Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] dołożenie haka Holowniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264086)

Domelos 21-05-2017 17:11

dołożenie haka Holowniczego
 
Czesc.
Kto zakładał HAK do Focus MK3 ?
czy to jakaś tajemna sztuka ? Powinno to zrobić tylko ASO albo specjalistyczna firma ?
Trzeba coś potem grzebać w kompie ? W manualu pisze, że czujniki mogą świrować. I co potem jak się ciągnie przyczepę kempingową ?
Macie doświadczenie w tym temacie ?
pzdr.

Gosia01 21-05-2017 19:52

Odp: [MK3] Hak Holowniczy
 
Montowałem oczywiście nie sam tylko w ASO. Konkretnie Steinhof z uniwersalnym modułem do FF MK3 Lift. Potwierdzam jeśli masz czujniki parkowania z tyłu musisz zamontować moduł dedykowany czyli najlepiej Westfalia, który jest podłączony do kompa. Co to daje ? czujniki nie świrują jak masz coś na haku. Sam moduł Westfali w ASO to koszt około 500 zeta, uniwersal 150 zeta. Mi ASO podłączyło uniwersal i wszystko śmiga, że aż miło. Druga sprawa to kwestia jaki masz w FF MK3 silnik, jeśli 1,0 EB to konieczny jest montaż dodatkowej pompy płynu chłodzącego ponieważ jak to PAN z ASO stwierdził, silnik 1,0 nie jest przygotowany w wersji podstawowej do ciągnięcia przyczepy. Nie drążyłem tematu ponieważ nie mam takiego silnika w swoim FF.

Domelos 22-05-2017 05:45

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
ok. dzieki wielkie. W mk3 mam 1.6 tdci 115. Więc myślę że chyba da rade pociągnąć jakaś mała przyczepka.

mareqm 28-05-2017 07:47

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Z tą dodatkową pompą to jakaś bzdura. Też mam 1.0, hak montowany w ASO przed odbiorem samochodu i nie mam żadnej dodatkowej pompy.

woloo 28-05-2017 09:27

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Z ta pompa przesadzili, nic takiego w standardzie nie jest potrzebne. Wszystko zależy od tego co chcesz ciągnąć. Teoretycznie za dużą przyczepą ciągniętą w górach z małymi prędkościami jesteś w stanie przegrać każdy silnik. Jak masz małą przyczepę to nie przejmuj się dodatkową pompą.

Wysłane z mojego SM-T335 przy użyciu Tapatalka

Domelos 28-05-2017 10:37

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
dostalem wycenę z ASO na hak zdejmowany 2300 PLN ... JEEZ

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Gosia01 28-05-2017 21:04

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Napisał mareqm (Post 2808552)
Z tą dodatkową pompą to jakaś bzdura. Też mam 1.0, hak montowany w ASO przed odbiorem samochodu i nie mam żadnej dodatkowej pompy.

Powiem tak, nie wiem czy bzdura czy też nie, rozmawiałem z pracownikiem ASO, który to mi dokładnie tłumaczył dlaczego tak ma być. Sam mu powiedziałem, że mnie ciągnięcie przyczepy nie interesuje ponieważ na haku będę montował bagażnik rowerowy na dwa rowery. On jednak mocno obstawał przy swoim. Na szczęście nie mam 1,0 EB więc tema upadł jak dla mnie.

LoozaQ 29-05-2017 10:16

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Jeśli samochód nie musi ciągnąć przyczepy i zostaje do niego od czasu do czasu zamocowany bagażnik rowerowy lub mała przyczepka, instalacja dodatkowej chłodnicy jest zbędna.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Także ten tego... ;)

Gosia01 29-05-2017 16:43

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Napisał LoozaQ (Post 2809001)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Także ten tego... ;)

Fajny cytat, ale coś z tym linkiem nie teges bo nie mogę go otworzyć. Tak poza tym pewnie u nas w ASO to się nazywa dmuchanie na zimne ;)

Hooch180 29-05-2017 17:01

Odp: dołożenie haka Holowniczego
 
Cytat:

Napisał Gosia01 (Post 2809164)
Fajny cytat, ale coś z tym linkiem nie teges bo nie mogę go otworzyć. Tak poza tym pewnie u nas w ASO to się nazywa dmuchanie na zimne ;)

Poprawiony link.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.