Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 1.8 TDCI Przy uruchamianiu silnik wchodzi w nierówną pracę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=250833)

be_rcik 18-09-2016 08:08

1.8 TDCI Przy uruchamianiu silnik wchodzi w nierówną pracę
 
Witam,
mam taki problem od około dwóch miesięcy. Rocznik 2007, silnik 1.8 TDCI.
Czasem (coraz częściej) uruchomienie silnika powoduje że pracuje on nierówno, jakby ... nie wszystkie tłoki pracowały, w zasadzie jakby jeden tłok pracował!!! Nie potrafię tego dokładnie opisać, ale silnik skacze, pracuje jakby rzęził, pracował ekstremalnie nierówno. Od razu gaszę i po chwili próbuje jeszcze raz. Czasem trzeba trzy, cztery razy spróbować.
Dzieje się tak tylko na ciepłym silniku. Zimny pali ładnie.

Problemy zaczęły się dwa-trzy miesiące temu, okazało się wtedy że alternator (i akumulator przy okazji) były do wymiany, sporo miałem z nim wtedy problemów. Przy okazji było czyszczenie błędów w komputerze. Problemy minęły na dwa miesiące, wróciły kilka dni temu.

Mam też problemy chyba ze sprężarką klimatyzacji, nie wiem czy może mieć to znaczenie.
Co to może być, gdzie z tym się udać w Wawie lub okolicach?

slawek-kali 18-09-2016 08:47

Odp: 1.8 TDCI Przy uruchamianiu silnik wchodzi w nierówną pracę
 
Podlacz kompa na poczatek, jak nie masz napisz w strefie jakis kolega bankowo bedzie mial.

Kasiarz 18-09-2016 10:22

Odp: 1.8 TDCI Przy uruchamianiu silnik wchodzi w nierówną pracę
 
Jesteś w stanie nagrać tą nierówną pracę?

be_rcik 18-09-2016 13:44

Odp: 1.8 TDCI Przy uruchamianiu silnik wchodzi w nierówną pracę
 
Cytat:

Napisał Kasiarz (Post 2660708)
Jesteś w stanie nagrać tą nierówną pracę?

Będę musiał, dzisiaj chodzi prawie na zimno, nie ma takich zdarzeń, jutro mam trochę do pojeżdzenia, nagrywam teraz przy każdym odpaleniu, zobaczymy.

be_rcik 21-09-2016 12:38

Odp: 1.8 TDCI Przy uruchamianiu silnik wchodzi w nierówną pracę
 
Nie udało się nagrać, ale mała wizyta w dobrym serwisie, parę sekund i diagnoza - zaciera się rozrusznik. Zobaczymy czy to pomoze
Pozdro

Kasiarz 21-09-2016 15:37

Odp: 1.8 TDCI Przy uruchamianiu silnik wchodzi w nierówną pracę
 
No nie wiem... Jakby bendiks się zacierał to by nie wracał a to wyłoby słychać. Gdyby wirnik, to kręciłby mozolnie i pewnie ciężko byłoby w ogóle uruchomić silnik. Szczotki - kręciłby resztkami sił, ale po odpaleniu chodziłby prawidłowo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.