Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie grzeje część przedniej szyby... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286689)

Tureks 28-09-2018 15:56

Nie grzeje część przedniej szyby...
 
Witam wszystkich :)
Jak napisałem to w temacie po włączeniu ogrzewania przedniej szyby grzeje tylko cala polowa od pasażera i tylko ćwiartka od strony kierowcy. Dzisiaj rozebrałem całe podszybie myslac że moze gdzies jest przerwana tasma czy cos ale jednak nie , tasma jest cała owinieta rzepem i przyczepiona do grodzi tak aby mechanizm wycieraczek jej nie uszkodził. Po wypieciu kostki sprawdziłem multimetrem czy wychodzi prad i jest ok za równo od strony pasażera jak i od strony kierowcy. I tutaj mam dylemat czy po spieciu kostki z kostka ktora idzie do tasmy szyby gdzies ginie prad i nie dochodzi do 1/4 szyby czy wina leży w tej wlasnie kostce od tasmy czy poprostu jest uszkodzona tasma ktora idzie w szybie i dopolowy tycz drucikow nie dochodzi prad.Dodam ze czesc szyby ktora nie grzeje jest rowno odcieta nie ma tak ze pojedyncze druciki nie grzeja tylko rowna polowa polowy. Spotkal sie ktos z takim przypadkiem alebo jest ktos kto moze cos podpowiedziec co w tej kwestji zdziałac?

Rapir20 28-09-2018 17:15

Odp: Nie grzeje 1/4 przedniej szyby...
 
Tylko wymiana. Przepalają się druciki wewnątrz szyby

Tureks 28-09-2018 19:20

Odp: Nie grzeje 1/4 przedniej szyby...
 
A to mozliwe zeby tak na rowno przepaliły sie druciki na 1/4 szyby?

przemo_1981 28-09-2018 19:27

Odp: Nie grzeje 1/4 przedniej szyby...
 
2 załącznik(i)
Gdyby nie grzało Tobie 1/2 szyby to można by było powiedzieć, że masz coś skopane z podłączeniem zasilania, ale przy 1/4 na 1000% druciki poprzepalane. Ja w Mondeo MkIV dwa razy wymieniałem, za każdym razem inaczej nie grzała szyba. Za pierwszym razem równe 10cm nie grzało.

Tureks 28-09-2018 19:59

Odp: Nie grzeje 1/4 przedniej szyby...
 
Miałem cicha nadzieje ze powodem nie grzania bedzie naderwana tasma czy cos co mozna samemu naprawic, ale widze ze bez wymiany sie nie obedzie szyby sa ubezpieczone takze z wymiana nie bedzie problemu

koszka 28-09-2018 20:22

Odp: Nie grzeje 1/4 przedniej szyby...
 
tylko czy ubezpieczenie obejmuje taką usterkę.

Tureks 28-09-2018 20:29

Odp: Nie grzeje 1/4 przedniej szyby...
 
Zadne ubezpieczenie z tego co mi sie zdaje nie obejmuje tego ze grzanie szyby w jakis sposób sie zepsuło, szyba musi byc uszkodzona mechanicznie np. wybita peknieta czy jakis duzy odprysk od kamienia. Sa dwa wyjscia albo jezdzic z niegrzejaca szyba albo zrobic tak zeby nadawala sie do wymiany.

muffintsi 28-09-2018 20:55

Odp: Nie grzeje 1/4 przedniej szyby...
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 3035608)
tylko czy ubezpieczenie obejmuje taką usterkę.

Zapytaj nieznanych sprawcow ktory mlotek jest odpowiednio koszerny ;)

mrhenio 29-09-2018 10:48

Odp: Nie grzeje 1/4 przedniej szyby...
 
A orientuje się Ktoś ile taka szyba grzana kosztuje? Bo mam podobny problem. Aczkolwiek szkoda że np AC na to nie działa...

Juzek 29-09-2018 11:06

Odp: Nie grzeje 1/4 przedniej szyby...
 
Pytałem ostatnio o szybę do mnie

IR Solar
Czujnik deszczu
grzana

1300 Nordglass
1500 jakiś noname
1800 Pilkington


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.