Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] IVDC i samopozimujące się zawieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=191091)

leeway 05-10-2013 22:57

IVDC i samopozimujące się zawieszenie
 
Witam,

jestem po wstępnym skonfigurowaniu mojego S-Max`a i wybrałem samopoziomujące się zawieszenie licząc na jazdę w trybach: Comfort, Normal i Sport.
Zgłębiając temat nabrałem pewnych wątpliwości czy takowe zastanę w swoim wozie.
Czy dobrze myślę? Czy czym prędzej zmienić konfigurację zanim trafi do fabryki?

piotrali 05-10-2013 23:21

Odp: IVDC i samopozimujące się zawieszenie
 
Ivdc wyklucza samopoziomujace zawieszenie

Zoltyy 05-10-2013 23:37

Odp: IVDC i samopozimujące się zawieszenie
 
Nie zmieniaj konfiguracji - MZ IVDC nie jest wart zamawiania. W trybie komfort buja nadwoziem jak łódka w sztormie. ale wszystkie drobne nierówności z kół i tak czuć, tryb sport trochę lepszy. Przy tym zabawka kosztowna przy wymianie amortyzatorów.

leeway 05-10-2013 23:56

Odp: IVDC i samopozimujące się zawieszenie
 
Zastanawiam się teraz co w takim razie mam rozumieć za "samopoziomujące się zawieszenie"? Może w ogóle zrezygnować z tej opcji?
Niewiele informacji można znaleźć na ten temat. Chyba źle myślałem ze ten IVDC to takie zbajerzone samopoziomujące zawieszenie z tłumieniem amortyzatorów itd. Mam rozumieć, że to co wybrałem to z wyborem trybów pracy normal comfort i sport nie ma nic wspólnego.

dikileiden 06-10-2013 10:17

Odp: IVDC i samopozimujące się zawieszenie
 
Cytat:

Napisał leeway (Post 2085997)
Chyba źle myślałem ze ten IVDC to takie zbajerzone zawieszenie

IVDC to nie jest ''zbajerzone zawieszenie'' . Mam galaxy z 2009 i nie wyobrażam sobie że następne auto miałbym bez IVDC . Szczególnie jak się jeździ na sporych felgach np. 19'' . Co do amorów to u mnie po 4 latach użytkowania stan na ostatnim przeglądzie około 80 % ( auto prawie nie jeździ po polskich drogach ) . Po za tym są firmy które regenerują ten typ amorów .

MAG 06-10-2013 10:42

Odp: IVDC i samopozimujące się zawieszenie
 
Cytat:

Napisał leeway (Post 2085997)
Zastanawiam się teraz co w takim razie mam rozumieć za "samopoziomujące się zawieszenie"?

Amortyzatory tylne maja inna konstrukcje i wbudowane specjalne zawory, ktore powoduja ze "pompuja sie" do stalego poziomu bez wzgledu na obciazenie auta

Piotr44 07-10-2013 09:34

Odp: IVDC i samopozimujące się zawieszenie
 
Tak jak napisał MAG, samopoziomowanie jest realizowane przez amortyzatory, które nie mają żadnej regulacji tłumienia. Ustawiają nadwozie na tym samym poziomie czerpiąc energię z ugięć zawieszenia, czyli trzeba trochę pobujać nadwoziem ale trwa to krótko.

Jest to znakomita rzecz jeśli wozi się duże bagaże - zwłaszcza na haku (np. bagażnik rowerowy). Samochód maksymalnie obciążony nie siedzi na odbojach i zachowuje się na drodze niewiele gorzej niż pusty. Mam takie zawieszenie i jestem nim zachwycony.
Jeśli jednak nie będziesz woził dużych ładunków to chyba nie warto do tego dopłacać.

Pejotwroc 07-10-2013 16:48

Ja też uważam IVDC to konieczność jak się ma felgi 18 lub większe i jeździ się po polskich drogach. Różnica pomiędzy komfort a sport bardzo odczuwalna.

leeway 07-10-2013 19:54

Odp: IVDC i samopozimujące się zawieszenie
 
Dzięki za informacje, mój maksio nie poszedł jeszcze do produkcji i dało się jeszcze do niego dołożyć IVDC zamieniając samopoziomujące zawieszenie. Pożyjemy zobaczymy jak się będzie spisywało.

witekga 08-10-2013 19:06

Odp: IVDC i samopozimujące się zawieszenie
 
Ja mam IVDC i jak dla mnie różnica między komfort a sport nie jest jakaś ogromna, natomiast jak wymieniałem amortyztory to cena zwaliła mnie z nóg - po rabacie -ok 4.000 za przód, a jeszcze czeka mnie tył, niewiele tańszy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.