Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czy mogłem "przytrzeć" silnik 2.5T ? Niski stan oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334841)

Zawada13 27-04-2023 22:27

Czy mogłem "przytrzeć" silnik 2.5T ? Niski stan oleju
 
Witam,
niestety przez swoje niedopatrzenie nie sprawdziłem stanu oleju od jakiegoś czasu i dzisiaj ku mojemu zdziwieniu oleju było tylko na samej końcówce bagnetu. Aby doprowadzić go do właściwego stanu musiałem dolać 1,2 litra oleju. Czy mogło coś się stać silnikowi podczas okresu jazdy z niskim stanem ?
Silnik chodzi przed i po dolaniu według mnie tak samo ale wolę podpytać czy ten silnik to przeżyje?

pozdrawiam, Łukasz

rajman 28-04-2023 06:59

Odp: Czy mogłem "przytrzeć" silnik 2.5T ? Niski stan oleju
 
jeden rabin powie tak, inny rabin powie nie.

jeździć, obserwować... nikt tu jest wróżką, ze szklaną kulą...

radekrogo 28-04-2023 13:55

Odp: Czy mogłem "przytrzeć" silnik 2.5T ? Niski stan oleju
 
Nawet jak Ci ubyło 1.2 litra to zostało jeszcze ponad 3 L, wiec powinno być ok.
A teraz się skup na tym, gdzie ten olej znika. Czy to wyciek czy pierścienie albo turbo zdycha ?

Juzek 28-04-2023 14:24

Odp: Czy mogłem "przytrzeć" silnik 2.5T ? Niski stan oleju
 
Żeby być pewnym trzeba zajrzeć do panewek i zobaczyć w jakim stanie są wałki.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

darmodziej 28-04-2023 20:01

Odp: Czy mogłem "przytrzeć" silnik 2.5T ? Niski stan oleju
 
Cytat:

Napisał Zawada13 (Post 3454262)
Czy mogło coś się stać silnikowi podczas okresu jazdy z niskim stanem ?

Jeżeli kontrolka ciśnienia oleju nie zaświeciła się, to jest bardzo mało prawdopodobne, że silnikowi cokolwiek się stało.

slawek-kali 28-04-2023 20:03

Odp: Czy mogłem "przytrzeć" silnik 2.5T ? Niski stan oleju
 
nic.. nie panikuj

klocolus 02-05-2023 01:06

Odp: Czy mogłem "przytrzeć" silnik 2.5T ? Niski stan oleju
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3454359)
Jeżeli kontrolka ciśnienia oleju nie zaświeciła się, to jest bardzo mało prawdopodobne, że silnikowi cokolwiek się stało.

W 2.5t nigdy się nie zaświeci bo jest nieaktywna. Osobiście kilka lat temu zajechałem 2.5t bo uderzyłem miską olejową i zrobiłem kilkanaście kilometrów bez oleju, zero powiadomienia (dopiero dźwiękowe z panewek).

Cytat:

Napisał Zawada13 (Post 3454262)
Silnik chodzi przed i po dolaniu według mnie tak samo ale wolę podpytać czy ten silnik to przeżyje?

Raczej nic jeśli go nie katowałeś przesadnie, problemy z ciśnieniem zazwyczaj pojawiają się gdy brakuje ok. połowy oleju. Jeździć i nie martwić się jeśli dobrze chodzi, ustalić przyczynę ucieczki oleju i dolewać jeśli trzeba.

darmodziej 02-05-2023 10:28

Odp: Czy mogłem "przytrzeć" silnik 2.5T ? Niski stan oleju
 
Cytat:

Napisał klocolus (Post 3454740)
bo jest nieaktywna.

Serio? Z większym idiotyzmem w motoryzacji jeszcze się nie spotkałem. Dotychczas myślałem, że największe, to zdejmowanie zderzaka, żeby wymienić żarówkę w reflektorze.

kicek99 02-05-2023 14:18

Odp: Czy mogłem "przytrzeć" silnik 2.5T ? Niski stan oleju
 
Cytat:

Napisał radekrogo (Post 3454313)
Nawet jak Ci ubyło 1.2 litra to zostało jeszcze ponad 3 L, wiec powinno być ok.
A teraz się skup na tym, gdzie ten olej znika. Czy to wyciek czy pierścienie albo turbo zdycha ?

Zostało raczej ponad 4,5l. Do silnika 2.5t wchodzi ok.6l oleju.

klocolus 02-05-2023 23:09

Odp: Czy mogłem "przytrzeć" silnik 2.5T ? Niski stan oleju
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 3454780)
Serio? Z większym idiotyzmem w motoryzacji jeszcze się nie spotkałem. Dotychczas myślałem, że największe, to zdejmowanie zderzaka, żeby wymienić żarówkę w reflektorze.

Serio. Myślałem, że to ten egzemplarz miał wadę i kontrolka nie działała ale jak obejrzysz jakikolwiek film ze startu 2.5T w fordzie to na samym zapłonie nigdy się lampa alladyna nie zapala (a zapala się w 99,9% aut). Najlepsze jest to, że silnik posiada nawet czujnik poziomu oleju ale także nie jest oprogramowany bo ktoś pomiędzy Fordem a Volvo się nie dogadał...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.