Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] focus eksploatacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=72940)

milato 24-06-2009 22:45

focus eksploatacja
 
Witam zakupilem Focusa 1.8 tddi 2000r co proponujecie wymienić oprocz rozrzadu oleju i filtrow tak aby ficusik jezdzil dlugo i bezawaryjnie :)

Madaw 24-06-2009 23:13

Odp: focus eksploatacja
 
sprawdzić hamulce (klocki i tarcze - grubość itp.), sprawdzić czy ręczny dobrze hamuje, ja dla świętego spokoju, przy zakupie samochodu, zawsze wymieniam olej w skrzyni biegów

milato 25-06-2009 22:16

Odp: focus eksploatacja
 
hamulce klocki tarcze zawieszenie mam sprawdzone w manualu olej wymienic ?:| pierwsze slysze w koncu mlody jestem myslalem ze tylko w atomatach, glownie mi chodzi co w silniku mozna jeszcze sprawdzic badz wymienic po zakupie uzywanego auta:)

Madaw 26-06-2009 11:22

Odp: focus eksploatacja
 
Jest kilka rodzajów olejów do skrzyń manualnych, jedne się wymienia jedne nie, nie wiadomo jaki jest u ciebie wlany. Jak już wcześniej wspomniałem, ja wymieniam dla świętego spokoju.

BTW. Wiesz, można by było jeszcze sprzęgło, koło zamachowe itp. wymienić :P ale po zakupie olej, płyny (hamulcowy, chłodniczy itp.) oraz filtry (oleju, kabinowy, powietrza, paliwa)

Schem 26-06-2009 12:20

Odp: focus eksploatacja
 
W manualnej skrzyni w Fordzie oleju się nie wymienia. Oficjalnie.
Bo jak masz przebiegu 300 000 to pasuje raczej zmienić.
Ja zmieniłem w Focusie przy 270 000 i róznicy nie widzę, choć kolor był syfny.
Podobnie jest z płynem do wspomagania.
Ale nie jest to mus, żeby zaraz po zakupie wymieniać.

Poza olejem i filtrami i rozrządem, to jeszcze płyn hamulcowy i chłodniczy bym wymienił.
Koszt niewielki, a wiesz co i jak i masz spokój.

A reszta wyjdzie w praniu - poznasz, pojeździsz, to zawsze coś wyjdzie.

Paweł & 26-06-2009 16:32

Odp: focus eksploatacja
 
Mam takie pytanko, niedawno nabyłem Focusa '03r i zastanawia mnie fakt czy nadwozie jest ocynkowane, bo benzyna 1.6 16V z '03 zakupiona w Polskim salonie jest w podwójnym ocynku, ciekaw jestem czy moje TDCI też. Auto pochodzi z Francji. Z góry dzięki za ewentualne info, lub wskazówki jak to sprawdzić.

bargus 27-06-2009 01:11

Odp: focus eksploatacja
 
Cytat:

Napisał Paweł & (Post 1194030)
Mam takie pytanko, niedawno nabyłem Focusa '03r i zastanawia mnie fakt czy nadwozie jest ocynkowane, bo benzyna 1.6 16V z '03 zakupiona w Polskim salonie jest w podwójnym ocynku, ciekaw jestem czy moje TDCI też. Auto pochodzi z Francji. Z góry dzięki za ewentualne info, lub wskazówki jak to sprawdzić.

Podwójny ocynk??? A nie słyszysz czasem jak ci "wpierdziela" tylną
klapę i drzwi?? Standard w Fokusach i niech nikt nie mówi, że po "lifcie" niema rdzy bo to bzdura- ja mam 2003rok, a kolega 2004, i już na rantach drzwi pojawiają się "bąble". Nawiasem mówiąc ja już tylną klapę malowałem :(

milato 27-06-2009 20:05

Odp: focus eksploatacja
 
ja mam focusika przywiezionego z wloch i sprzedajacy mi mowil ze tam sa blachy dobrze zakonserwowane czy tam ocynkowane i ze rdza nie wyjdzie hymmm cikawe czy to prawda ?? :? zastanawiam sie czy to kit czy to prawda, i gornej czesci uszczelki brakuje miedzy lampa a maska z przodu bo z boku na dole jest uszczelka to ponoc wynik wysokich temperatur we wloszech, ogolnie nie widac aby byl bity na serv powiedzieli ze strefy zgniotu sa nienaruszone

moons 27-06-2009 22:18

Odp: focus eksploatacja
 
Cytat:

Napisał milato (Post 1194771)
zastanawiam sie czy to kit czy to prawda

Kit, niestety jedna z poważnych wad focusa to ruda, a ten Twój włoski to jeszcze nie ma rdzy nie dla tego że ma lepsze zabezpieczenia a dlatego że tam jest cieplej niż u nas i nawet jak spadnie śnieg to solą nie sypią. Poczekaj pojeździsz kilka zim i też niestety zaczniesz zauważać rudość na swojej foczce. Natomiast brak uszczelki to już prawie prawda, owszem pewnie przy większej temp. guma szybciej parcieje, ale ogólnie te uszczelki tak mają że po kilku latach po prostu pękają i odpadają od lampy nawet w naszych warunkach klimatycznych.
Pozdrawiam

Dinar 28-06-2009 07:23

Odp: focus eksploatacja
 
Cytat:

Napisał moons (Post 1194869)
Kit, niestety jedna z poważnych wad focusa to ruda,

Zgadza się -maska,klapa,drzwi nie są ocynkowane w żadnym Fordzie,natomiast reszta trochę leżała koło ocynku [jaka cena auta taka jakość], u mnie już po tych latach wnękę koła zapasowego bierze z każdej strony,podłoga też nie ciekawa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.