Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Dudnienie / wibracje podczas przyśpieszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=316497)

pwoj 16-01-2021 00:00

Dudnienie / wibracje podczas przyśpieszania
 
Zaobserwowałem w swoim focusie niepokojące dudnienie/drgania/wibracje (10..20 Hz) podczas przyśpieszania.
Łatwo daje się zaobserwować podczas wjazdu na autostradę, czyli przy prędkości około 90 km/h. Wrzucam piąty bieg, wciskam pedał gazu, jadąc na gładkiej nawierzchni i zaczyna dudnić/wibrować aż wszysto trzeszczy w kabinie. Gdy puszczam pedał gazu momentalnie wszystko cichnie. Nie odczuwam drgań kierownicy ani drążku zmiany biegów.

Problem występował przy letnich i zimowych oponach. Ostatnio wymieniałem amortyzatory z przodu, wszystkie tuleje i silentblocki w zawieszeniu były w porządku. Przed wymianą amortyzatorów problemu nie było.

Ktoś się spotkał z podobnym problemem albo wie co może być przyczyną?

Fulara 16-01-2021 06:50

Odp: Dudnienie / wibracje podczas przyśpieszania
 
no zapewne do sprawdzenia półosie

olafik 16-01-2021 09:50

Odp: Dudnienie / wibracje podczas przyśpieszania
 
Skoro przed wymianą amorów było ok, to tam bym szukał przyczyny. Może kolumny źle zmontowane, tylko czy to by dawało taki efekt?

Fulara 16-01-2021 10:17

Odp: Dudnienie / wibracje podczas przyśpieszania
 
źle zamontowane mc persony powodują ściąganie, ale czy takie dudnienie nie wiem.

kolega pisze, że było grzebane w zawieszeniu jak tego wcześniej nie było to trzeba tam wszystko posprawdzać

BobMF 20-01-2021 14:31

Odp: Dudnienie / wibracje podczas przyśpieszania
 
A nie masz tam Panie koła zamachowego dwumasowego ?
Może już nadszedł czas na nie ?
Właśnie tak się sprawdza, wysoki bieg i od niskich obrotów ...

pwoj 20-01-2021 18:07

Odp: Dudnienie / wibracje podczas przyśpieszania
 
Cytat:

Napisał BobMF (Post 3312662)
A nie masz tam Panie koła zamachowego dwumasowego ?
Może już nadszedł czas na nie ?
Właśnie tak się sprawdza, wysoki bieg i od niskich obrotów ...

Raczej nie, to benzynka 1,6 VCT. Co zauważyłem - drgania nie zależą od obrotów silnika, tylko od prędkości.

Jakoob 20-01-2021 18:55

Odp: Dudnienie / wibracje podczas przyśpieszania
 
Do sprawdzenia przeguby i łożysko podpory półosi.

Adi_Grabczyk 25-01-2021 17:56

Odp: Dudnienie / wibracje podczas przyśpieszania
 
Miałem identyczną sytuację w dwóch fordach. W Pumie (1999 r). pomogła wymiana obu przegubów wewnętrznych (był problem bo auto stare - wewnętrznych przegubów w sklepach brak, ale znalazłem gościa w miejscowości Bieżeń koło Herb, który skupuje/regeneruje). Podobna sytuacja w fokusie 2016 r. - też przegub wewnętrzny, ale wymieniłem całą półoś z łożyskiem pośrednim. Jest cisza.

pwoj 12-04-2021 20:38

Odp: Dudnienie / wibracje podczas przyśpieszania
 
Problem zdiagnozowany i wyeliminowany. Przyczyną okazały się rzeczywiście przeguby wewnętrzne.

Wymieniłem całe obie półosie, na używane z jakiegoś egzemplarza FL. Nowe zamienniki ponoć się nie umywają jakością do oryginalnych, wiekowych używek. A i cena niższa - za obie oryginalne używki zapłaciłem niecałe 200zł.

Fulara 12-04-2021 21:47

Odp: Dudnienie / wibracje podczas przyśpieszania
 
są półosie za 200 zł a są markowe skfy za 350

jeżdzę na takiej i złego słowa nie powiem
także trzeba wyważyć dobre ze złym

używki ? jak trafisz to ok. możesz trafić na trupy. to jak z maglem. uda się albo nie uda


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.