Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0 PB+LPG 2007r. 190kkm regulacja luzów zaworowych czy remont silnika? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=327733)

grzechu_2 14-03-2022 18:39

2.0 PB+LPG 2007r. 190kkm regulacja luzów zaworowych czy remont silnika?
 
1 załącznik(i)
Dzień dobry,
zostały ostatnio pomierzone u mnie luzy zaworowe. Oczywiście okazało się, że wydechowe mają zbyt mały luz. W załączniku wyniki pomiarów. Dwóch mechaników z Gdańska (specjalizujących się w Fordach) "postraszyło" mnie, iż czeka mnie prawdopodobnie remont silnika (cena ok. 5tys. zł). Chciałbym się dopytać czy Waszym zdaniem faktycznie na tym się skończy? Czy wartości tych luzów można jakoś "wyregulować"?
Pozdrawiam
Grzegorz

darmodziej 14-03-2022 19:06

Odp: 2.0 PB+LPG 2007r. 190kkm regulacja luzów zaworowych czy remont silnika?
 
Czy coś się dzieje z silnikiem? Jeżeli nie, to wyregulować luzy zaworowe i jeździć dalej.

grzechu_2 14-03-2022 20:22

Odp: 2.0 PB+LPG 2007r. 190kkm regulacja luzów zaworowych czy remont silnika?
 
Silnik ma czasami brzydką kulturę pracy na "luzie" (poszarpywania, falowania), czasami łapie jakiś dołek i pomimo dodawania gazu nie idzie do przodu. Jest to raczej sporadyczne. Diagnostyka/naprawa, która była przeprowadzana obejmowała już chyba wszystko poza ww. regulacją luzów zaworowych oraz wymianą sond lambda.

klocolus 15-03-2022 00:17

Odp: 2.0 PB+LPG 2007r. 190kkm regulacja luzów zaworowych czy remont silnika?
 
Cytat:

Napisał grzechu_2 (Post 3401486)
Silnik ma czasami brzydką kulturę pracy na "luzie" (poszarpywania, falowania), czasami łapie jakiś dołek i pomimo dodawania gazu nie idzie do przodu. Jest to raczej sporadyczne.

Na gazie czy na benzynie? W jakiej ilości bierze olej? Na jakich podzespołach jest instalacja gazowa (wtryski reduktor komputer + zdjęcie silnika od góry ze zdjętą pokrywą). Regularnie serwisowana filtry wymienione? Jakieś błędy? Był pomiar kompresji?

Ja bym regulował zawory i jeździł dalej. Złapałeś moment jak luz zaworowy nie jest jeszcze dużo poniżej normy więc tragedii nie ma. Skoro jeździsz na LPG niech mechanik spróbuje ustawić luz bliżej górnej granicy potem pomiar co 20-30tkm. Przy dobrej instalacji nic się nie dzieje ale jak będzie za ubogo to w tym silniku zawory szybko lecą.

grzechu_2 15-03-2022 18:18

Odp: 2.0 PB+LPG 2007r. 190kkm regulacja luzów zaworowych czy remont silnika?
 
Cytat:

Napisał klocolus (Post 3401514)
Na gazie czy na benzynie?

I na gazie i na benzynie, chociaż na gazie kultura pracy zdecydowanie gorsza tj. mocniejsze poszarpywania i są one częściej.

Cytat:

Napisał klocolus (Post 3401514)
W jakiej ilości bierze olej?

Nie zauważyłem, żeby brał olej. Olej zmieniałem jakieś 8kkm temu (10mies.).

Cytat:

Napisał klocolus (Post 3401514)
Na jakich podzespołach jest instalacja gazowa (wtryski reduktor komputer + zdjęcie silnika od góry ze zdjętą pokrywą).

Instalacja firmy PRINS, niestety nie wiem z którego roku, posiada natomiast system lubryfikacji. Postaram się jutro wrzucić zdjęcie z pod maski.


Cytat:

Napisał klocolus (Post 3401514)
Regularnie serwisowana filtry wymienione? Jakieś błędy? Był pomiar kompresji?

Serwis LPG był robiony razem z ostatnim serwisem filtrów (czyli jakieś 8kkm i 10mies. temu) + ostatnio były nowe cewki+świece irydowe(z przerwą pod LPG). Kompresja jest "podręcznikowa". Błędów brak.

klocolus 21-03-2022 23:02

Odp: 2.0 PB+LPG 2007r. 190kkm regulacja luzów zaworowych czy remont silnika?
 
Cytat:

Napisał grzechu_2 (Post 3401649)
Nie zauważyłem, żeby brał olej. Olej zmieniałem jakieś 8kkm temu (10mies.).

Zupełnie jak nie ten silnik ;) Remont mógł być już robiony w takim przypadku

Cytat:

Napisał grzechu_2 (Post 3401649)
Instalacja firmy PRINS, niestety nie wiem z którego roku, posiada natomiast system lubryfikacji. Postaram się jutro wrzucić zdjęcie z pod maski.

Lubryfikacja niewiele zmienia jeśli instalacja jest słabo wyregulowana albo coś jest z nią nie tak.

Cytat:

Napisał grzechu_2 (Post 3401649)
Serwis LPG był robiony razem z ostatnim serwisem filtrów (czyli jakieś 8kkm i 10mies. temu) + ostatnio były nowe cewki+świece irydowe(z przerwą pod LPG). Kompresja jest "podręcznikowa". Błędów brak.

No to nic tylko ustawić luzy zaworowe, sprawdzić lpg i cieszyć się jazdą.

grzechu_2 22-03-2022 16:51

Odp: 2.0 PB+LPG 2007r. 190kkm regulacja luzów zaworowych czy remont silnika?
 
Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie czy ktoś mógłby mi pomóc znaleźć czujnik ciśnienia wspomagania kierownicy? Szukam czegoś zielonego lub niebieskiego i ni chu chu, nie mogę znaleźć. Poniżej link do folderu Google'a ze zdjęciami z pod maski:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

klocolus 24-03-2022 14:53

Odp: 2.0 PB+LPG 2007r. 190kkm regulacja luzów zaworowych czy remont silnika?
 
Cytat:

Napisał grzechu_2 (Post 3402675)
Szukam czegoś zielonego lub niebieskiego i ni chu chu, nie mogę znaleźć

Sam czujnik jest srebrny (na ten moment bliżej szarego, brązowego lub czarnego) ale ma niebieską wtyczkę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

W mk3 z tym samym silnikiem był zaraz koło pompy wspomagania (jak poduszka silnika) ale w mk4 to niestety nie wiem, ale patrząc na przewody wygląda na to, że jest na podłączeniu do pompy wspomagania [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.