Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Kupno Mondeo MK V 2.0 TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340583)

warmaschine 03-05-2024 23:07

Kupno Mondeo MK V 2.0 TDCI
 
Dzień dobry,
Po krótce się przedstawię - nazywam się Damian i szukam auta dla Żony ;]. Sam jestem posiadaczem Alfy Romeo i zapalonym alfisti, ale ślepy nie jestem i nowe mondeo jest równie ładne jak Alfy, stąd wybór jako auto przyszłe auto dla Żony.

Czy drodzy Forumowicze bylibyście w stanie mi pomóc w ocenie poniższej oferty ( może ktoś ją widział prywatnie , albo zwrócił uwagę na jakiś niepokojący objaw). Ze swojej pespektywy wydaje się to zbyt dobra oferta do rocznika auta.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z góry będę wdzięczny za wszelkie komentarze.

Hansolo 03-05-2024 23:24

Odp: Kupno Mondeo MK V 2.0 TDCI
 
Rok 2019 - ta jasne, pierdu pierdu.

Antej 04-05-2024 06:02

Odp: Kupno Mondeo MK V 2.0 TDCI
 
WF0EXXWPCEJU62911

Build Date : 28.06.2018

start warranty: 12.03.2019

Czyli prawie rok na placu

Francja to kraj aut obijanych, więc to kolejny możliwy zgrzyt przy ogledzinach

warmaschine 04-05-2024 08:31

Odp: Kupno Mondeo MK V 2.0 TDCI
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)



Z czego może wynikać tak długie stanie pod chmurką? Mam prawo się bać tej wymiany silnika + skrzyni biegów czy raczej przyjąć to za plus?
Tu jak zawsze się pojawia dylemat - jak za drogie to źle , ale jak za tanie to znowu zbyt to podejrzane.

cinek15c 04-05-2024 12:08

Odp: Kupno Mondeo MK V 2.0 TDCI
 
Wymiana skrzyni to raczej na plus, bo inaczej przy takim przebiegu sam byś musiał robić regenerację za 8-10k ;)

Co do silnika to ciekawe z jakiego powodu był wymieniany w tym samym czasie co skrzynia, ale tego już się raczej nikt nie dowie :)

Sprzedający się chwali, że "PRZEBIEG JEST 49 000 KM", to dlaczego ktoś taką"perełkę" tak tanio sprzedaje? Ktoś sprzedając we Francji raczej chciał zarobić, tu koszty sprowadzenia + handlarz też chce zarobić. To ile we Francji kosztował? 10k euro? :)

warmaschine 04-05-2024 12:21

Odp: Kupno Mondeo MK V 2.0 TDCI
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)



Ok, to co odpuścić sobie sprawdzanie go? Co polecasz?

cinek15c 04-05-2024 15:14

Odp: Kupno Mondeo MK V 2.0 TDCI
 
To tylko moje zdanie, obejrzeć sobie zawsze można. Ale ja mam awersję do handlarzy, bo co on Ci może powiedzieć o samochodzie? Że pierwszy właściciel, bezwypadkowy, serwisowany w ASO itd itd. I tak nie masz żadnej możliwości tego sprawdzić. Rzuci jakimiś fakturami czy "książką serwisową" w której sam nastawiał pieczątek. Jak sprzedaje perełki, to dlaczego opłaca mu się sprzedawać w PL poniżej ceny rynkowej po kosztach sprowadzenia.

Ja osobiście preferuję szukanie aut od prywatnych sprzedawców. Oczywiście, też się można trafić ktoś nieuczciwy, bo nigdy nie ma pewności.

Jak zależy Ci na czymś sprowadzonym, to możesz zainteresować usługami jednego kolegi z forum, który pomaga w zakupie aut z Niemiec:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A poza tym, to pozostaje życzyć powodzenia :) Kupić teraz solidne auto z rynku wtórnego to albo trzeba dobrze zapłacić, albo się dobrze naszukać.

warmaschine 04-05-2024 20:08

Odp: Kupno Mondeo MK V 2.0 TDCI
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)



A poza tym, to pozostaje życzyć powodzenia :) Kupić teraz solidne auto z rynku wtórnego to albo trzeba dobrze zapłacić, albo się dobrze naszukać.
Niestety, trzeba szukać dalej - jeśli będę miał coś fajnego pozwolę sobie wrzucić w temat ;)

czeslaw555 06-05-2024 19:42

Odp: Kupno Mondeo MK V 2.0 TDCI
 
wszędzie można kupić dobre auto ( i złe),trzeba dobrze oceniać ogłoszenia, weryfikować to co napisane i jak wypadnie wszystko dobrze, jechać i sprawdzać

klocolus 10-05-2024 14:21

Odp: Kupno Mondeo MK V 2.0 TDCI
 
Cytat:

Napisał cinek15c (Post 3492064)
Jak sprzedaje perełki, to dlaczego opłaca mu się sprzedawać w PL poniżej ceny rynkowej po kosztach sprowadzenia.

100% racji, wszystkie "perełeczki" od handlarzy są mniej lub bardziej kombinowane a jeśli nie to są w cenie mocno powyżej rynkowej.

Pierwszy właściciel to znaczy pierwszy ale w Polsce
Bezwypadkowy to znaczy poklejony na sztukę po kolizji albo po zalaniu/gradzie
Książka serwisowa to z allegro z pieczątkami na zamówienie
Niski przebieg to znaczy zgubił sporo po drodze

Jak sobie policzycie to większość w teorii wyszłoby na zero albo nawet na minus jakby sprowadzało dobre auto. Przecież handlarze robią to pro bono albo charytatywnie a nie żeby przytulić kilka (naście) tysi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.