Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Szyba z ogrzewaniem -pstrzy się pod słońce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=133080)

AKuba 14-06-2011 09:14

Szyba z ogrzewaniem -pstrzy się pod słońce
 
Czy narzekacie na to ? Kiedy słońce schodzi poniżej 30-40 st tro jadąc pod słońce widzę naprwdę mnóstwo białawo pstrzących się punktów. Ale nie wiem czy to na drucikach sie pstrzy czy co? Szyba oryginalna i gładka/błyszcząca od zewnątrz. Wolałbym nie mieć tego grzania i patrzeć przez szybę, a nie w szybę.

karloss 14-06-2011 09:19

Odp: Szyba z ogrzewaniem -pstrzy się pod słońce
 
Da się z tym żyć, normalna sprawa :) Druciki trochę połyskują, ale cóż, coś za coś.

dawid 14-06-2011 09:25

Odp: Szyba z ogrzewaniem -pstrzy się pod słońce
 
tez na poczatku musialem sie przyzwyczaicale nie jest zle. Zima wszystko wynagradza .

Marcinfix 14-06-2011 10:56

Odp: Szyba z ogrzewaniem -pstrzy się pod słońce
 
Przecież są niewidoczne jak się przyzwyczai oczy

Kapsel_lg 14-06-2011 13:33

Odp: Szyba z ogrzewaniem -pstrzy się pod słońce
 
Teraz to mi tego brakuje bo w nowym mam webasto i nie mam podgrzewanej przedniej szyby.

Emmm 15-06-2011 12:10

Odp: Szyba z ogrzewaniem -pstrzy się pod słońce
 
Zauważyłem, że refleksy na szybie powodowane są przez promienie słońca odbijające się od obudowy deski rozdzielczej a druciki w żaden sposób nie przeszkadzają. Spróbuj położyć pod szybą czarną matową tkaninę, jeśli przeszkadzające Ci zjawisko zniknie, zrób podszybie maksymalnie na mat i po kłopocie.
Pozdrawiam

bblo 15-06-2011 12:15

Odp: Szyba z ogrzewaniem -pstrzy się pod słońce
 
Cytat:

Napisał Emmm (Post 1669407)
Zauważyłem, że refleksy na szybie powodowane są przez promienie słońca odbijające się od obudowy deski rozdzielczej a druciki w żaden sposób nie przeszkadzają. Spróbuj położyć pod szybą czarną matową tkaninę, jeśli przeszkadzające Ci zjawisko zniknie, zrób podszybie maksymalnie na mat i po kłopocie.
Pozdrawiam

czyli okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją powinny załatwić sprawę ;-), ja też mam przednią szybę ogrzewaną, ale nie zauważyłem powyższego zjawiska, może dlatego , że używam okularów o których wspomniałem ?

karloss 15-06-2011 13:03

Odp: Szyba z ogrzewaniem -pstrzy się pod słońce
 
Cytat:

Napisał Emmm (Post 1669407)
Zauważyłem, że refleksy na szybie powodowane są przez promienie słońca odbijające się od obudowy deski rozdzielczej a druciki w żaden sposób nie przeszkadzają. Spróbuj położyć pod szybą czarną matową tkaninę, jeśli przeszkadzające Ci zjawisko zniknie, zrób podszybie maksymalnie na mat i po kłopocie.
Pozdrawiam

Deska rozdzielcza przecież jest matowa/szara (specjalnie zaprojektowana) ja nic takiego u siebie nie zauważyłem, może dlatego, ze nie stosuję żadnych nabłyszczaczy;)?

AKuba 17-06-2011 07:54

Odp: Szyba z ogrzewaniem -pstrzy się pod słońce
 
Cytat:

Napisał bblo (Post 1669412)
że używam okularów o których wspomniałem

A jak zdejmiesz ?

jendrekmak 17-06-2011 08:40

Odp: Szyba z ogrzewaniem -pstrzy się pod słońce
 
kup to zobaczysz różnicę bo jak ktoś nie używał filtrów polaryzacyjnych w fotografii to nie wie o co chodzi. redukują światło odbite od różnych powierzchni. kosztują ok 40 zł na orlenie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.