Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] problem po wyczyszczeniu zaworu EGR (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99632)

meron 06-05-2010 17:57

problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
Witam wszystkich.od razu przejdę do rzeczy.dzisiaj chyba wyczyściłem zawór EGR tzn rozkręciłem gumowy przewód po lewej stronie i w psikałem jakiś preparat do metalowego otworu(widziałem filmik na YouTubie) i autko przestało odpalać.powiem więcej podczas pierwszych prób rozruchu coś go zblokowało i dopiero po jakimś normalnie kręcił.właśnie kręcił .......i na tym na razie pozostało.a i jeszcze podczas kręcenia migała kontrolka od świec żarowych.może po jakimś czasie ten preparat odparuje i wszystko wróci do normy ale jak na razie mam pierdla, że coś zrypałem.PROSZĘ O JAKIEŚ WSKAZÓWKI!!!! opisany problem zaistniał w foczce 1,8 tddi 1999r.

bartstep 06-05-2010 18:12

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
Czego nalałeś do środka?
I powiedz nam, że nie było to nic na bazie oleju silikonowego!!!

meron 06-05-2010 18:31

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
to był jakiś preparat do czyszczenia gaźników,zaworów itp.
doradził mi to sprzedawca:wink:

bartstep 06-05-2010 18:36

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
Nakopałbym temu sprzedawcy do d...
A zastanowiłeś się gdzie się podzieje rozpuszczony syf?

Ja widzę dwie opcje. Albo syf zapchał Ci kanał dolotowy (ale w to jakoś nie wierze), albo ten syf dostał się do cylindrów... i to już będzie kaszanka.
Jeśli jest w tym preparacie silikon... to spodziewaj się tego czarniejszego scenariusza :(

W sumie to tylko rozbiórka może powiedzieć co tam jest w środku.

Spisz proszę skład tego preparatu...

meron 06-05-2010 18:58

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
ten preparat to 'MOTOR MUSCLE' i zawiera:toluen,ksylen i etylobenzen. zrobiłem tak jak pisało w sposobie użycia tego preparatu.właśnie byłem w aucie i podczas próby rozruchu kontrolka od świec żarowych już nie miga ale niestety dalej nie chce odpalić! jak chcesz to podaj meila to wyśle Ci fotki tego preparatu. mój meil to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
z góry dzięki za pomoc i zainteresowanie się tematem

bartstep 06-05-2010 19:06

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
Ufff... wszystko na bazie alkoholi i rozpuszczalników. Silikonu ani śladu.

Wygląda na to, że udało Ci się rozpuścić to co było w środku, ale to nie wyparuje. W kolektorze dolotowym sadza ze spalin miesza się z mgłą olejową i tworzy mieszaninę gęstą jak smoła. A Ty to rozpuściłeś.
Powiem Ci jak ja bym zrobił. Nie próbowałbym już odpalać auta ze względu na uszkodzenie tłoków. Rozebrałbym chociać rurę która łączy EGR z kolektorem dolotowym. Myślę, że to co jest w środku wyjaśni sprawę.
Być może ten syf zatkał Ci jakiś czujnik. Niemniej jednak MUSISZ fizycznie usunąć całą tą maź...

bartstep 06-05-2010 19:12

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
Tak swoją drogą to Ty masz silnik TDDI, a więc bezpośredni wtrysk do cylindra.
No to pztanie, czy ten szlam nie zapaskudził Ci końcówek wtrzskiwaczy i teraz nie masz poprawnego rozpylania paliwa. Jak kręciłeś rozrusznikiem to czuć było paliwo za samochodem?

Mannieek 06-05-2010 19:14

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
Bardziej bym stawiał na uszkodzenie sterownika pompy wtryskowej

bartstep 06-05-2010 19:19

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
Nieee... co ma piernik do wiatraka?
Gdzie układ dolotu, a gdzie pompa, a gdzie w tym wszystkim sterownik???
Mechaniczny syf i głupoty na czujnikach.
Może ten preparat spowodował wzrost objetości tego szlamu i zwężenie albo zamknięcie światła dolotu...

meron 06-05-2010 19:20

Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
 
wielkie dzięki za pomoc.a tak w ogóle to ja w dobre miejsce psikałem ten preparat?tzn. po lewej stronie jest gumowy waż potem metalowy i znów gumowy, który wchodzi w coś metalowego.wydaje mi się że w tym metalowym jest tez zawór EGR i tam właśnie psikałem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.