Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Urwana szpilka tylnego kola (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=204173)

gmc22 03-05-2014 23:11

Urwana szpilka tylnego kola
 
Witam serdecznie. Obserwuje forum już od jakiegoś czasu. Dzisiaj zostałem zmuszony do napisania. Urwałem szpilkę tylnej piasty, czy ktoś orientuje się czy dam radę wymienić szpilkę bez ściągania piasty, czy czeka mnie duży wydatek.
Pozdrawiam
Seba

kocio66 04-05-2014 07:02

Odp: Urwana szpilka tylnego kola
 
Raczej powinno się dać to zrobić bez wyciągania piasty z auta. Szpilki są wciskane. Musisz zdemontować zacisk, prowadnicę klocków hamulca i tarczę. Przy użyciu młotka wybijasz urwaną szpilkę. Na jej miejsce od tyłu wkładasz nową i przy użyciu nakrętki i podkładek wciskasz ją na miejsce. Pozostaje złożenie zdemontowanej wcześniej reszty i gotowe.

luki6262 04-05-2014 07:18

Odp: Urwana szpilka tylnego kola
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Koszt szpilki to 11 zł. Wydaje mi się, że dasz sobie z tym radę :)

gmc22 04-05-2014 07:41

Odp: Urwana szpilka tylnego kola
 
Cytat:

Napisał kocio66 (Post 2205135)
Raczej powinno się dać to zrobić bez wyciągania piasty z auta. Szpilki są wciskane. Musisz zdemontować zacisk, prowadnicę klocków hamulca i tarczę. Przy użyciu młotka wybijasz urwaną szpilkę. Na jej miejsce od tyłu wkładasz nową i przy użyciu nakrętki i podkładek wciskasz ją na miejsce. Pozostaje złożenie zdemontowanej wcześniej reszty i gotowe.

Dzięki za odpowiedź. Kwestia jest czy wsadze nową szpilkę, czy osłona tylna uniemożliwi mi to. Czy jest tam wystarczająca ilość miejsca, czy bez ściągania piasty się nie obejdzie.
Pozdrawiam
Seba

kocio66 04-05-2014 10:22

Odp: Urwana szpilka tylnego kola
 
Osłona tarczy nie zakrywa jej w 100%-tach. Po wyjęciu prowadnicy klocków powinna zostać przestrzeń do włożenia szpilki.

tu masz fotkę:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gregor75 04-05-2014 11:26

Odp: Urwana szpilka tylnego kola
 
jeżeli nie ma wystarczająco miejsca na wciśnięcie , zeszlifuj kawałek łba szpilki

SRS 04-05-2014 11:26

Odp: Urwana szpilka tylnego kola
 
w ostateczności możesz odkręcić piastę z czopem od belki to tylko 4 śruby i masz całość na wierzchu

gmc22 04-05-2014 12:43

Odp: Urwana szpilka tylnego kola
 
Cytat:

Napisał srs (Post 2205228)
w ostateczności możesz odkręcić piastę z czopem od belki to tylko 4 śruby i masz całość na wierzchu

Panowie dziękuję za porady, mam nadzieję że uda mi się ta operacja. Czy orientujecie się czy piasta mocowana jest mocno nietypowymi śrubami. Mam dość ograniczony zestaw narzędzi
Pozdrawiam
Seba

kocio66 04-05-2014 15:40

Odp: Urwana szpilka tylnego kola
 
Jeśli już wykręcanie pisat , to tylko z kanału i dobrymi narzędziami. Próbowałem w zeszłym roku odkrecić ją (piastę) bez kanału i poległem. Śruby głeboko schowane i do tego torx. Łatwo można zerwać. Mechanik też się nagimnastykował. Z podnośnika jednak inna bajka.

gmc22 04-05-2014 20:07

Odp: Urwana szpilka tylnego kola
 
Cytat:

Napisał kocio66 (Post 2205326)
Jeśli już wykręcanie pisat , to tylko z kanału i dobrymi narzędziami. Próbowałem w zeszłym roku odkrecić ją (piastę) bez kanału i poległem. Śruby głeboko schowane i do tego torx. Łatwo można zerwać. Mechanik też się nagimnastykował. Z podnośnika jednak inna bajka.

Dziękuję kocio66, tego było mi potrzeba, wiem że sam do piasty nie podejdę
Pozdrawiam
Seba


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.