Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=67551)

Markbroda1 18-04-2009 08:20

Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia
 
Witam!Dowiedziałem się że najprawdopodobniej mam problem z wtyczką rezystora.Przepraszam że zakładam nowy temat ale po przeszukaniu forum znalazłem link do opisu i zdjęć z naprawy ale niestety nie ma możliwości otworzyć go.Mam możliwości techniczne samemu naprawić tą usterkę więc jeśli ma ktoś może foty z naprawy tej nieszczęsnej wtyczki będe wdzięczny.

Markbroda1 19-04-2009 11:16

Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia
 
2 załącznik(i)
Witam!Dobrałem się do tej wtyczki i zrobiłem dwa zdjęcia jeżeli uda mi sie je zamieścić to mam nadzieje ze komuś pomogą.Nie robiłem zdjęć naprawy bo to każdego indywidualna sprawa .Ja odciąłem wtyczkę dałem kostkę taką jak się stosuje przy podłączaniu np.kinkiety w mieszkaniu ,przewody z żeńskimi końcówkami na to izolacja termokurczliwa i montaż .

mariusz778 19-04-2009 12:04

Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia
 
czy ktoś moze opisac objawy jakie występuja gdy taka wtyczka się przepali DZIEKI

Grumete 19-04-2009 12:26

Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia
 
Cytat:

Napisał Markbroda1 (Post 1142407)
Witam!Dobrałem się do tej wtyczki i zrobiłem dwa zdjęcia jeżeli uda mi sie je zamieścić to mam nadzieje ze komuś pomogą................

żadne mecyje, temat ze zdjęciami i opisem szczegółowym wymiany oraz naprawy rezystora był już kilkukrotnie opisywany.
ale skoro ty twierdzisz że:
Cytat:

Napisał Markbroda1 (Post 1142407)
Nie robiłem zdjęć naprawy bo to każdego indywidualna sprawa .

to nie bardzo ładnie bo tu każdy się dzieli wiadomościami z innymi......

Markbroda1 19-04-2009 18:54

Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia
 
Witam!Nie chodzi o to żeby kogoś obrazić tylko nie chcę wywoływać polemiki,to znaczy ja zastąpiłem wtyczkę wsuwkami tak jak w opisie ale wiem że za chwile ktoś napisze że należało np.lutować przewody a nie łączyć jakąś kostką a ktoś trzeci doda komentarz że powinno się kupić nową oryginalną itd.Po co robić problem.Kostka przepalona na zdjęciu jak ją zastąpisz ,twoja sprawa chodzi o to żeby płyną prąd i tyle,a zdjęcia zrobiłem ponieważ nie można odpalić linku z opisem naprawy.Odnośnie objawów:u mnie przy załączonej klimie na postoju co 30 sekund załączał się drugi bieg wentylatora na 5sekund.Myślałem że tak ma być ale niestety ,to wina tej kostki .Ponoć przez takie zwarcie wentylatory są uruchamiane w trybie awaryjnym.

Grumete 19-04-2009 19:46

Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia
 
Cytat:

Napisał Markbroda1 (Post 1142761)
Kostka przepalona na zdjęciu

konstruktorzy Forda się nie popisali

jarkmerk 20-07-2009 08:37

Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia
 
Cytat:

Napisał Markbroda1 (Post 1142407)
Witam!Dobrałem się do tej wtyczki i zrobiłem dwa zdjęcia jeżeli uda mi sie je zamieścić to mam nadzieje ze komuś pomogą.Nie robiłem zdjęć naprawy bo to każdego indywidualna sprawa .Ja odciąłem wtyczkę dałem kostkę taką jak się stosuje przy podłączaniu np.kinkiety w mieszkaniu ,przewody z żeńskimi końcówkami na to izolacja termokurczliwa i montaż .

witaj czy po tej naprawie wszystko działa jak dawniej bo u mnie ten sam problem mozesz opisac jak działa klima po naprawie dzięki a czy przy wentylatorze nic nie trzeba robic nie rozbierać


mondeo 2.0 TDCI 130 PS

Markbroda1 25-07-2009 06:40

Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia
 
Dopiero zajrzałem tutaj.Na prawde wszystko jest OK.Naprawiałem tylko wtyczkę.

jarkmerk 25-07-2009 14:54

Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia
 
Cytat:

Napisał jarkmerk (Post 1209356)
witaj czy po tej naprawie wszystko działa jak dawniej bo u mnie ten sam problem mozesz opisac jak działa klima po naprawie dzięki a czy przy wentylatorze nic nie trzeba robic nie rozbierać


mondeo 2.0 TDCI 130 PS

witajcie ja u siebie w mondku miałem upalony przewód w kostce zrobiłem to czyli naprawiłem przewody przedłużyłem i jest ok to była przyczyna ze klima działała na maxa 2 biegu cały czas pozdrawiam


mondeo 2.0 TDCI 130 PS

Piotr K 10-06-2010 22:15

Odp: Wtyczka rezystora-będe wdzięczny za zdjęcia
 
U mnie się też pojawił ten problem. Odpiąłem wtyczkę - w środku czarna dziura.
Wypalony jeden biegun wtyczki.
Jutro zrobię tak jak wyżej - czyli dwa żeńskie konektory tasma izolacyjna/rurka termokurczliwa, pół metra przewodu i kostka instalacyjna.
Zastanawiam się czy izolacja się nie przepali i konektory zrobią zwarcie.....
Skąd tam taka temperatura, że topi się plastik ?
Może trzeba działać "systemowo" , a przeróbka wtyczki to tylko półśrodek ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.