Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] BLIS jak zainstalować (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=227206)

kristof76 05-07-2015 12:54

BLIS jak zainstalować
 
witam Chciałbym zakupić lusterka z systemem BLIS , jak rozpoznać te lusterka (charakterystyka) i jak uruchomić ten system . Z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi

tedi_k 05-07-2015 13:44

Odp: BLIS jak zainstalować
 
System BLIS składa się z:
- radarów za obydwoma (lewym i prawym) narożnikami tylnego zderzaka
- odpowiedniej wiązki tylnego zderzaka
- sterownika systemu BLIS - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
- lusterek z diodami i małym rysunkiem samochodzika - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Same lusterka nic nie dadzą... (no może poza "szpanem"...).

kristof76 05-07-2015 18:14

Odp: BLIS jak zainstalować
 
rozumiem z tych linków że
-potrzebuje 2 sterowniki o oznaczeniach AM2T-14C689-AE
-lusterka z 13-toma pinami(każde)
-wiązkę zderzaka pod system BLIS i czujniki w tylny zderzak
pytanie czy posiadając to wszystko wystarczy to popodłączać i będzie działać czy jest potrzeba konfiguracji z innymi sterownikami

kleryk 05-07-2015 19:38

Odp: BLIS jak zainstalować
 
A wiadomo czy już odpowiednia wiązka dochodzi do lusterek. Jeszcze jakbyś miał dawce ze wszystkim to ok ale w przeciwnym wypadku zbędny wydatek.

latar 06-07-2015 09:08

Odp: BLIS jak zainstalować
 
I pożytek najwyżej średni. Użyteczność tego systemu jest..no jakby to powiedzieć...wątpliwa.

tedi_k 06-07-2015 15:07

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Użyteczność systemu jest standardowa: lepiej mieć i nie używać niż nie mieć i pożądać...:one:
BLIS działa całkiem z sensem. Ostrzega całkiem precyzyjnie o samochodzie w martwym polu - pod warunkiem, że używa się migaczy...

nomad 06-07-2015 21:32

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2424631)
...Ostrzega całkiem precyzyjnie o samochodzie w martwym polu - pod warunkiem, że używa się migaczy...

Czy można jaśniej?

woro_woro 07-07-2015 05:58

Jeśli mogę doradzić to odpuść sobie. Posiadam ten gadżet i jest on nieprzydatny. Mam bo byl w wyposażeniu auta które kupiłem ale gdybym tego nie miał na pewno bym nie chcial dokładać. Juz asystent pasa ruchu zdaje sie bardziej użyteczny. Oba systemy były łączone w pakiet chyba.

MAG 07-07-2015 07:18

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Cytat:

Napisał nomad (Post 2424794)
Czy można jaśniej?

Zapewne chodzi o to że system się aktywuje tylko po włączeniu kierunków, a jak wiadomo nie każdy zawsze ich przy wyprzedzaniu używa...

latar 07-07-2015 07:29

Odp: BLIS jak zainstalować
 
Nie wiem jak na platformie Focusa ale u mnie działa czy włączę kierunek czy nie. Jeśli jest coś w martwym polu to świeci się lampka. Przydatność jest średnia/słaba. Nie zdarzyło mi się żeby lampka się świeciła a nie było widać pojazdu w lusterkach. A nie, zdarza się jak łapie jakieś krzaczory czy trawy z pobocza.

Jeśli miałbym dopłacić 500 zeta za to kupując nowy samochód to może bym się zdecydował ale jeżeli miałbym szukać wiązek do zderzaka i lusterka, szukać czujników, samych lusterek a potem bawić się w instalowanie tego to nie. Koszt spory, roboty dużo a pożytek dyskusyjny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.