Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Dioda wypalania DPF (z bezpiecznika F3) a błąd P269F (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337372)

artur251 01-10-2023 21:03

Dioda wypalania DPF (z bezpiecznika F3) a błąd P269F
 
Ok rok temu 2x wyskoczył mi błąd P269F: Exhaust after treatment glow plug - open circuit (Otwarty obwód świecy żarowej układu dopalania spalin)
Co ciekawe nawet wtedy DPF wypalał się się poprawnie: temperatura dochodziła do 620stopni, DFP_LOAD i DPF_SOOT spadały do ok.10%.
Dla pewności filtr DPF dałem do wyczyszczenia i założyłem diodę LED zgodnie z
Cytat:

Napisał bigtomi (Post 3183379)
Witam mała zmiana odnośnie kontrolki wypalania DPF to co miałem zrobione z grzania lusterek nie działało w mojej wersji Ford Kuga 2013r przerobiłem i działa kabel przeciągnięty do skrzynki bezpiecznikowej pod maską i włożenie kabla pod przekaźnik F3 środkowy pin pojawia się plus gdy wypala się DPF

z wątku
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Po czyszczeniu DPF wypalał się co ok 350km a dioda sygnalizowała czas wypalania:)
ALE: przez ułamki sekund dioda migałą też wczasie pracy silnika gdy nie było wypalania...:(
Dzisiaj krótko po wypaleniu przy DFP_LOAD i DPF_SOOT ok 30% i kolejnym dłuższym mrugnięciu diody (po ok. 3000km od poprzedniego i od wyczyszczenai DPF) znowu wyskoczył P269F.

Moja teoria: podejrzewam, że błąd P269F “otwartego obwodu” pojawia się gdy “jest przyłożone napięcie a nie ma wykrytego prądu”. Skoro teraz DPF przy wypalaniu ma 620stopni to znaczy, że świeca działa poprawnie. Mruganie diody LED wskazuje jednak, że oprócz właściwego/trwałego napięcia w czasie wypalania są też “śmieciowe” sygnały/zakłócenia które wyzwalają P269F.

Moje pytania:
Czy ktoś miał taki problem?
Czy jest ktoś kto ma diodę wyprowadzoną z bezpiecznika F3 komu dioda też mruga w czasie jazdy (jeśli są osoby które mają diodę a im nie mruga to też proszę o takie info/potwierdzenie) ?
Czy mruganie może być powodem P269F (a jeśli tak, to co może być przyczyną mrugania) ?

Proszę o pomoc/sugestie.

lukaszooo 02-10-2023 07:47

Odp: Dioda wypalania DPF (z bezpiecznika F3) a błąd P269F
 
W sprawnym silniku mycie DPF jest bez sensu. W niesprawnym również nie ma sensu. Tą procedurę stosuje się tylko i wyłącznie gdy np zdech wtryskiwacz dopalacza, zabiło DPF na amen i silnik sam nie jest w stanie wypalić DPF.
Ludzie którzy są nadgorliwi i za dużo czytają internetowych śmieci dołożyli sobie czyszczenie DPF do regeneracji turbiny i wtryskiwaczy....
70% regeneracji turbin i wtryskiwaczy jest bez sensowna. Mniej więcej tyle samo myć DPF jest bez sensu.
Oddzielnym wątkiem jest to że turbin się nie regeneruje tak samo jak większości nowoczesnych wtryskiwaczy.

luckyboy 02-10-2023 08:04

Odp: Dioda wypalania DPF (z bezpiecznika F3) a błąd P269F
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3472038)
W sprawnym silniku mycie DPF jest bez sensu. W niesprawnym również nie ma sensu. Tą procedurę stosuje się tylko i wyłącznie gdy np zdech wtryskiwacz dopalacza, zabiło DPF na amen i silnik sam nie jest w stanie wypalić DPF.

Bzdura. Każda regeneracja DPF to powstające popioły, które odkładają się w filtrze, a jego pojemność ich akumulowania nie jest nieskończona.

lukaszooo 02-10-2023 08:13

Odp: Dioda wypalania DPF (z bezpiecznika F3) a błąd P269F
 
Wiec wytłumacz jak sterownik oblicza zapełnienie sądzą i popiołami a potem wyjaśnij dlaczego są silniki DW10C które mają problem z DPF przy przebiegu 200tys a są takie które mają 600tys i nic im się nie dzieje mimo że nikt nie wnika w kontrolki wypalania i inne bajery .

artur251 02-10-2023 10:05

Odp: Dioda wypalania DPF (z bezpiecznika F3) a błąd P269F
 
Z perspektywy dzisiaj nie jest pewien czy czyszczenie było konieczne.
Na pewno nie pogorszyło sytuacji a nawet ją poprawiło, bo jak pisałem po wyczyszczeniu przez 3000km wypalania były regularne, skuteczne, bezproblemowe i błąd P269F nie wyskoczył.
Gdybyśmy mogli wrócić do moich pytań:

Cytat:

Napisał artur251 (Post 3472013)
Moje pytania:
Czy ktoś miał taki problem?
Czy jest ktoś kto ma diodę wyprowadzoną z bezpiecznika F3 komu dioda też mruga w czasie jazdy (jeśli są osoby które mają diodę a im nie mruga to też proszę o takie info/potwierdzenie) ?
Czy mruganie może być powodem P269F (a jeśli tak, to co może być przyczyną mrugania) ?

Proszę o pomoc/sugestie.


artur251 04-10-2023 10:54

Odp: Dioda wypalania DPF (z bezpiecznika F3) a błąd P269F
 
Nikt i nic...?
To może tylko jedno proste pytanie:
Cytat:

Napisał artur251 (Post 3472063)
Czy jest ktoś kto ma diodę wyprowadzoną z bezpiecznika F3 komu dioda też mruga w czasie jazdy? (jeśli są osoby które mają diodę a im nie mruga to też proszę o takie info/potwierdzenie)



Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.