym razem wymieniony został przewód od turbo ( uszkodzony ). Jednak jeśli chodzi o kopcenie i nierówną pracę zimnego silnika nic nie pomogło ( dodam tylko że to co widać na filmiku to nic w porównaniu z tym jak te auto potrafi zakopcić na biegu jałowym jednak tylko na zimnym silniku przez kilkanaście - kilkadziesiąt sekund - dym niebieskawy jak się nagrzeje jest ok. Druga wizyta poskutkowała wymianą świec ( mechanik stwierdził że wszystkie nadają się do wymiany pomimo tego że podczas pierwszej wizyty mówiłem żeby w pierwszej kolejności je sprowadził i przy odbiorze auta potwierdził że są ok,), jak się okazało wymiana świec pomogła auto nadal czasami puszczało lekki dymek ale to nic w porównaniu ze stanem poprzednim... jednak do czasu od paru dni kopcenie oraz nierówna praca silnika wróciła (czasami słychać jakiś trzask), macie jakieś pomysły co to może być? Czy może jakaś świeca była trefna i tak szybko padła? czy może to być coś innego?

marcin9913 20-05-2013 14:37

Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi
 
Ja mam tak samo w 1.8 TDci z 2003r, puści niebieskiego dymka przy odpalaniu na zimno.
Zauważyłem to jakiej 4 lata temu i do tej pory nic z tym nierobiłem.

Sasal 21-05-2013 00:04

Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi
 
Kolego Michal8720 kopcenie na filmie jest akceptowalne, lecz nie powinno być teraz w upalne dni tak widoczne, co innego w zimie, na początku troszkę może kopcić. Może masz coś nie tak za dawka powietrza, ciężka sprawa do zdiagnozowania na forum, to będzie raczej "strzelanie" po omacku. Przejedź się do innego mechanika może inne fachowe oko zauważy coś uszkodzonego.



Mam do ciebie inne pytanie, na które po części odpowiedziałeś po pierwszej wizycie u mechanika. Nie wiem czy zauważyłeś ale na filmiku który zamieściłeś słychać jak ci turbo "kicha" po puszczeniu gazu. Napisałeś że wymieniłeś dziurawy wąż od turbo, może napisać który i czy teraz charakterystyczne "kichanie" po przegazowaniu silnika ustało? Możesz nagrać jeszcze jeden filmik najlepiej z otwartą maską? Ciekawy jestem bo mam podobny objaw i szukam rozwiązania innego oprócz wymiany turbiny ;/ może akurat mi pomożesz?

michal8720 21-05-2013 12:44

Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi
 
Auto niestety dymi jak juz pisałem znacznie bardziej niż to widać na filmiku. Oddałem właśnie
do mechanika, zobaczymy.

michal8720 22-05-2013 14:34

Odp: Niebieski dym przy zimnym silniku 1.8 TDCi
 
Hmm mechanik stwierdził że to najprawdopodobniej zabrudzone wtryskiwacze co Wy na to?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.