Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=154985)

Action_81 01-04-2012 08:00

Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
Witam ! Jadąc prędkością ok 10km/h i przy maksymalnym skręcie w prawo na nierównej nawierzchni, najlepiej kostce brukowej z przodu auta dochodzą stuki tak jakby z przedniego zawieszenia lub komory silnika. Problem polega na tym, że byłem na gruntownym przeglądzie zawieszenia i faktycznie była potrzeba wymiany tuleji wachaczy oraz dwóch poduszek przednich amortyzatorów wraz z łożyskami górnymi-były luzy. Po naprawie auto zachowuje się zdecydowanie lepiej lecz stuki niestety pozostają... Mechanik zapewniał mnie , że aktualnie do zawieszenia przedniego nie ma do czego się doczepić. Brak luzów i widocznych zuzyc na elementach. Wpada Wam jakis pomysł co to moze byc, Z góry dziękuje !

khojdys 02-04-2012 07:14

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
Witaj,
u mnie w tych samych okolicznościach winny okazał się przegub prawej półosi.
pozdrawiam
Krzysiek

Szejk.Ahmed 02-04-2012 07:35

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
A mi to wyglada na maglownicę

mjprzem 02-04-2012 08:10

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
tak prawdopodobnie przegubik zewnetrzny-ktorego kola? z tej strony co stuka-lub zgrzyta bo to powinny byc takie stuki z zgrzytaniem jakby połączone.
maglownica raczej nie bo ona sie blokuje podczas maksymalnego skretu i tutaj stuki raczej powinny ustepowac.

TomozTM 02-04-2012 09:01

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
Istnieje jeszcze jedno ryzyko, że to łożysko. Czasem stukają, czasem wyją, a szczególnie pod obciążeniem. W moim C-maxie lekko stukało, cichutko wyło, a jak wyjąłem łożysko, to się okazało że w palcach luzy było czuć.

Walut 02-04-2012 17:14

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
koledzy mają rację , sprawdź najpierw przeguby a potem magiel
pozdro

Sender 03-04-2012 15:20

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
przegub

maureliusz 03-04-2012 20:08

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
Też tak mam :-) I jeszcze jedno, nie wiem jak u kolegi, ale u mnie to jest bez obciążenia silnika słyszalne. Mogę wyluzoważ auto, cały w prawo po kamiorach i słychać takie dziwne stukanie odczuwalne jakby na kolumnie kierownicy. Zatem przegub raczej odpada. Bardziej skłaniałbym się w kierunku maglownicy.

Action_81 03-04-2012 20:16

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
dokładnie... dźwięk nie dochodzi z okolic kół tylko sprawia wrazenie jakby było to gdzieś wyzej... no w kazdym razie narazie nie do wykrycia ale dziekuje za cenne wskazówki :) narazie nie chce mi się drązyc tematu dalej bo wymienię pół przodu i znajac szczescie dalej bedzie to samo. Poza upierdliwoscia na kostce podczas skretu narazie reszta ok .

mjprzem 04-04-2012 22:07

Odp: Stuki przy maks. skręcie - brak przyczyny!
 
czyli ze tego stukania niema na gladkiej nawierzchni przy maks. skrecie-wystepuje tylko po wybojach?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.