Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Alufelgi do foki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58606)

BogoWroc 04-01-2009 17:05

Alufelgi do foki
 
Witam
zastanawiam sie nad zakupem alufelg do mojej foki, ale nie wiem jaki mam rozstaw srub: 5x108?

Czy ktos moze mi doradzic jakiegos sprzedawce we Wroclawiu?

Zastanawiam sie nad takimi felgami:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale czy AEZ to dobra firma?

Sorrki za takie pytania ale kompletnie nie znam sie na alufelgach i nie chcialbym kupic jakiegos bubla.

pawello99 04-01-2009 18:08

Re: Alufelgi do foki
 
Nie kupuj 15, ja też myślałem o 15 ale po małej lekturze forum zrezygnowałem i poszukuje 16! Przyglądnij się w realu (nie na zdjęciach) jak się prezentują auta na różnych rozmiarach! Między 14 i 15 różnica prawie niezauważalna. Fajnie autko wygląda od 16 tylko cena wzrasta!

04-01-2009 18:40

Re: Alufelgi do foki
 
Cytat:

Napisał pawello99
Nie kupuj 15, ja też myślałem o 15 ale po małej lekturze forum zrezygnowałem i poszukuje 16! Przyglądnij się w realu (nie na zdjęciach) jak się prezentują auta na różnych rozmiarach! Między 14 i 15 różnica prawie niezauważalna. Fajnie autko wygląda od 16 tylko cena wzrasta!

nie zgodzę się z tym - sam zmieniłem ze zwykłych 14" na alufelgi 15" i róznica jest naprawdę duża - oczywiście na korzyść 15". Możesz załozyć 16" ale żeby to dobrze wyglądało musisz przy okazji kupić opony o niskim profilu np. 50, max 55 - a to z kolei odbije się na komforcie jazdy. Chyba ze jeździsz po równych drogach... :fcp2

04-01-2009 18:45

Re: Alufelgi do foki
 
Cytat:

Napisał BogoWroc
Witam
zastanawiam sie nad zakupem alufelg do mojej foki, ale nie wiem jaki mam rozstaw srub: 5x108?

Czy ktos moze mi doradzic jakiegos sprzedawce we Wroclawiu?

Zastanawiam sie nad takimi felgami:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale czy AEZ to dobra firma?

Sorrki za takie pytania ale kompletnie nie znam sie na alufelgach i nie chcialbym kupic jakiegos bubla.


Spróbuj podzwonić po salonach Forda w okolicy, moga mieć oryginalne fordowskie felgi w dobrej cenie (promocja) - kolega kupił nówki w salonie za jakieś 1600 zł - a to już "dobra" cena. Jeśli chodzi o firmę to AEZ jest ok, a dla Forda felgi chyba robi Ronal... Poszukaj na Allegro

persi 04-01-2009 19:00

Re: Alufelgi do foki
 
Panowie BogoWroc ma Focusa II a do II to 16 to jest minmum. Tak samo jak do I 15 to jest minimum bo na 14 nie za bardzo to wygląda. I to nie jest tak ze będzie musiał założyć profil 50 jak w I tylko 55 a pewnie i 60 by było ok bo jeżeli sie nie myle to do FF II na 15 cali przypada opona 195/65 wec na 16 60 ale ze względu tzw "balona" to stawiałbym na 55.

Pozdrawiam

Barley 04-01-2009 19:35

Re: Alufelgi do foki
 
205/55/16 fabryczny rozmiar dla FII przy 16"

nie kupuj 15", FII ma duze nadkola i 15tka ci zginie, nie bedzie efektu, bierz 16" :fcp1

ja wyjechalem z salonu na alu 16" i mysle o ladnych 17" na wiosne :fcp14

pamietaj ze ford seryjnie oferuje nawet 18" felgi do FII, a w ST to standard

pawello99 04-01-2009 19:37

Re: Alufelgi do foki
 
Cytat:

Napisał vorph
Cytat:

Napisał pawello99
Nie kupuj 15, ja też myślałem o 15 ale po małej lekturze forum zrezygnowałem i poszukuje 16! Przyglądnij się w realu (nie na zdjęciach) jak się prezentują auta na różnych rozmiarach! Między 14 i 15 różnica prawie niezauważalna. Fajnie autko wygląda od 16 tylko cena wzrasta!

nie zgodzę się z tym - sam zmieniłem ze zwykłych 14" na alufelgi 15" i róznica jest naprawdę duża - oczywiście na korzyść 15". Możesz załozyć 16" ale żeby to dobrze wyglądało musisz przy okazji kupić opony o niskim profilu np. 50, max 55 - a to z kolei odbije się na komforcie jazdy. Chyba ze jeździsz po równych drogach... :fcp2

Zwróć uwagę ze kolega ma focusa II i to autko trochę inaczej wygląda niż focus I, jeżeli chce żeby to naprawdę dobrze wyglądało i robiło odpowiednie wrażenie to tylko 16, może i komfort jazdy trochę spadnie, ale czy jeżdżąc po polskich drogach można mówić w ogóle o komforcie.

Barley 04-01-2009 19:45

Re: Alufelgi do foki
 
akurat przy szerokosci 205 komfort mu niewiele spadnie, wysokosc 55 to tez nie jest jeszcze super niski profil

nie ma sie czego bac :fcp7

przerabialem po dziurawym wroclawiu 215/45/17 i tu juz trzeba uwazac na dziury i krawezniki ale przy odrobinie uwagi dalo sie jezdzic.

BogoWroc 04-01-2009 20:13

Re: Alufelgi do foki
 
Wow co za odzew wielkie dzieki.

Bede musial sie udac do salonu Forda i porownac ceny - dzieki za podpowiedz vorph !

Co do 16 to wiem ze wygladaja one o niebo lepiej od 15 tylko ze moja wersja foki wyjechala na 15 wiec mam calkiem nowe opony letnie, ktore chcialbym wykorzystac. Wiec zastanawiam sie nad tymi 15.

No coz bede musial jeszcze nad tym pomyslec. Dzieki za rady.

heon 05-01-2009 08:47

Re: Alufelgi do foki
 
Ja mam w focusie I felgi dezent J 16" i do tego oponki 205/55 16 R i wszystko jest ok nic nie obciera. I ja kupowałem przez internet i oponki i felgi polecam strony [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ; [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ; [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] do tego jeśli spodoba ci się już jakiś model felgi polecam [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i znaleźć najtaniej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.