Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Co szybciej zimą oczyści szybę przednią ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=20755)

Endy 30-01-2007 13:15

Co szybciej zimą oczyści szybę przednią ?
 
Witam - ma praktyczne pytanko do GHIA-owców - samochód stoi zimą na dworze - z zewnątrz szyba przednia zasłonięta - odsłaniam wchodzę do auta i wewnatzr szybki mrozeją i potrzeba paru minut aby nagrzć (normalnym ciepłym powietrzem :fcp4 ) zapewne każdy z was to ma - a przez te pare minut trzeba jechać jak w czołgu - i teraz pytanie czy szybciej ( a w zasadzie monentalnie ) oczyści to podgrzewana przednia szyba - czy klimatronik . Pytanie moje stąd , ze nie jeżdziłem nigdy z klimatronikiem ani z podgzrewaną przednią szybą - a z reguły rano -człowiek nie ma czasu stać i czekać na rozmrożenie szyby - tylko wsiada i jedzie ( przynajmniej w moim przypadku ) - ci jest lepsze ?praktyczniejsze ?

llechu 30-01-2007 13:43

Ja takich objawów nie mam zimą, ale latem puszczenie na szybę zimnego z klimatyzacji (nie musi być wcale klimatronik - wystarczy ręczna), czyści szybę momentalnie.
Szyba grzana (której nie mam ale widziałem w akcji) jest o tyle fajna, że nie musisz niczym szyby przykrywać zimą. Po prostu wsiadasz, odpalasz ogrzewanie i po paru minutach zgarniasz wycieraczkami.

samu13 30-01-2007 14:08

z tym że koledze chodzi o to że szyby zamarzają w środku i pomimo że się zasłoni od zewnątrz jak wsiadasz i oddychasz skrapla się para wodna która w niskich temperaturach odrazu osiada na szybie i ją zamraża ja gdy trzymałem auto na dworze pierwsze co to szybki podjazd do wewnątrz auta odpałka max.ogrzewanie na szybę(ciepłe)na pierwszym biegu żeby nie wydmuchiwać zbyt szybko ciepłego powietrza z nagrzewnicy,póżniej dopiero ściągałem płachtę z szyby,chowałem chwilka postoju na zimnie :fcp4 i wsiadłem drugi bieg dmuchawy i jazda :fcp2 wiadomo że zawsze trochę marzło no ale...

jagrall 30-01-2007 16:39

Cytat:

Napisał llechu
i po paru minutach

albo i szybciej

gawron 30-01-2007 16:56

czołem
W zimie o wiele bardziej skuteczna jest szyba podgrzewana ,bo klimatronik ( klima) nie pracuje w nieskich temperaturach .Trzeba czekac aż zacznie dmuchac ciepło z silnika.... szyba szybciej się zagrzeje oddrucików :fcp2

Tata66 30-01-2007 17:00

Witam_Błąd popełniasz wieczorem jak odstawiasz auto. Zanim zamkniesz trzeba je dobrze wywietrzyć, wtedy para wyleci a nie osadzi się na szybach. Miałem taki sam problem jak stałem na dworze, a patent sprzedał mi gość z ASO.
:fcp17 :fcp1

zbigmaz1 30-01-2007 19:59

Cytat:

Napisał Tata66
Zanim zamkniesz trzeba je dobrze wywietrzyć, wtedy para wyleci a nie osadzi się na szybach.

Święte słowa, otwierać i to jakieś 100 do 200 m przed parkowaniem, ale jeszcze polepsza czysta szyba od środka czyli błysk bo na szybie osiada wszystko co przyciąga wilgoć.

krzysieksa 30-01-2007 20:14

Grzana przednia szyba jest najlepsza na szron po wewnętrznej i zewnętrznej stronie szyby :D

Ten bajer jestn aprawde rewelacyjny :) U mnie coś nie grzeje z prawej strony przy słupku pasek okolo 3 cm szer :((

zbigmaz1 30-01-2007 20:26

Cytat:

Napisał krzysieksa
U mnie coś nie grzeje z prawej strony przy słupku pasek okolo 3 cm szer

a nie ma uderzenia kamienem do zewnątrz?

krzysieksa 30-01-2007 20:47

Cytat:

Napisał zbigmaz1
Cytat:

Napisał krzysieksa
U mnie coś nie grzeje z prawej strony przy słupku pasek okolo 3 cm szer

a nie ma uderzenia kamienem do zewnątrz?

Szyba jest cała bez żadnych widocznych uszczerbków.
Może druciki sie przepaliły?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.