Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] obniżone napięcie świateł mijania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=183930)

goldengladiator 10-06-2013 18:04

obniżone napięcie świateł mijania
 
Czy ktoś potrafi opisać. Jak przeinstalować swiatła mijania do jazdy dziennej poprzez obniżenie napięcia.

stomat 10-06-2013 20:39

Odp: obniżone napięcie świateł mijania
 
Jeżeli to ma służyć do jazdy dziennej to w ten sposób można potraktować jedynie światła drogowe a nie mijania. Obniża to trwałość żarówek. Lepiej założyć dodatkowe lampy do jazdy dziennej. Z homologacją!

pafcio30 11-06-2013 07:48

Odp: obniżone napięcie świateł mijania
 
Ja mam tak ustawione mijania, ze świecą mi jako dzienne na wyłączonym wyłączniku. Bez obniżonego napięcia i świecą tylko te światła. Tzw. Skandynawskie. Kiedyś jakiś elektryk powiedział mi, że to się ustawia przez moduł komfortu.

goldengladiator 11-06-2013 19:51

Re: Odp: obniżone napięcie świateł mijania
 
Wiem, że w Audi jest taka możliwość, ale jak to zrobić w Galaxy bez komputera?

pafcio30 11-06-2013 21:39

Odp: obniżone napięcie świateł mijania
 
Bez komputera sie nie da :(
Chyba, że o czymś nie wiem?

tyger 11-06-2013 22:02

Odp: obniżone napięcie świateł mijania
 
pafcio30 a jak zrobić za pomocą komputera ?

pafcio30 12-06-2013 05:12

Odp: obniżone napięcie świateł mijania
 
Oj niestety nie wiem, moje autko już miało to ustawione.
Może ktoś bardziej doświadczony napisze.

KrisW 12-06-2013 11:18

Odp: obniżone napięcie świateł mijania
 
Nie można zrobić nawet z komputerem. Galaxy NIE ma modułu komfortu. Można dać przekaźnik od wersji skandynawskiej. Można to zrobić dając zworę w włączniku TFL a pinem 56. Wtedy będą się zapalać od razu po włączeniu zapłonu. Ja mam to zrobione troszkę inaczej, tak że jak alternator zacznie ładować wtedy włączy światła.

bartixr 12-06-2013 17:54

Odp: obniżone napięcie świateł mijania
 
obniżając napięcie na lampach halogenowych zaburza się cykl halogenkowy (regeneracji włókna żarówki). Żarówki będą umierać bardzo szybko, na szkle osadza się nalot i przy pełnym napięciu żarówka nie będzie działa z pełną sprawnością.

nie wiem po co obniżać napięcie, jakaś oszczędność czy co ?

stomat 12-06-2013 20:33

Odp: obniżone napięcie świateł mijania
 
Chodzi nie tylko o oszczędność. Światła mijanie zbudowane są do tego żeby oświetlać drogę a jak najmniej świecić w oczy nadjeżdżającemu z przeciwka. Takie jest ich normalne zadanie i tak są zbudowane. Idiotyczny przepis o paleniu świateł w dzień zakłada coś zupełnie innego, nie mają świecić na drogę, bo i po co, ale mają świecić w oczy przeciwnika, żeby je zauważył. W rezultacie lwia część światła i energii marnuje się na świecenie w dół, a wykorzystana jest tylko ta resztówka, którą konstruktor starał się maksymalnie ograniczyć. Znacznie lepiej nadają się do tego celu światłą drogowe ale są za silne, więc stosuje się obniżenie napięcia na nich. A najlepiej jak są lampy przeznaczone przez producenta do jazdy dziennej.
O ograniczeniu trwałości pisałem w poście nr 2.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.