Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297386)

radmol 18-06-2019 09:22

Jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy ?
 
Witam, czy ktoś wie jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy? Albo gdzie można podejrzeć czy jest rozkalibrowany? Mam elmconfig i forscan oraz wtyk ELM do Fordów. Albo ile taka przygoda w ASO kosztuje i czy ASO w ogóle takie cuda robi?
S-Max ściąga mi delikatnie w prawo podczas jazdy i nikt już nie ma pomysłów gdzie tkwi przyczyna. Walczę z tym już prawie rok także proszę nie pisać żebym geometrię zrobił bo to akurat już 4 razy było robione :570:

Danielo_82 18-06-2019 09:52

Odp: Jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy ?
 
Kalibrację robisz w forscanie, ale co ma czujnik położenia kierownicy do ściągania auta?

radmol 18-06-2019 11:41

Odp: Jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy ?
 
Jak to się robi w forscanie? Da się to zrobić samemu?
Nie wnikajmy proszę co ma czujnik do ściągania auta bo rozbierzemy samochód na czynniki pierwsze. Wszystkie inne przyczyny zostały wykluczone. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to ja zawsze wysłucham i podziękuję.

Ale moje pytanie jest jak na początku - jak zrobić w forscanie kalibrację czujnika koła kierownicy, czy da się to zrobić samemu?

Zbyniu123 18-06-2019 14:35

Odp: Jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy ?
 
Jezdnia jest pochylona lekko w prawo ze wzgledow merioracyjnych i kazde auto przy takim czyms bedzie sciagalo bo poprostu tak dziala fizyka.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

makinen 18-06-2019 15:07

Odp: Jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy ?
 
Nie ma prawa ściągać.
I to da się zrobić.
Naprawdę.
Nie dajcie sobie wmówić, że ściąganie jest normalne.

radmol 18-06-2019 16:55

Odp: Jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy ?
 
Miałem już kilka samochodów prywatnie i kilka służbowo i żaden (nawet na jakiś tandetnych 10 letnich Dębicach, z roz...ną zbieżnością) nie ściągał w prawo tak jak mój obecny S-Max a stan S-Maxa oceniam najlepiej z dotychczasowych samochodów bo po prostu dbam o prywatne auta (nawet za bardzo...).

Już mniej więcej wiem, że sam nie skalibruję czujnika. Może i w Forscanie jest taka opcja (jest??) ale procedurę kalibracji trzeba wykonywać na stanowisku do regulacji geometrii bo w S-Maxie nie chodzi o to by skalibrować czujnik tylko o to aby ustawić jego wskazania idealnie na punkt "zerowy" (i nie ma tu podobno odchyłek lewo prawo tylko trzeba zrobić to w punkt). Wspomaganie wariuje od błędnych wskazań czujnika i w efekcie samochód cały czas próbuje skontrować kierownicę do pozycji zero podczas gdy ta pozycja jest w rzeczywistości gdzie indziej. Stąd ściąganie.

lucas4891 18-06-2019 17:08

Odp: Jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy ?
 
Sprawdz czy okladziny hamulcowe rowno sie zuzywaja.
Nie sadze aby kalibracja czujnika miala cos na rzeczy, ale moge sie mylic

pgrob 18-06-2019 22:20

Odp: Jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy ?
 
Cytat:

Napisał radmol (Post 3144011)
procedurę kalibracji trzeba wykonywać na stanowisku do regulacji geometrii

Kto Ci takich głupot naopowiadał?

Żeby zrobić kalibrację czujnika kąta skrętu kierownicy samochód musi być ustawiony na równym podłożu. W trakcie kalibracji program (Forscan, IDS, itp) prosi o ruszanie kierownicą w lewo i prawo o 10 stopni (i robisz to na tzw "oko" bo przecież nikt w samochodzie nie siedzi z kątomierzem), a później o ustawienie kierownicy do jazdy na wprost. I to wszystko.

Procedura kalibracji w Forscanie znajduje się w "Funkcjach serwisowych"

Zbyniu123 19-06-2019 06:24

Odp: Jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy ?
 
W smaxie ustawia sie tez zbieznosc z tylu i zazwyczaj ludzie to olewaja.
Czujnik skretu kierownicy jest tylko dla esp i abs informacja o jej danym polozeniu no i moze do doswietlania zakretow.
Wspomaganie jest elektryczne, ale elektryczna jest tylko pompa ktora robi cisnienie plynu tak jak w kazdym innym aucie z pompa na pasku.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

S-MaxL 19-06-2019 07:31

Odp: Jak skalibrować czujnik położenia koła kierownicy ?
 
Cytat:

Napisał radmol (Post 3144011)
i w efekcie samochód cały czas próbuje skontrować kierownicę do pozycji zero podczas gdy ta pozycja jest w rzeczywistości gdzie indziej.

To nie w S-Maxie w tym roczniku takie funkcje i tak z pewnością nie jest. W zawieszeniu szukaj jeżeli oponom nic nie dolega.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.